Svetové metropoly s najhoršími podmienkami na bývanie | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Svetové metropoly s najhoršími podmienkami na bývanie

Svetové metropoly s najhoršími podmienkami na bývanie

Viaceré rebríčky hodnotiace kvalitu života vo svetových metropolách sa okrem top miest na bývanie zameriavajú aj na mestá s najhoršími podmienkami. Vo väčšine prípadov sa na spodných pozíciách objavujú už pár rokov tie isté lokality, či už z dôvodu znečistenia, chudoby, zlej bezpečnostnej situácie alebo kombinácie viacerých faktorov naraz.

Dháka (Bangladéš)

Hlavné mesto Bangladéša je najhustejšie obývanou metropolou na svete. Ak k tomu prirátame chudobu, znečistenie a rastúce problémy s kriminalitou, najmä s predajom drog, len máloktoré mestá sveta sú pre záujemcov o hľadanie novej lokality na bývanie v niektorej zo svetových metropol horšou voľbou ako Dháka.Dháka, Zdroj: Dhaka Tribune – Mehedi Hasan

Nairobi (Keňa)

Kombinácia chudoby a extrémnej hustoty zaľudnenia trápi aj Nairobi. Centrum metropoly sa síce pomaly rozvíja, no okrajové časti sú naďalej plné špiny a chudoby. V niektorých častiach stále chýba elektrina, kanalizácia a základná občianska vybavenosť. Čoraz väčším problémom sa stáva aj prostitúcia a s ňou spojené šírenie pohlavných chorôb.

Caracas (Venezuela)

Ak sa niektorá z latinskoamerických metropol dostane medzi najhoršie mestá na bývanie, vo väčšine prípadov za to môže vysoká kriminalita, ktorá trápi aj Caracas. Venezuelské hlavné mesto patrí medzi svetových lídrov v počte vrážd za deň. Navyše, problémom je aj obrovská korupcia a rozmáhajúce sa drogové kartely.Caracas, Zdroj: havanatimes.org – Yordanka Caridad

Port Moresby (Papua Nová Guinea)

Jedna z menších, no z hľadiska podmienok na bývanie najhorších svetových metropol. Port Moresby dopláca najmä na chudobu, ktorej výsledkom je vysoká kriminalita. Problémom je aj vysoká úmrtnosť novorodencov, ktorým sa nedostáva potrebná zdravotná starostlivosť.

Damask (Sýria)

Hlavné mesto Sýrie sa dostalo na chvost rebríčkov najlepších miest na bývanie po vypuknutí občianskej vojny. Napriek tomu, že mesto sa vyhlo najkrvavejším bojom, vojna v krajine ho poznačila ekonomicky aj bezpečnostne. Damask tak v posledných rokoch takisto patrí medzi najhoršie mestá na život.Damask, Zdroj: AP – Muzaffar Salman

Ďalšie mestá s najhoršími podmienkami na bývanie:

Medellín (Kolumbia) – Druhé najväčšie kolumbijské mesto preslávil narkobarón P. Escobar. Medellín je však centrom kriminality a drogových kartelov aj roky po jeho smrti.

Tianying (Čína) – Mesto patrí medzi najznečistenejšie na svete. V jeho ovzduší sú pravidelne namerané vysoké hodnoty olova, ktoré majú ďalekosiahly dopad na zdravie obyvateľov.

Ciudad Juárez (Mexiko) – Vraždy, prestrelky gangov a útoky na cudzincov sú tu na dennom poriadku. Nie náhodou bolo mesto pred pár rokmi vyhlásené za najnebezpečnejšie na svete.

Ciudad Juárez, Zdroj: orangesmile.com

Európske mestá sa účasti medzi najhoršími metropolami vyhýbajú. V rebríčkoch obsadzujú skôr popredné pozície. Môže za to nižšia kriminalita, pokojnejšia politická situácia, silnejšia ekonomika a vyšší ohľad na životné prostredie.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: Dhaka Tribune – Mehedi Hasan, havanatimes.org – Yordanka Caridad, AP – Muzaffar Salman, orangesmile.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon