Prvú kalkulačku na výpočet ceny nehnuteľnosti využilo už 50 tisíc ľudí | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Prvú kalkulačku na výpočet ceny nehnuteľnosti využilo už 50 tisíc ľudí

Prvú kalkulačku na výpočet ceny nehnuteľnosti využilo už 50 tisíc ľudí

Ceny nehnuteľností na Slovensku sa neustále zvyšujú, ich rast sa však v rôznych lokalitách významne líši. Mnohí z tých, čo uvažujú nad kúpou či predajom bytu, nemajú reálnu predstavu, v akom rozmedzí sa ich trhová cena pohybuje. Portál Nehnuteľnosti.sk vyvinul kalkulačku na oceňovanie nehnuteľností, ktorá zohľadňuje všetky parametre, ktoré na ich hodnotu vplývajú.

Najnavštevovanejší realitný portál nedávno uviedol do prevádzky jednoduchú a prehľadnú pomôcku pre všetkých, ktorí chcú predať svoju nehnuteľnosť alebo ich zaujíma, akú má teraz hodnotu, ale aj pre tých, ktorí si chcú overiť pred kúpou hodnotu konkrétnej nehnuteľnosti. Kalkulačka Oceňovanie nehnuteľností určí cenu podľa lokality, plochy, poschodia a ďalších špecifických parametrov. Dokáže vyhľadať adresy na celom Slovensku a po zadaní všetkých údajov ukáže výslednú sumu, alebo ju zašle na zadaný e-mail. „Potvrdilo sa nám, že o tento typ služby je na Slovensku veľký záujem. Za 3 mesiace od spustenia ju využilo už 50 tisíc návštevníkov portálu,“ dodáva Michal Pružinský, analytik portálu Nehnuteľnosti.sk.

Kalkulačka „Oceňovanie nehnuteľností“

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Okrem základných údajov o polohe a výmere sú k výpočtu potrebné aj ďalšie dôležité informácie, napríklad či ide o novostavbu, byt v pôvodnom stave alebo po rekonštrukcii, typ konštrukcie bytového domu, rok výstavby a orientáciu bytu na svetové strany. „Záujemcovia o kúpu i predaj nehnuteľností by si mali uvedomovať, ktoré vlastnosti zvyšujú ich hodnotu. Kalkulačka ich upozorní, že za byty s balkónom či lodžiou, pivnicou, predzáhradkou či vyhradeným parkovaním je odôvodnené vyžadovať vyššiu cenu,“ upozorňuje Michal Pružinský.

Kalkulačka „Oceňovanie nehnuteľností“

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Aktuálne portál poskytuje odhady ceny bytov, čoskoro sa však služba rozšíri aj o výpočet ceny domov, pozemkov a chát. Viac informácií sa dozviete priamo na kalkulačke

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: Dreamstime, Nehnuteľnosti.sk

Diskusia

Podobné články

Poznáme najkrajšie slovenské kancelárie: pozrite si víťazov Office roka 2020

Poznáme najkrajšie slovenské kancelárie: pozrite si víťazov Office roka 2020

30 zapojených firiem, 12 finalistov a náročné rozhodovanie o víťazoch. Aj tak by sa dal zhrnúť 5. ročník súťaže OFFICE ROKA, ktorú organizuje realitno-poradenská spoločnosť CBRE Slovensko. Pandemický rok ukázal, že v náročných časoch je aj v kanceláriách potrebné staviť na iný prístup, originalitu a efektívnu zmenu zažívaných modelov a vidno to aj na víťazných priestoroch.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon