John Travolta predáva svoje divotvorné sídlo na ostrove za 5 miliónov dolárov | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
John Travolta predáva svoje divotvorné sídlo na ostrove za 5 miliónov dolárov

John Travolta predáva svoje divotvorné sídlo na ostrove za 5 miliónov dolárov

Populárny herec kúpil zámoček v košatých lesoch ostrova Islesboro už pred 30 rokmi, tesne po svadbe s Kelly Prestonovou. Megasídlo s 20 spálňami pôvodne vybral preto, aby v ňom mohol hostiť na Vianoce 50 príbuzných. Ako to slušne povedať? Musela to byť bláznivá žúrka...

Zdroj: Realtor.com

Hviezda filmov Pulp Fiction, Pomáda a Horúčka sobotňajšej noci John Travolta (67) nemal vo svojej kariére núdzu o veľké príležitosti, ani o peniaze. So svojou manželkou, herečkou Kelly Prestonovou, žil takmer 30 rokov, vychovali tri deti a vybudovali si impozantné portfólio nehnuteľností. Bohužiaľ, Kelly minulé leto podľahla boju s rakovinou a tak John ostal na svoje veľké domy sám. Jedine ak by mu s nimi pomohla scientologická cirkev, ktorej je dlhoročným členom...

Zdroj: Realtor.com

John je nielen úspešný herec, spevák a tanečník, ale aj náruživý pilot a tak medzi jeho známe sídla patrí hlavne dom v obytnom leteckom parku Jumbolair Aviation Estates na Floride, kde parkuje jeho lietadlo, ale aj novší prírastok, plážový dom v centrále scientológie Clearwater na Floride za 3 milióny dolárov, či stredomorská rezidencia v prominentnej lokalite La Calabasas v LA. Uvidíme, dokedy ich bude udržiavať. Teraz sa rozhodol rozlúčiť sa s milovaným rodinným úkrytom v exkluzívnej ostrovnej enkláve Islesboro v zelenom štáte Maine, ktorý je dostupný trajektom. Predáva ho za 5 miliónov dolárov.

Ak by vás zaujímalo, za koľko by ste mohli predať vašu nehnuteľnosť vy, vyskúšajte si ju oceniť v našej službe Oceňovanie nehnuteľností.

Zdroj: Realtor.com

Palác pod baldachýnom stromov a s blízkym prístupom k moru s obytnou plochou viac ako 1 000 m2 na 20-hektárovom pozemku postavilo ešte v roku 1904 architektonické štúdio Peabody and Stearns. John Travolta ho objavil v 1991 na výlete so svojou dlhoročnou hereckou kamarátkou (a scientologičkou) Kirstie Alleyovou. V tom čase ako čerstvý novomanžel hľadal miesto, kde by mohol na Vianoce zabaviť až 50 členov svojej rodiny. Sídlo sa mu zapáčilo a jeho „rozprávkový“ interiér mu pomohol vytvoriť dizajnér Christopher Boshears. Nuž, poriadne sa na ňom vybláznil...

Zdroj: Realtor.com

K rozložitej nehnuteľnosti so šindľovou strechou, ktorá zvonku vyzerá ako elegantný anglický vidiecky dom, vedie štrková príjazdová cesta a solídna brána. Za dverami však vstupujete do uleteného fantazijného sveta. Nás pri pohľade naň napadlo, ako Psíček a Mačička piekli tortu.

Zdroj: Realtor.com

Foyer funguje trochu ako hotelová hala s intímnymi konverzačnými priestormi a čudesným barom, zatiaľ čo obojstranná žuvačkovo ružová damašková pohovka rozmarne tróni uprostred veľkej obývacej izby pred rustikálnym kamenným krbom.

Zdroj: Realtor.com

Jedáleň v maslovom odtieni pohodlne usadí viac ako 12 osôb okolo stola z lešteného dreva, ktorý je dostatočne dlhý na to, aby sa na ňom dalo šmýkať.

Zdroj: Realtor.com

Slnečná veranda na druhom poschodí s hromadou kvetinových vankúšov a mäkkých prikrývok má výhľad na okolité pokojné lesy v pastelových farbách a ponúka pohodlné vychutnávanie slnečných dní. ​​

Zdroj: Realtor.com

Presklené skrinky v kuchynskej linke sú zásobené desiatkami jemných čajových šálok a vintage stojanov na torty, zatiaľ čo vidiecka kuchyňa je jednoducho vybavená profesionálnymi kuchárskymi pultmi a špičkovým vybavením.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Viac ako 20 spální v rezidencii má iba 7 a pol kúpeľne rozložené na troch poschodiach. Hlavná spálňa je dostatočne veľká na umiestnenie posedenia a súkromného jedálenského stola. Má vlastnú vaňu s nožičkami v retro štýle, krb a súkromnú verandu.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Štrnásť spální pre hostí má spoločné iba štyri kúpeľne na druhom poschodí, zatiaľ čo tretie poschodie bolo prevedené na detské krídlo Fantasyland so školou a knižnicou, jedálňou, divadelným priestorom so vstavaným pódiom a štyrmi tematickými spálňami, napríklad Izba princeznej či izba Petra Pana.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: Realtor.com

Nesúrodá rezidencia sa nachádza blízko morského brehu, v jej areáli nájdete husto zalesnený vodný vstup s hlbokým dokom do zátoky Sabbathday Bay. Na pozemku sa nachádza aj samostatne stojaca stodola, ktorá sa používa ako garáž.

Zdroj: Realtor.com

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: Realtor.com, Rich Fury/Invision/AP

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon