Rezidencie v monumentálnej stavbe pri centre Popradu | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Rezidencie v monumentálnej stavbe pri centre Popradu

Rezidencie v monumentálnej stavbe pri centre Popradu

V dnešnom článku uvádzame ďalšiu z nových developerských aktivít prebiehajúcu v Poprade. Karpatská residence sa v meste, ktoré sa vzhľadom na svoju pozíciu označuje ako vstupná brána do Vysokých Tatier, zaraďuje k výraznejším projektom, pozornosť mu zaručuje už samotné umiestnenie a najmä architektonické riešenie. 

karpatská_residence_ulicaKarpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

 

Bývanie pri centre

Stavenisko je situované neďaleko centra a tým pádom v príjemnej pešej dostupnosti k rozličnej vybavenosti, v blízkosti sa nachádza aj železničná stanica. Ku kruhovému objazdu, na nárožie ulíc Karpatská a Slovenského odboja, pribudne budúci rok hmotou i výrazom pomerne monumentálna architektúra. 

 

Monumentálna novostavba

Podľa dostupných vizualizácií sa bude prezentovať fasádou s pravidelným rastrom otvorov, dizajnovo jednotnou na všetkých stranách budovy. Charakterom odzrkadľuje ambiciózny zámer developera SCC Poprad, s.r.o., ide o prvú predstavenú etapu rozsiahleho polyfunkčného komplexu Stone City Center Poprad, alebo skrátene SCC Poprad, ktorý by mal v prípade úspešnej realizácie priniesť bývanie, administratívu, gastro prevádzky, tržnicu a tiež parkovací dom

karpatská_residence_narozieKarpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

Karpatská Residence dosiahne 12 nadzemných podlaží, nosný systém pozostáva z priečnych a pozdĺžnych monolitických železobetónových stien, stropné dosky sú rovnako monolitické železobetónové. Deliace priečky v rámci bytov sa vymurujú, osadené budú okná s plastovými profilmi a izolačným trojsklom. Objekt obslúži hlavné centrálne jadro s tromi výťahmi (nákladný a dva osobné) a schodiskom, plus dva bočné komunikačné priestory so schodiskom. Do jednotlivých bytov sa vstupuje z chodby navrhnutej v strednej časti podlaží.

karpatská_residence_dvorKarpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

 

Nadštandardný štandard

V súlade s významom lokality v meste sa parter vyhradil pre obchodné prevádzky. Na zvyšných poschodiach vzniknú byty s lodžiami, ktoré môžu určite zaujať aj ponúkaným štandardom. Spolu s dlažbami, obkladmi, laminátovými podlahami, sanitou, vstupnými bezpečnostnými a interiérovými dverami zahŕňa uzatvorenie šatníka a kuchynskú linku doplnenú príslušnými elektrospotrebičmi.

Do výbavy patria tiež exteriérové rolety s elektrickým ovládaním a príprava na individuálne chladenie. Zakúpiť si možno pivničnú kobku (178 kusov) a parkovacie miesto v podzemnej garáži, kde bude vytvorených celkovo 250 státí.

Klienti si vyberajú zo 164 jedno- až štvorizbových obytných jednotiek. Najmenšie v ponuke disponujú plochou 28,09 m² a lodžiou 4,20 m², najväčšie poskytujú výmeru mierne cez 84 m², lodžiu do 5 m², toaletu, dve kúpeľne, z toho jednu prislúchajúcu k rodičovskej spálni. 

karpatská_residence_vyhladKarpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

karpatská_residence_interierKarpatská residence; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

karpatská_residence_showroomKarpatská residence - showroom; Zdroj: SCC Poprad, s.r.o.

Stavebné práce sa už rozbehli, podľa aktuálneho harmonogramu pripadá kolaudácia nehnuteľnosti na 1Q roku 2022. Ťažko prehliadnuteľný bytový dom spolu s ďalšími pripravovanými etapami projektu SCC Poprad bezpochyby podstatným spôsobom ovplyvnia pomery v centrálnej lokalite, sledovať súvisiace zmeny bude aj z tohto dôvodu pútavé.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové bývanie vzniká na hradnom kopci v zóne Machnáč

Vily nad Bratislavou majú poskytnúť dostatok súkromia a uspokojiť náročnú klientelu

Dnes sa otvorilo centrum Nivy, nová autobusová stanica bude v prevádzke nonstop

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Medzi mestom a riekou rastie pekná štvrť, 1. etapa kysuckého projektu získala prestížne ocenenie

Medzi mestom a riekou rastie pekná štvrť, 1. etapa kysuckého projektu získala prestížne ocenenie

K rozvoju Kysuckého Nového Mesta výrazne prispieva projekt Kamence. V jeho návrhu sa prezentuje snaha o zohľadnenie vyšších cieľov, ktoré si výstavba na území s podobnou rozlohou a tiež zaujímavou polohou rozhodne vyžaduje. Vyzvanú architektonickú súťaž vyhral v roku 2017 ateliér SLLA a developer Istrofinal, a.s. aktuálne buduje už druhú etapu. Prvá, ukončená, bola ocenená Cenou Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AR 2021.

...
Bývanie s nejasnou hranicou medzi interiérom a exteriérom

Bývanie s nejasnou hranicou medzi interiérom a exteriérom

Pocit, že hranica medzi interiérom a exteriérom sa stáva miestami nejasná môžu mať celkom oprávnene obyvatelia rodinného domu v malej obci v susedných Čechách. V dobrom kontakte s vlastnou záhradou i atraktívnym okolím sú dennodenne, sprostredkovať ho pomáha množstvo presklených otvorov, v rámci ktorých vyniká najmä extravagantný roh obytnej miestnosti.

...
Juh Petržalky rozvíja nový projekt, nebude fungovať len ako noclaháreň

Juh Petržalky rozvíja nový projekt, nebude fungovať len ako noclaháreň

Rozvoj juhu Petržalky bude pokračovať za výrazného prispenia novej štvrte Nesto od spoločnosti Lucron. Projekt sa chce vzdialiť od negatívnych obrazov spojených s touto rozľahlou a stále kontroverzne vnímanou mestskou časťou Bratislavy. V porovnaní s existujúcim a vo veľkej miere monofunkčne riešeným územím má v súlade s dnešnými trendmi vzniknúť atraktívnejšia, sebestačnejšia štruktúra.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon