Úchvatná chata Toma Cruisa je skvelým úkrytom pre tajného agenta | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Úchvatná chata Toma Cruisa je skvelým úkrytom pre tajného agenta

Úchvatná chata Toma Cruisa je skvelým úkrytom pre tajného agenta

Ranč hollywoodskeho akčného hrdinu Toma Cruisa (58) v Skalistých vrchoch v Colorade má nielen obrovský rustikálny interiér a okolie vyšpičkované pre dobrodružné aktivity, ale aj mimoriadne výhodnú polohu. Herec má síce k nemu sentimentálny vzťah, ale neodolal vlne dopytu po nehnuteľnostiach v regióne a skúša ho streliť za 39,5 milióna dolárov.

Ak by vás zaujímalo, za koľko by ste mohli predať vašu nehnuteľnosť vy, vyskúšajte si ju oceniť v našej službe Oceňovanie nehnuteľností.

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Hviezda mnohých legendárnych filmov, ako Jack Reacher, Minority report či Top Gun a presvedčený scientológ kúpil pozemok v Telluride ešte v roku 1992. Potom strávil dva roky a minul nespočetnú sumu peňazí, aby si sám navrhol na mieru a postavil útočisko v lone hôr. Bol naň veľmi hrdý a v roku 2008 doňho pozval aj slávnu moderátorku Oprah Winfreyovú, aby s ním urobila rozhovor do svojej show v tomto nádhernom prostredí. Časom sa však čosi zmenilo a Tom trávil v obrovskom sídle v štýle horskej chaty čoraz menej času.

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

V roku 2014 sa prvýkrát pokúsil rozľahlý 130-hektárový ranč potichu predať za 59 miliónov dolárov. Nájsť kupca pre takýto mega objekt sa vtedy ukázalo ako „Mission Impossible“. Jeho realitný maklér Eric Lavey však tvrdí, že v tom čase nebol celkom pripravený sa s týmto čarovným miestom rozlúčiť, preto predaj ani verejne nevyhlásil. Úplne mu rozumieme.

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Čas však pravdepodobne dozrel a teraz si môžete veľkolepú chatu pod zasneženým vrcholom Campbell Peaku prezrieť a ak máte dostatok voľných prostriedkov, tak aj kúpiť. Realitní experti tvrdia, že takúto skvelú nehnuteľnosť ešte dlho neuvidíte. Chata s plochou 920 m2 leží na dokonale súkromnom mieste, z troch strán obklopenom lesmi národných parkov Uncompahgre National Forest a San Juan National forest. Na odľahlé panstvo sa dá dostať bezpečným bránovým vstupom a dlhou kľukatou príjazdovou cestou cez osikové háje. Napriek tejto odľahlej polohe je to z nej len 10 minút jazdy od lyžiarskeho strediska Telluride so značkovými obchodmi, reštauráciami a zjazdovkami a asi 9 km od regionálneho letiska. Pre istotu však statok má aj vlastný heliport...

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Dvojpodlažná hlavná budova je obložená bieleným cédrovým drevom a prírodným kameňom. Jej  ústredným bodom je čarovná obývaciu izbu s obrovským kamenným krbom, stropnými drevenými trámami a francúzskymi oknami s dramatickým výhľadom.

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Hneď vedľa je veľká a dobre vybavená kuchyňu so všetkými luxusnými spotrebičmi, aké by si len profesionálny kuchár mohol želať, vrátane nie jednej, ale hneď troch chladničiek. Drevené schody vedú do rustikálnej jedálne s drevom obloženými stenami.

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Chata ponúka niekoľko útulných zákutí. Pohodlná pracovňa na sledovanie filmov s mäkkými pohovkami je lemovaná rustikálnymi policami na knihy. Medzi ďalšie priestory patrí biliardová miestnosť, knižnica a posilňovňa. Na poschodí sú štyri spálne s vlastnou kúpeľňou a keď sa zastavia hostia, vedľa je samostatný hosťovský dom s tromi spálňami a plochou 160 m2.

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Zdroj: Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty

Skutočná hodnota nehnuteľnosti je však ukrytá vonku. Tento ranč akčného hrdinu bol dizajnovaný pre kopu outdoorovej zábavy. Pre tradičnejšie vonkajšie aktivity je tu športové ihrisko, no k dispozícii sú tiež chodníky pre horské bicykle a terénne vozidlá aj trate pre snežné skútre spolu s labyrintom turistických a bežkárskych trás.

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Predpokladá sa, že v posledných rokoch Tom Cruise predal veľa svojich realitných trofejí v Beverly Hills, New Yorku a Anglicku, aby sa zameral na strešný apartmán v Clearwater na Floride v blízkosti centra scientológov. Penthouse zaberá deviate a desiate poschodie veže SkyView tower a údajne má strešný nekonečný bazén s dĺžkou 23 metrov, súkromný výťah pre automobily a chodbu vedúcu k menšiemu bytu s letovým simulátorom, kanceláriou a posilňovňou. Nedá sa nič robiť, tajný agent musí byť vždy v strehu...

Zdroj: Bill Fandel Real Estate

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Brett Schrkengost pre LIV Sotheby’s International Realty a MEGA, Joshua Johnson pre LIV Sotheby’s International Realty, Bill Fandel Real Estate

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame