V januári rekordne stúpol záujem o nehnuteľnosti, najviac o rodinné domy v Bratislave | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
V januári rekordne stúpol záujem o nehnuteľnosti, najviac o rodinné domy v Bratislave

V januári rekordne stúpol záujem o nehnuteľnosti, najviac o rodinné domy v Bratislave

Po Novom roku návštevnosť realitných portálov významne vzrástla. Na konci januára počet návštev oproti decembru stúpol o viac ako 70 %, návštevníci prekonali aj január 2020. Dopyt po nehnuteľnostiach zo strany zákazníkov bol ešte vyšší, počet kontaktovaní inzerátov stúpol takmer trojnásobne.

Začiatok roku 2021 mnohých realitných odborníkov prekvapil. Napriek stúpajúcej krivke nových prípadov nákazy prudko vyletela aj návštevnosť realitných portálov, na konci januára dosiahla počet 923 727 za týždeň. „Nárast návštevníkov po sviatkoch je každoročne bežným javom, v tomto roku však dosiahol rekordné čísla aj v absolútnych hodnotách a aj v porovnaní s obdobím pred koronakrízou. Oproti decembru 2020 vzrástla návštevnosť realitných portálov o 72 % a prekročila aj počet návštev spred roka o 42 %,“ vysvetľujú analytici portálu Nehnuteľnosti.sk.

Graf 1: Vývoj návštevnosti portálu Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: AIMmonitor - IAB Slovakia

Návštevnosť realitných portálov mala v januári rastúci trend a záujemcovia o nové bývanie si inzeráty nielen prezerali, ale oveľa častejšie aj kontaktovali realitné kancelárie. V poslednom januárovom týždni vzrástol počet kontaktovaní inzerátov na portáli Nehnuteľnosti.sk oproti decembru o 172 %, čo je skoro trojnásobok. Počet kontaktov prevýšil aj rovnaké obdobie pred pandémiou takmer o 20 %.

„Podľa všetkých ukazovateľov dopyt po nehnuteľnostiach stále rastie aj napriek zlej pandemickej situácii. Je to spôsobené pravdepodobne tým, že mnoho záujemcov o nové bývanie svoje potreby kvôli koronakríze dlho odkladalo, a hoci je termín zlepšenia situácie na Slovensku neistý, potrebujú svoju situáciu čo najskôr operatívne riešiť,“ dodávajú analytici Nehnuteľnosti.sk.  

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

V januári Slováci najviac vyhľadávali bývanie v Bratislavskom kraji. Do TOP 5 vyhľadávaných nehnuteľností sa dostali rodinné domy v Bratislavskom (13 %), Trnavskom (4,7 %) a Nitrianskom kraji (3,5 %), ale aj 3-izbové (5 %) a 2-izbové byty (4,6 %) z Bratislavského kraja.

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: AIMmonitor - IAB Slovakia, Nehnuteľnosti.sk, Dreamstime

Diskusia

Podobné články

Index realitného zdravia sa v januári zhoršil, Bratislava však hlási zlepšenie

Index realitného zdravia sa v januári zhoršil, Bratislava však hlási zlepšenie

Celoslovenský index IRZ sa v porovnaním s decembrom (3,04) podľa predpokladov mierne zhoršil na 3,1, v Bratislavskom kraji sa však nálada nečakane zlepšila. Výhľad na február je optimistický (3,05), takmer tri štvrtiny realitných kancelárií však tvrdia, že sa im darí horšie. Uvádzajú to výsledky prieskumu nezávislej Agentúry pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO®.

...
Nové budovy musia od januára spĺňať štandard takmer nulovej potreby energie

Nové budovy musia od januára spĺňať štandard takmer nulovej potreby energie

Nové budovy na Slovensku, na ktoré bude podaná žiadosť o stavebné povolenie po 31. decembri 2020, musia spĺňať štandard takmer nulového domu, teda takmer nulovú potrebu energie. Znamená to, že každá nová budova vrátane rodinných domov musí spĺňať prísny parameter energetickej triedy A0. Ako je to možné docieliť, informoval Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov (ZVMM).

...
Investície do komerčných nehnuteľností na Slovensku v 2020 klesli o 27 %, priemyselné parky to istia

Investície do komerčných nehnuteľností na Slovensku v 2020 klesli o 27 %, priemyselné parky to istia

Celkové investície do komerčných nehnuteľností za rok 2020 poklesli oproti minulému roku o 27 % na 502 miliónov eur. Najatraktívnejšie boli pre investorov priemyselné nehnuteľnosti s približne 49 % podielom, čo spôsobila zrýchlená expanzia e-commerce počas pandémie. Vyplýva to zo správy realitno – poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield.

...
Realitným trhom pandémia zatriasla, najhorší bol marec 2020

Realitným trhom pandémia zatriasla, najhorší bol marec 2020

Index realitného zdravia IRZ hodnotí situáciu na realitnom trhu z pohľadu realitných kancelárií už viac ako 7 rokov. Na začiatku pandémie dosiahol najhorší výsledok od roku 2013, výhľad na vstup do roku 2021 však tiež nie je optimistický. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre portál Nehnuteľnosti.sk pripravuje nezávislá Agentúra pre marketingový výskum trhu, reklamy a médií AKO®

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame