Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Nové byty pri najväčšom popradskom sídlisku s pekným bonusom

Dopyt po novom bývaní zostáva veľký a Poprad, rovnako ako ďalšie slovenské sídla, zaznamenáva zmeny súvisiace s budovaním developerských projektov. V nasledujúcich článkoch sa pozrieme akým spôsobom niektoré vybrané, polohou alebo rozmermi výraznejšie nehnuteľnosti do existujúceho prostredia vstupujú a čo nové prinášajú.

bytove_domy_barboraBytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Výhľad na Vysoké Tatry

Na úvod priblížime Bytové domy Barbora, jednu z noviniek v portfóliu spoločnosti BM PARK. Na prvý dojem bežné objekty doprajú budúcim obyvateľom pekný bonus. K hlavných prezentovaným lákadlám sa počíta výhľad na panorámu Vysokých Tatier, ktorý vzhľadom na osadenie a dispozičné riešenie objektov bude zaistený z väčšiny bytov.

Miesto realizácie sa napája na ulicu Suchoňova a je umiestnené v plánovanej zóne Juh IV Merťuky, v blízkosti najväčšieho popradského sídliska JUH III situovaného na juhu zastavaného územia mesta. V štádiu výstavby uvidíme už obe etapy, budú sedempodlažné a hmotovo i výrazovo viac-menej zhodné, s označením Bytový dom Barbora a Bytový dom Merťuky. Využívajú sa jednoduché výrazové prostriedky, ako oživenie fasád fungujú konštrukcie balkónov sústredené v poliach rozmiestnených okolo celého obvodu budov. 

bytove_domy_barbora_detailBytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

bytove_domy_barbora_celokBytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Štandard a nadštandard

Ponuka v novostavbách pozostáva z garsóniek a dvoj- až štvorizbových bytov v počte 128 kusov, k všetkým prislúcha balkón alebo veľké terasy v prípade najvyššie položených jednotiek. Odovzdávajú sa v štandarde, do ktorého sa zaraďujú vstupné bezpečnostné a interiérové dvere, laminátové podlahy EGGER, obklady, dlažby RAKO, sanita aj batérie. Navyše, klienti si môžu svoju nehnuteľnosť doladiť nadštandardným vybavením

Okrem väčšieho počtu dekorov či exkluzívnejšej triedy výrobkov zahŕňa i zariadenie od DECODOMU, patrí sem štýlovo decentný nábytok určený do predsiene, obývacej izby, jedálne a spálne, plus kuchynská linka so vstavanými spotrebičmi.

bytove_domy_barbora_interierBytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

Nosný systém tvorí kombinácia skeletu a stien zo železobetónu s tuhým železobetónovým jadrom okolo hlavného schodiska a výťahu. Na prvom podzemnom podlaží je vyriešené parkovanie, rovnako ako na prízemí, kde budú vybudované tiež technické, skladovacie miestnosti a odkladacie kobky, pričom každej bytovej jednotke bude vyhradená jedna. V rámci projektu vznikne celkovo 176 parkovacích státi. Okolie zpríjemní výsadba, detské ihrisko s posedením, zóna s grilmi a doplnia ho aj stojany na bicykle.

bytove_domy_barbora1Bytové domy Barbora; Zdroj: BM PARK

 

Harmonogram výstavby

Aktivity na stavenisku napredujú podľa schváleného harmonogramu. Na prvej etape s predpokladaným termínom ukončenia v septembri a kolaudáciou v decembri tohto roku sa realizujú vnútorné rozvody, ktoré by mali byť hotové v máji. Bytový dom Merťuky s odhadovaným koncom výstavby v júni 2022 a odovzdávaním bytov v septembri má ukončené špeciálne zakladanie. Na konci marca sa pracovalo na podkladových betónoch, viazali sa betonárske výstuže základov a betónovali základové pásy a šachty.

bytove_domy_barbora_stavbaBytové domy Barbora - výstavba; Zdroj: BM PARK

bytove_domy_barbora_stavba1Bytové domy Barbora - výstavba; Zdroj: BM PARK

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Celoročné bývanie i rekreácia s výhľadmi na Vysoké Tatry

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Bývanie, v ktorom sú inteligentné technológie samozrejmosťou

Inteligentné technológie prenikajú čoraz viac do našich domovov a nie je to rozhodne len reklamný slogan. Komfort, ktorý nám prináša napríklad ovládanie vykurovania či osvetlenia pomocou mobilných zariadení si chceme mnohí užívať bežne, preto požiadavky na integráciu podobných prvkov v rámci vlastnej rezidencie prestávajú prekvapovať.

...
Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Pekné bývanie pri lese pripomenie tradičný ľudový dom

Na výzvu nakresliť dom zareaguje väčšina náčrtom jednoduchého objektu so šikmou strechou. Tento archetyp, s ktorým sa stretávame naprieč celou krajinou, a nielen tou našou, inšpiroval aj tvorcov z projekčno-stavebnej spoločnosti IDEÁLNE DOMY, s.r.o.. V projekte s názvom Lietava - 4 domy pri lese sa rozhodli spojiť tradičný obraz bývania s vymoženosťami dnešnej doby.

...
Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Efektná fasáda projektu Guthaus sa formuje, v rámci prác sa obnoví aj bunker

Priemyselné plochy pri Račianskej ulici ustupujú novým, pre život v meste atraktívnejším funkciám. Charakter zástavby premieňajú rezidenčné novostavby, ktoré sa okrem architektúry snažia zamerať aj na kvalitu okolitého prostredia. K takýmto realizáciám môžeme zaradiť Guthaus od spoločnosti CORWIN, za jeho podobou stojí zaujímavá kolaborácia. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame