Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Inteligentné technológie prenikajú čoraz viac do našich domovov a nie je to rozhodne len reklamný slogan. Komfort, ktorý nám prináša napríklad ovládanie vykurovania či osvetlenia pomocou mobilných zariadení si chceme mnohí užívať bežne, preto požiadavky na integráciu podobných prvkov v rámci vlastnej rezidencie prestávajú prekvapovať.

 

vpfVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Vytvorenie inteligentnej domácnosti reagujúcej na potreby klientov bolo aj jedným z jasných zámerov komunikovaných pri projekte Victory Port. Vyrastá v Liptovskom Mikuláši pri rieke Váh a prvýkrát sme ho priblížili v lete, v súvislosti s príjemným konceptom zahŕňajúcim vkusnú architektúru a pokrokové riešenia. V dnešnej dobe má realizácia od Bella Vista, s.r.o., dcérskej spoločnosti „mikulášskeho” developera Telink spol. s.r.o., za sebou viaceré čiastkové kolaudácie. 

vpeVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpcVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Výhľady na Nízke a Západné Tatry, Chočské vrchy i údolie Liptova sa v blízkej budúcnosti otvoria obyvateľom prvých dvoch etáp výstavby. V súbore, ktorý bude vo finálnom stave pozostávať z 10 päťpodlažných bytových domov si môžeme poriadne obzrieť už 4. V každom nájdeme 11 jedno- až štvorizbových bytov orientovaných na aspoň dve svetové strany. Prízemné disponujú predzáhradkami, ostatné balkónmi alebo terasami. V okolí bola vysadená tiež zeleň, pričom pri výbere sa myslelo na estetiku a rovnako odolnosť vybraných druhov.

vpbVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpaVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

S úmyslom zohľadniť predstavy o zážitkoch spájajúcich sa s pokrokovým bývaním oslovil developer viacero skúsených dodávateľov. Všetky silnoprúdové, slaboprúdové a bezpečnostné technológie navrhla spoločnosť DELTECH. A to nielen v jednotlivých objektoch, ale aj celom areáli, do ktorého bude vstup riadiť bezpečnostný systém. Po rozpoznaní evidenčného čísla vozidla otvorí rampu, v nočných hodinách posuvnú bránu. Keďže Victory Port je prezentovaný ako bezpečný projekt obzvlášť vhodný pre rodiny s deťmi, obytný súbor bude navyše oplotený a pokrytý kamerovým systémom. 

vpVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

Victory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

vpdVictory Port; Zdroj: Bella Vista, s.r.o.

 

Klienti si domácnosť ladia podľa vlastného uváženia, inteligentné prvky si vedia postupne dokúpiť. K lepšiemu pocitu okrem stráženého pozemku tak môžu prispieť bezdrôtové systémy dodávané spoločnosťou AGON, súčasťou je zabezpečenie proti vykradnutiu, vytopeniu či požiaru a napríklad i zónové vykurovanie. Jeho ekonomickosť podporí riešenie od STIEBEL ELTRON. V každom byte sa nachádza malé tepelné čerpadlo na výrobu teplej úžitkovej vody. Zaisťuje tiež stálu výmenu vzduchu a znižuje tepelné straty za pomoci spätného získavania tepla. 

Victory Port zaujme, poteší samozrejmosť, s ktorou sa narába so súčasnými technológiami a počíta s ich využívaním pre uľahčenie každodenného života. Zahájená bola už 3. etapa projektu pozostávajúca z ďalších 2 bytových domov.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

Bývanie aj podnikanie pohodlne na jednej adrese

Mať bydlisko i pracovisko na jednej adrese môže byť výhodné z viacerých dôvodov, a to nielen v dnešnej pandemickej situácii. Ak by ste svoje podnikateľské aktivity radi presunuli čo najbližšie k domovu, za preskúmanie vám rozhodne stojí Opál Jarovce od spoločnosti Ismont. Ponúka aj špeciálne priestory pod značkou „Work & Live“. Teda „Pracuj a bývaj“.

...
Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Dopyt po novom bývaní zostáva veľký a Poprad, rovnako ako ďalšie slovenské sídla, zaznamenáva zmeny súvisiace s budovaním developerských projektov. V nasledujúcich článkoch sa pozrieme akým spôsobom niektoré vybrané, polohou alebo rozmermi výraznejšie nehnuteľnosti do existujúceho prostredia vstupujú a čo nové prinášajú.

...
Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Na výzvu nakresliť dom zareaguje väčšina náčrtom jednoduchého objektu so šikmou strechou. Tento archetyp, s ktorým sa stretávame naprieč celou krajinou, a nielen tou našou, inšpiroval aj tvorcov z projekčno-stavebnej spoločnosti IDEÁLNE DOMY, s.r.o.. V projekte s názvom Lietava - 4 domy pri lese sa rozhodli spojiť tradičný obraz bývania s vymoženosťami dnešnej doby.

...
Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Priemyselné plochy pri Račianskej ulici ustupujú novým, pre život v meste atraktívnejším funkciám. Charakter zástavby premieňajú rezidenčné novostavby, ktoré sa okrem architektúry snažia zamerať aj na kvalitu okolitého prostredia. K takýmto realizáciám môžeme zaradiť Guthaus od spoločnosti CORWIN, za jeho podobou stojí zaujímavá kolaborácia. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame