Ako vyzerá naozaj výhodná hypotéka? Nízke úroky a komfort pri vybavovaní | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Ako vyzerá naozaj výhodná hypotéka? Nízke úroky a komfort pri vybavovaní

Ako vyzerá naozaj výhodná hypotéka? Nízke úroky a komfort pri vybavovaní

To čo sa ešte pred pár rokmi javilo ako sci-fi, je dnes realitou. Úroky hlboko pod jedným percentom ročne, úspora nákladov v tisíckach eur a vybavovanie z pohodlia obývačky. Poštová banka prináša hypotéku s úrokom už od 0,5 % ročne a online konzultáciou z bezpečia domova.

Hranicu dvoch percent pokorili hypotéky len pred piatimi rokmi. Ešte pred dvoma rokmi sa priemerná úroková sadzba pohybovala nad jedným percentom.

Hoci sa to nezdá, aj nepatrný rozdiel v úrokovej sadzbe a poplatkoch, ktoré sa s pôžičkou spájajú, môžu mať významný rozdiel v tom, o koľko preplatíte hypotéku. Ak máte úver vo výške 100-tisíc eur na 30 rokov a s úrokovou sadzbou 1 percento ročne s fixáciou na tri roky, váš úver sa predraží o viac ako 15,5-tisíca eur. Ak však pri rovnakom úvere poskytne banka polovičnú úrokovú sadzbu, zaplatíte úroky vo výške necelých osemtisíc eur.

Dnes už nie je polpercentný úrok z hypotéky nemysliteľný. Takúto výhodnú sadzbu ponúka v jarnej kampani Poštová banka. Úrok už od 0,5 percenta môžu dostať žiadatelia až do výšky 70 percent LTV, ak si  poistia schopnosť splácať úver na bývanie a hypotéku budú platiť z bežného účtu v Poštovej banke. „Za poistenie hypotéky znížime úrokovú sadzbu o 0,2 percenta ročne a za využívanie Užitočného účtu až o 0,3 percenta ročne,“ konštatuje hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Klienti Poštovej banky ušetria aj na poplatku za poskytnutie úveru, ktorý sa môže v niektorých prípadoch pohybovať na úrovni sto eur.

Online konzultácia z pohodlia domova

Aby ste prekonzultovali svoje možnosti, ako sú výška hypotéky či možná úroková sadzba, nemusíte nikam chodiť. Pokojne môžete ostať doma a s bankou cez skype vyriešiť podrobnosti. „Rozhodli sme sa klientom ponúknuť prvú online konzultáciu, aby mohli eliminovať návštevy v pobočke,“ vysvetľuje Lýdia Žáčková.

Funguje to veľmi jednoducho. Stačí na webovej stránke postovabanka.sk/hypoteka vypísať základné údaje. Bankár zavolá späť a dohodne sa na online rozhovore cez skype bezpečne z pohodlia domova klienta. Následne pošle klientovi pozvánku na Skype hovor. „Ak túto aplikáciu klient nevyužíva, nie je to problém. Netreba si ju inštalovať, rozhovor môže prebiehať cez webové rozhranie,“ hovorí Lýdia Žáčková.

Zdroj: Fotobanka

Čas na rozhodnutie

Počas konzultácie si banka s klientom prejdú všetky možnosti financovania, výšku hypotéky, akú by potreboval, aj jeho aktuálne možnosti. „Na základe poskytnutých údajov vypočíta bankár klientovi, akú výšku hypotéky a v akej úrokovej sadzbe by mohol dostať. Samozrejme, ponuka bude obsahovať viacero variantov pre rôzne dĺžky fixácie či prípadné naviazanie na poistenie tohto úveru a platby z bežného účtu v našej banke,“ vysvetľuje hovorkyňa Poštovej banky. Pri splnení posledných podmienok totiž banka dokáže ponúknuť hypotéku už od 0,5 percenta ročne.

Klient následne dostane túto nezáväznú ponuku do mailu. Vďaka prvej online konzultácii zistí, či a za akých podmienok dokáže úver na bývanie dostať. „Ponúknuť bezpečnú hypotéku sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Počet nakazených koronavírusom narástol a my chceme ochrániť našich klientov. Okrem bezpečnosti je však výhodou celej komunikácie aj to, že klient si môže bez stresu a v pohodlí domova premyslieť ponuku a dospieť k preňho najvýhodnejšiemu rozhodnutiu,“ uzatvára Lýdia Žáčková.

PR článok

Zdroj: Poštová banka

Zdroj foto: Fotobanka, Poštová banka

Diskusia

Podobné články

Kontajnerové domy: Akú majú životnosť, výhody a nevýhody?

Kontajnerové domy: Akú majú životnosť, výhody a nevýhody?

Ešte pred pár rokmi boli ľudia obývajúci kontajnerové domy častým terčom posmechu. V súčasnosti tieto príbytky zažívajú dosť veľký boom a život v nich sa stáva inšpiráciou pre ďalších záujemcov o neobvyklé formy bývania. Navyše, s ich postupnou expanziou pribúdajú možnosti, ako prevedenie takýchto príbytkov prispôsobiť svojmu vkusu.

...
Čo bude v roku 2021 inak pri stavebnom povolení pre rodinné domy

Čo bude v roku 2021 inak pri stavebnom povolení pre rodinné domy

V tomto roku je možné získať stavebné povolenie len na dom s takmer nulovou potrebou energie. Projektanti však záujemcov upokojujú, že nároky nie sú žiadnym extrémom. Počiatočná investícia sa oproti nízkoenergetickým domom zvýši o 8 – 10 %, no napokon budú v takmer nulovom dome platiť menej peňazí za vyšší komfort bývania.

...
5 najčastejších mýtov o hypotekárnych úveroch

5 najčastejších mýtov o hypotekárnych úveroch

Prvý hypotekárny úver bol na Slovensku schválený v roku 1998. Krátko na to sa kolotoč poskytovania týchto úverov rozbehol naplno. Aj po viac ako 20 rokoch však o nich stále koluje niekoľko mýtov, kvôli ktorým sa nie všetkým žiadateľom podarí získať hypotéku s dobrými podmienkami.

...
Chcete mať home office ako Jennifer Aniston? Inšpirujte sa

Chcete mať home office ako Jennifer Aniston? Inšpirujte sa

Práca z domu sa dnes stala súčasťou každodenného života mnohých z nás a s ňou aj zvýšené nároky na domácu pracovňu. V rovnakej situácii sa ocitli aj hollywoodske celebrity. Aby ste si vytvorili príjemný a estetický home office, nemusíte si však kúpiť vilu v Beverly Hills. Stačí, keď sa inšpirujete dizajnovými nápadmi, ktoré „sadnú“ aj do vašej domácnosti.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame