George Clooney sa chce usídliť v provensalskom zámočku Domaine de Canadel | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
George Clooney sa chce usídliť v provensalskom zámočku Domaine de Canadel

George Clooney sa chce usídliť v provensalskom zámočku Domaine de Canadel

Sympatický herec je známy svojou náklonnosťou k stredomorským lokalitám a teraz má vo výhľade fakt pecku – historické sídlo blízko Francúzskej riviéry po kompletnej rekonštrukcii. Francúzske médiá už šalejú, ale kontrakt ešte môže prekaziť domáci investor.

Zdroj: Leading Estates of the World

Vyzerá to ako hotová vec a všetky zdroje tomu nasvedčujú – dvojnásobný držiteľ Oscara a miláčik žien George Clooney (60) so svojou manželkou, právničkou Amal (43), by rád kúpil historický statok v obzvlášť malebnej oblasti južného Francúzska. Sídlo známe ako Domaine de Canadel pri stredovekom mestečku Brignoles je vzdialené asi hodinu jazdy od pompézneho letoviska Saint-Tropez a iba 20 km od zámku Miraval v Correns, ktorý vlastní Brad Pitt. Kamaráti z Dannyho jedenástky, však to poznáte... Stredomorské podnebie si George obľúbil už pred 20 rokmi, keď si kúpil úžasnú taliansku vilu pri jazere Lago di Como , ktorá sa odvtedy stala vďaka svojmu pánovi legendárnou.

Zdroj: Leading Estates of the World

O tom, že záujem Clooneyovcov o zámoček je seriózny, svedčí nielen ich návšteva pred niekoľkými týždňami, ale aj vyjadrenia starostu Brignoles a miestnych obyvateľov, ktorí sa tešia novému celebritnému obyvateľovi. Zmluva však ešte nie je tak celkom podpísaná a nedávna správa v Le Figaro naznačuje, že Georgovu snahu môže prekaziť potenciálny právny problém. Objavil sa totiž ďalší záujemca, miestny investor, ktorý tvrdí, že s majiteľom nehnuteľnosti už uzavrel záväznú dohodu o predaji nehnuteľnosti za „sumu 6 miliónov eur“. Ak predajcovia zrušia sľúbený prvý predaj a predajú zámok, pravdepodobne za vyššiu cenu, Clooneyovcom, advokát nemenovaného investora avizuje, že bude požadovať „zrušenie predaja spojeného s podvodom“. Kvôli hroziacim komplikáciám teda ešte Clooneyovci môžu od dohody odstúpiť, ale keď sa pozrieme na obrázky, pri ktorých sa až slzy tisnú do očí, je nám jasné, že o túto prekrásnu nehnuteľnosť sa oplatí bojovať.

Zdroj: Leading Estates of the World

Zverejnené údaje realitnej kancelárie nenaznačujú, koľko spální a kúpeľní sídlo ponúka, ale v trojpodlažnom kaštieli s rozlohou takmer 930 m2 je ich určite dostatok. Impozantnú „bastide“ z 18. storočia, čo je provensálsky výraz pre kaštieľ s formálnymi záhradami, navyše v polovici 90-tych rokov dôkladne prestavoval architekt špecializujúci sa na reštaurovanie historických budov Bruno Lafourcade.

Zdroj: Leading Estates of the World

Zdroj: Leading Estates of the World

Na pozemku s rozlohou 170 hektárov so štrkovými terasami ohraničenými živým plotom nájde nový majiteľ pokojnú súkromnú idylu a nespočetné možnosti trávenia voľného času. Nehoráznu romantiku ponúka napríklad jedálenská terasa pod klenutými mrežami lemovanými viničom, 22-metrový bazén v tieni stromov, ihrisko na pétanque a tenisový kurt s vyhliadkovou terasou v tieni viniča.

Zdroj: Leading Estates of the World

Zdroj: Leading Estates of the World

Zdroj: Leading Estates of the World

Zámok je obklopený nedotknutými lesmi s malebnými výhľadmi na zvlnené kopce a jeho súčasťou je aj správcovský domček, okrasné jazierko, levanduľová záhrada, olivový háj s 1 000 stromami a vinica s rozlohou 10 hektárov.

Zdroj: Leading Estates of the World

Zdroj: Leading Estates of the World

Ak sa však Georgovi kúpa provensálskeho panstva nepodarí, určite nezostane na dlažbe.  Už roky si buduje veľmi pôsobivé realitné portfólio v USA i v Európe a okrem talianskej vily vlastní aj veľký statok s rozlohou viac ako 3 zalesnené hektáre v rustikálnej oblasti Fryman Canyon v Los Angeles, krásny penthouse v Manhattane v New Yorku a majestátne georgiánske sídlo 40 km od Londýna. Skrátka, dobrá partia...

Ranč Fryman Canyon, Los Angeles USA, zdroj: via Patch

Manhattan New York, zdroj: StreetEasy

Sídlo SONNING-ON-THAMES, Veľká Británia, zdroj: Sotheby’s International Realty

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: Leading Estates of the World, Associated Press

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

7 futuristických štadiónov, ktoré ohúria svet

7 futuristických štadiónov, ktoré ohúria svet

Vitajte na štadiónoch budúcnosti, ktoré nadchnú milovníkov športu aj architektúry! Tieto úžasné arény už nie sú iba miestom na sledovanie športu, ale vymakanými multifunkčnými centrami. Aký veľký skok urobia vo svete športu, môžeme vidieť aj na rozdiele medzi miestami konania Euro 2020 a MS vo futbale 2022.

...
Ponuky bývania v okolí Nitry zamotali našej záujemkyni hlavu

Ponuky bývania v okolí Nitry zamotali našej záujemkyni hlavu

V nedeľu sa v relácii Nové bývanie vyberieme do Nitry, kde býva učiteľka v materskej škôlke Eliška s manželom a malou Dominikou. Momentálne žijú v byte. Rodinka sa rozrástla, tak by chceli niečo väčšie. Rozhodli sa pre dom so záhradkou, s dobrou dostupnosťou do Nitry, najlepšie tak do 10 kilometrov. Môžu investovať 230-tisíc eur, ideálny by bol pre nich novší aspoň 4-izbový domček.

...
Singapur buduje najzelenšie mesto na svete

Singapur buduje najzelenšie mesto na svete

Každý z projektov veľkých futuristických miest budúcnosti zahŕňa aj moderné „zelené“ technológie. Autori projektu Tengah na to ale idú úplne inak. Štatút najzelenšieho mesta na svete sa nesnažia získať iba šetrnými materiálmi a technológiami berúcimi ohľad na životné prostredie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon