Pri Sade Janka Kráľa rastie exkluzívna rezidenciaPlig; Zdroj: VSD Development

Pri Sade Janka Kráľa rastie exkluzívna rezidencia

Sever Petržalky má dôležité postavenie. Je súčasťou plánov počítajúcich s rozšírením pomerne malého centra hlavného mesta, záujem o túto oblasť preto neprekvapuje. V tesnom kontakte so Sadom Janka Kráľa, neďaleko dunajského brehu momentálne vzniká ďalšia obytná budova. Liget od VSD Development, ktorý atraktívnu lokalitu doplní o bývanie charakterizované slovom luxus.

ligeLiget; Zdroj: VSD Development

 

 

Lepší kontakt s exteriérom

Za prvotným návrhom vežového objektu stojí skúsený architekt Ľubomír Závodný. Projekt bol neskôr upravený. DZ Architekti sa vo výslednej podobe snažili zohľadniť potenciál lokality a zámer vybudovať nadštandardnú rezidenciu

ligetLiget; Zdroj: VSD Development

S ohľadom priniesť čo najlepší vizuálny kontakt s exteriérom podstúpila výraznejšie zmeny fasáda. Zvýšil sa podiel transparentných plôch, presklené časti siahajú efektne od podlahy až po stropnú konštrukciu, rovnako aj pôvodné balkóny nahradila subtílnejšia verzia so sklenenými tabuľami. Prepracované bolo tiež dispozičné riešenie bytov, v súlade s celkovou koncepciou získa dizajn interiérov luxusný veľkomestský výraz, dominujú mu elegantné línie a honosne pôsobiace materiály. 

Záujemcovia aktuálne vyberajú z dvoj- až štvorizbových jednotiek a troch farebných variantov obkladov a dlažieb (dark line, light line, natural line).

ligbLiget - light line; Zdroj: VSD Development

ligaLiget - light line; Zdroj: VSD Development

ligcLiget - light line; Zdroj: VSD Development

ligLiget - light line; Zdroj: VSD Development

 

 

Tienenie „fixscreen“ v štandarde

Nosný systém 18-podlažnej stavby tvorí železobetónový skelet so stužujúcim jadrom, pri deliacich konštrukciách sa kombinujú železobetónové a dvojvrstvové sadrokartónové steny.  Zaujímavosťou sú rôzne konštrukčné výšky poschodí, na 1. až 10. dosiahne svetlá výška bytov 2 635 mm, na 11. až 16. už 2 935 mm a na najvrchnejšom 17. pôsobivých 3 500 mm.

Na troch stranách veže bude hliníkovo-sklenená fasáda, pričom štandard zahŕňa špeciálne exteriérové a farebne jednotné tienenie „fixscreen“ s plne automatizovaným pohybom. Zvyšná časť objektu sa obloží doskami „Alubond“.

ligdLiget; Zdroj: VSD Development

liggLiget; Zdroj: VSD Development

ligfLiget; Zdroj: VSD Development

Vykurovanie a chladenie sa zabezpečí centrálne, tepelnými čerpadlami, ako záloha poslúži plynová kotolňa. V bytoch sa zrealizuje podlahové vykurovanie, každá obytná miestnosť i kúpeľňa bude vybavená termostatom. V teplejšom období sa dostatočná tepelná pohoda zaistí príjemným stropným chladením a systémom fancoilov. Ku komfortu prispejú rekuperačné rozvody vedené do všetkých bytov. Inteligentné elektroinštalácie umožnia napríklad ovládanie kúrenia, chladenia, spomínaných tieniacich prvkov a osvetlenia.

ligh
Liget; Zdroj: VSD Development
ligiLiget; Zdroj: VSD Development

ligjLiget; Zdroj: VSD Development

 

 

Vybavené spoločné priestory

Exkluzívnej povahe Ligetu zodpovedajú aj spoločné priestory, vstupná hala s recepciou a pultom kamerového systému, zariadená zasadacia miestnosť s televíznou technikou vo vysokom štandarde určená výhradne pre potreby obyvateľov a tiež sklad bicyklov s nabíjaním.

Parkovacie kapacity budú vytvorené v podzemných garážach a v exteriéri, kde ich časť prekryje zelená strecha.

ligstavLiget - výstavba; Zdroj: VSD Development

Výstavba projektu sa rozbehla, na mieste realizácie bolo na začiatku januára skompletizované paženie, výkopy, pilóty, stavenisko bolo zároveň prichystané na liatie podkladového betónu pre skelet. Celkové ukončenie stavebných prác pripadá predbežne na jar roku 2023.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Nový dovolenkový rezort v Nízkych Tatrách si zapamätáte

Pekné dvory poskytujú kúsok slobody i v časoch korony II.

Bývanie poskytujúce kúsok slobody i v časoch korony I.

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor
Natália Mokoš Hulmanová

Natália Mokoš Hulmanová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. V rámci magazínu sa zameriava na developerské projekty a snaží sa identifikovať a odprezentovať riešenia, ktoré by mohli poslúžiť ako pozitívne príklady pre ďalšiu výstavbu.

Diskusia

Podobné články

Byty s atraktívnymi, neobvyklými dispozíciami v súčasných projektoch

Byty s atraktívnymi, neobvyklými dispozíciami v súčasných projektoch

Experimenty s dispozičným členením sa v rámci budov určených na bývanie neobmedzujú len na rodinné domy, pri ktorých je pochopiteľne možné uplatniť väčšiu dávku kreativity. Na nie celkom všedné priestory sa dá napriek obmedzeniam súvisiacim najmä s úsilím o ekonomickosť návrhu naraziť i pri hromadnejšom type výstavby. Nižšie si ukážeme zopár súčasných developerských projektov, pri ktorých autori v rôzličnej miere vybočili zo zaužívaných hraníc a ...
Prestavba v Tatrách prinesie luxusné apartmány aj remeselnú pekáreň, Kuszmannov bazár

Prestavba v Tatrách prinesie luxusné apartmány aj remeselnú pekáreň, Kuszmannov bazár

Štýlové apartmány a trendy prevádzka pribudnú v Tatranskej Lomnici po recyklácií staršieho objektu. Nie tak dávno bol známy ako Hotel Tatry, po prestavbe bude niesť označenie Kuszmannov bazár, ktoré čerpá z trochu vzdialenejšej minulosti miesta. Ponuka cieli i na náročnejších klientov. Populárna dovolenková lokalita v spojení so štandardom vyhotovenia a službami vytvára dobrý základ pre sľubnú investičnú nehnuteľnosť.

...
Zotavovňa v Tatrách sa recykluje na štýlové apartmány Lebenski

Zotavovňa v Tatrách sa recykluje na štýlové apartmány Lebenski

Tvorbu mnohých stavebných projektov ovplyvňuje dnes už očakávaný environmentálne zodpovedný prístup, ktorý sa s ešte väčšou naliehavosťou vyžaduje pri vstupe do prírodného prostredia. Zelenšie myšlienky sa napríklad presadili pri novom apartmánovom dome Lebenski vo Vysokých Tatrách. Elegantná stavba, výsledok spolupráce spoločnosti BL, s.r.o. a ateliéru Atrium Architekti, vznikne recykláciou miesta i stavebnej matérie staršieho objektu.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon