Byt v Bratislave alebo domček mimo nej? Aj s touto otázkou vám poradia v relácii Nové bývanie | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Byt v Bratislave alebo domček mimo nej? Aj s touto otázkou vám poradia v relácii Nové bývanie

Byt v Bratislave alebo domček mimo nej? Aj s touto otázkou vám poradia v relácii Nové bývanie

Snúbenci Paulínka a Dominik žijú v podnájme na hranici Starého mesta a Ružinova. Chcú už niečo vlastné. Najradšej by zostali v tejto lokalite, ale financie nepustia, a preto sa rozhodli pre začiatok Ružinova alebo začiatok Petržalky. Hľadajú prioritne trojizbový byt, ideálne zrekonštruovaný, ale nebránia sa aj menšiemu či staršiemu, ktorý by si zrekonštruovali podľa seba. Podmienkou je balkón a lokalita je taká, aby sa do práce a centra dostali na bicykli za 15-20 minút. Majú na to rozpočet 200-tisíc eur a veria, že im Vlado Voštinár niečo nájde. Výhodou pre všetkých, ktorí využijú spoluprácu s tímom relácie Nové bývanie, je vyselektovanie nevhodných ponúk a zníženie množstva obhliadok, ktoré absolvujú.

Prvá ponuka je v Petržalke. Podľa odborníka na reality Martina Čapa z agentúry Riešime bývanie je táto ponuka mierne schizofrenická. Byt uprostred sídliska vo veľkom paneláku, ktorý sa tvári po rekonštrukcii interiéru ako rodinný dom. Plusom je možnosť ihneď sa nasťahovať a hlavným negatívom je parkovanie v tejto časti a pre mladý pár aj nevyhovujúca lokalita.

Zdroj: Nové bývanie

Ponuke v Ružinove sa potešili. Túto lokalitu poznajú. Cena nehnuteľnosti je vyššia, ale vsádzajú na polohu. Rekonštrukciou urobili z 57 m² trojizbový byt, ale metre chýbajú a je to tam cítiť. Plusom je pivnica a balkónik.

Zdroj: Nové bývanie

V Ružinove, v tichej lokalite, zostávame naďalej. Zrekonštruovaný byt má 80 m², predáva sa zariadený a sú v ňom ponechané niektoré pôvodné prvky, ktoré dotvárajú atmosféru. Veľkosť bytu aj poloha mu pridávajú na cene, ktorá je nad ich rozpočet.

Zdroj: Nové bývanie

Bonus je ako vždy úplne niečo iné. Rodinný dom, ktorý si môžu podľa vzorového drevodomu dať postaviť, len treba mať vlastný pozemok. Veľkosť si môžu upraviť podľa potrieb, v ponuke majú v katalógu viacero možností. Odborník Martin Čapo má názor, že výstavba vlastného domu je romantická voľba, ale treba si ju rozmyslieť vo výbere pozemku, stavebníka, ale táto ponuka je veľmi zaujímavá.

Zdroj: Nové bývanie

Ak chcete vedieť, ktorú ponuku vybral odborník a ktorá ponuka oslovila hľadajúci pár, pozrite si v nedeľu podvečer Nové bývanie na JOJke.

 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

7 futuristických štadiónov, ktoré ohúria svet

7 futuristických štadiónov, ktoré ohúria svet

Vitajte na štadiónoch budúcnosti, ktoré nadchnú milovníkov športu aj architektúry! Tieto úžasné arény už nie sú iba miestom na sledovanie športu, ale vymakanými multifunkčnými centrami. Aký veľký skok urobia vo svete športu, môžeme vidieť aj na rozdiele medzi miestami konania Euro 2020 a MS vo futbale 2022.

...
Ponuky bývania v okolí Nitry zamotali našej záujemkyni hlavu

Ponuky bývania v okolí Nitry zamotali našej záujemkyni hlavu

V nedeľu sa v relácii Nové bývanie vyberieme do Nitry, kde býva učiteľka v materskej škôlke Eliška s manželom a malou Dominikou. Momentálne žijú v byte. Rodinka sa rozrástla, tak by chceli niečo väčšie. Rozhodli sa pre dom so záhradkou, s dobrou dostupnosťou do Nitry, najlepšie tak do 10 kilometrov. Môžu investovať 230-tisíc eur, ideálny by bol pre nich novší aspoň 4-izbový domček.

...
Singapur buduje najzelenšie mesto na svete

Singapur buduje najzelenšie mesto na svete

Každý z projektov veľkých futuristických miest budúcnosti zahŕňa aj moderné „zelené“ technológie. Autori projektu Tengah na to ale idú úplne inak. Štatút najzelenšieho mesta na svete sa nesnažia získať iba šetrnými materiálmi a technológiami berúcimi ohľad na životné prostredie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon