Hotelová izba podľa série Dámsky gambit – kde inde, ako v Lexingtone USA | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Hotelová izba podľa série Dámsky gambit – kde inde, ako v Lexingtone USA

Hotelová izba podľa série Dámsky gambit – kde inde, ako v Lexingtone USA

Príbeh talentovanej šachistky Beth Harmonovej ožil! Hotel 21c Museum v Lexingtone v Kentucky, v meste, kde seriálová hrdinka žila a vyrastala, vytvoril izbu inšpirovanú šachom a dizajnom 60-tych rokov, v ktorých sa dej odohráva.

Zdroj: blenderartists.org

Izba venovaná fiktívnej zázračnej šachistke z populárnej série Netflix „Dámsky gambit“ (Queen’s Gambit)  je v súčasnosti k dispozícii na rezerváciu. Vytvára úplne dokonalú atmosféru. Rozohráva farebnú paletu modernú v polovici minulého storočia i výrazné vzory na tapetách a závesoch. Ponúka dokonca aj šachové figúrky zavesené na strope, ktoré napodobňujú vízie, ktoré v príbehu má Beth Harmon, keď si večer ľahne do postele.

Zdroj: 21c Museum Hotel

Maximalistický dekor vznikol spoluprácou medzi miestnou návrhárkou Isabel Laddovou, zakladateľkou dizajnovej spoločnosti Mid-century Lexington Design League Lucy Jonesovou a Alexom K Masonom z Ferrick Mason Inc., ktorý vytvoril špeciálne tapety pre projekt. Ich geometrický vzor zobrazuje kruhy a figúrky jazdcov v rôznych odtieňoch zelenej. Motív koňa tu má dvojaký význam, predstavuje nielen šachovú figúrku, ale aj tradičnú kultúru koní, ktorá je obrovskou súčasťou identity mesta Lexington.

Zdroj: 21c Museum Hotel

Okrem retro starožitností z miestneho obchodu zvaného Scout a požičaných artefaktov zo súkromných zbierok v izbe vidíme aj plne zásobený barový vozík, zlatého páva, ktorý visí nad posteľou, a samozrejme šachovú súpravu na stolíku. Hostia, ktorí budú v izbe ubytovaní, tu nájdu tiež vzácne knihy a itinerár atrakcií v meste inšpirovaných seriálom.

Zdroj: Netflix

Miniséria so siedmimi epizódami, ktorá mala premiéru v októbri 2020 mala na celom svete veľký úspech a prilákala pre streamovaciu platformu rekordný počet divákov. Hlavná hrdinka Beth Harmonová, ktorú hrá charizmatická herečka Anya Taylor-Joy, je sirota vyrastajúca v sirotinci Methuen Home v Lexingtone. Tam sa naučí hrať šach od miestneho správcu, ale aj fungovať denne na podozrivých „upokojujúcich“ tabletkách. Keď ju adoptuje manželský pár, začne navštevovať (a suverénne vyhrávať!) šachové turnaje. Jej obrovský talent jej nakoniec otvorí dvere do sveta medzinárodných turnajov, no nepomôže jej s problémom závislosti, s ktorým musí neustále bojovať. Od domu jej adoptívnych rodičov až po hotely, v ktorých býva, sa dej odohráva na pozadí výrazných vzorov a farieb, čo z príbehu robí vizuálnu pastvu pre oči.

Zdroj: architecturaldigest.com

Zdroj foto: 21c Museum Hotel, blenderartists.org, Netflix

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame