Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Nenechajte o svojom novom bývaní rozhodovať len vaše emócie

Nenechajte o svojom novom bývaní rozhodovať len vaše emócie

v Podcasty

Vybrať si svoj nový domov je náročná úloha. Prehrabať sa v množstve inzerátov s bytmi a domami, prejsť prehliadkami a nakoniec urobiť konečné rozhodnutie, ktoré dokáže váš život ovplyvniť aj na desiatky rokov. Ako sa v tomto všetkom vyznať a ako si vybrať tú správnu nehnuteľnosť, ktorá naplní vaše potreby sme sa rozprávali v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk s riaditeľkou realitnej kancelárie Bond Reality a predsedníčkou Asociácie realitných maklérov Danielou Danihel Rážovou.

Aj prvý dojem je dôležitý, ale nie vždy 

“Hneď som vedel, že tento byt bude môj.” Aj vy ste už niekedy počuli podobne hovoriť vašich kamarátov, známych či kolegov? A keď ste hľadali svoje vlastné bývanie, tak sa podobné pocity u Vás nedostavili? Nelámte si nad tým hlavu. Podľa Daniely Danihel Rážovej je dobré pri výbere bytu dať aj na svoju intuíciu či prvý dojem. “Na druhej strane existujú aj byty, ktoré napríklad nie sú veľmi pekné a nie sú možno ani dobre zariadené. A ak klient nemá predstavivosť, tak si nevie predstaviť ako krásne by sa dal prerobiť, takže ten prvý pocit by mal byť skôr o dispozícii bytu, lokalite, možno o tom bytovom dome. A ak ide o samotný byt a prekáža mi napríklad, že sú v ňom tmavé parkety, tak to je vec, ktorá sa dá zmeniť.”   

Viac o tom: 

  • pre aký typ ľudí je skôr určený byt a pre koho dom  
  • ako vybrať veľkosť bytu či veľkosť pozemku pre vaše potreby 
  • či sa rozhodnúť pre novostavbu alebo rekonštrukciu staršej nehnuteľnosti 
  • či je nižšia cena to najdôležitejšie pri kúpe nehnuteľnosti 
  • ako si dať pozor na falošných realitných maklérov 

si vypočujte v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk v rozhovore s riaditeľkou realitnej kancelárie Bond Reality a predsedníčkou Asociácie realitných maklérov Danielou Danihel Rážovou. 

 

Diskusia

Podobné články

Dobrý realitný maklér vie predať vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a za viac peňazí

Dobrý realitný maklér vie predať vašu nehnuteľnosť rýchlejšie a za viac peňazí

Mnoho ľudí odrádza kupovať alebo predávať byt či dom cez realitnú kanceláriu. Obávajú sa totiž toho, že „realitka“ si zoberie za svoje služby vysokú províziu a tak predajú svoju nehnuteľnosť za menej peňazí ako by mohli. Je to naozaj tak? Ako spoznáme dobrého realitného makléra, čo všetko by mal za nás urobiť? Aké vysoké sú v skutočnosti provízie pre realitné kancelárie a ako naopak spoznám falošného makléra? Odpovede na tieto otázky nájdet...
Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Predstavte si, že si zarezervujete byt alebo dom, zaplatíte zálohu a tešíte sa, kedy si budete môcť užívať svoje bývanie. A zrazu Vám príde list od developera, že pre zlú aktuálnu ekonomickú situáciu, budete musieť za byt zaplatiť oveľa viac ako ste boli dohodnutí alebo o byt prídete. Čo sa s tým dá robiť? Má na takéto konanie developer právo? A čo by mala a nemala obsahovať dobrá kúpna zmluva? Odpovede na tieto otázky dostanete v podcaste portá...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon