Mladomanželia zažili realitný šok: „Dvojizbové byty v Ružinove sú drahšie ako v Turecku.“ | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Mladomanželia zažili realitný šok: „Dvojizbové byty v Ružinove sú drahšie ako v Turecku.“

Mladomanželia zažili realitný šok: „Dvojizbové byty v Ružinove sú drahšie ako v Turecku.“

V Novom bývaní sa túto nedeľu budeme pohybovať v bratislavskom Ružinove. Je to obľúbená štvrť, kde je veľa zelene, dobrá dostupnosť do celého mesta, ale zároveň je najdrahšia. O dvojizbové byty je veľký záujem, a tak sa ich cena dokáže vyšplhať veľmi vysoko. Iná lokalita pre hľadajúcu rodinu nepripadá do úvahy, takže možnosti budú trocha obmedzené. Uvidíte, či sa podarí Vladovi Voštinárovi naplniť očakávania.

Zdroj: Nové bývanie

Vanesa túži po prvom spoločnom byte s jej manželom práve v Ružinove. Jej manžel je cudzinec, vo svojej rodnej krajine si vybavuje potrebné papiere, a preto sa nemohol zúčastniť nakrúcania. Rozhodli sa zostať bývať na Slovensku. Ide o ich prvé vlastné bývanie, a keďže nemajú deti, stačí im zatiaľ dvojizbový byt s balkónom. Ocenili by, ak by nemuseli rekonštruovať a privítali by novostavbu. Rozpočet majú do 160-tisíc eur. Rozhodli sme sa nájsť pekné veľké byty za rozumnú cenu, preto sme museli ísť na okraj tejto štvrte.

Zdroj: Nové bývanie

Prvý (59 m²) byt je na pomerne zastavanej Galvániho ulici, kde panuje čulý stavebný ruch. Stavba z roku 2008 je zachovalá s vyhradenými parkovacími miestami a s možnosťou dokúpenia garážového státia.

Zdroj: Nové bývanie

Vrakunská cesta je lokalita s dobrou občianskou vybavenosťou, dostupnosťou na športové vyžite a zeleným parkom. Byt z roku 2004 má 57 m², loggiu a samostatné izby. Architekt Balázs Füzék pripravil modernú rekonštrukciu, pri ktorej by získali hlavne úložný priestor a vzdušnosť.

Zdroj: Nové bývanie

Tretia lokácia – ulica Na križovatkách, v zabývanej časti, dom z roku 2007, priestranný, 63 m² s balkónom a možnosťou otvoriť alebo uzavrieť kuchyňu a v cene je parkovacie státie.

Zdroj: Nové bývanie

Bonusová ponuka je v réžii tvorcov relácie. Chceli sme Vanese ukázať, že za svoje peniaze môže dostať aj viac. Väčší byt, viac metrov, v peknom prostredí, ale ďalej od centra. Chce to teda robiť kompromisy. Zobrali sme ju do okrajovej časti Bratislavy, Čiernej vody. Na predaj je tam komfortný, prímestský 90 m² trojizbový byt, s loggiou, v uzavretom areáli s vlastným kotlom.

Zdroj: Nové bývanie

Pri rozpočte našich účinkujúcich stojí za zváženie opustiť Ružinov a vydať sa trošku ďalej od centra. Bonusová ponuka ich zaujala najviac a ukázala, aký komfort si môžu dovoliť, ak urobia kompromis a nebudú lipnúť na vybranej lokalite.

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame