V žiadanej lokalite vyrastú nadčasové stavby z dielne renomovaného architekta | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
V žiadanej lokalite vyrastú nadčasové stavby z dielne renomovaného architekta

V žiadanej lokalite vyrastú nadčasové stavby z dielne renomovaného architekta

Bratislavská Koliba sa spája s určitou exkluzivitou. Nachádza sa v blízkosti centra na úpätí Malých Karpát a vďaka svojej polohe poskytuje doslova nadhľad nad dianím v nižšie položenej mestskej štruktúre.  Do žiadanej lokality sa onedlho chystá vstúpiť spoločnosť Sucha 4 s.r.o., v tichej časti Stráže, na sever od hlavnej stanice, pripravuje menší súbor s názvom Wachtmeister. 

wachtmeister_celokWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

Žiadaná lokalita - renomovaný architekt

Skutočnosť, že ide o luxusnejšie susedstvo potvrdzuje charakter zástavby, veľkosťou honosné vily a snaha o udržanie súkromia prostredníctvom uzatvorených areálov. Do tohto, v mnohých prípadoch architektonicky pozoruhodného, prostredia pribudne 5 kultivovaných objektov z dielne architekta Iľju Skočeka, trojnásobného laureáta a osemnásobného nominanta na cenu CE ZA AR, dvakrát nominovaného na Cenu Dušana Jurkoviča a päťkrát na Cenu ARCH. 

wachtmeister_exterierWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Nadčasová architektúra

Wachtmeister vyrastie na ohradenom pozemku napojenom na ulicu Suchá. Ponúkne celkovo 12 bytových jednotiek rozdelených po tri v troch stavbách A, B a C, dve v dvojdome D a ďalšiu v samostatnom dome E.

Autor oslovuje pomerne nadčasovým dizajnom, jednoduché pravouhlé hmoty obložené obľúbeným tehličkovým obkladom odľahčujú do rôznych smerov orientované terasy, rozmiestnené s úmyslom zabezpečiť nerušené užívanie v čo najväčšej miere. K jednotnosti výrazu prispeje osadenie elektricky ovládaných exteriérových žalúzií. 

wachtmeister_garazeWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_exterierWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Po konštrukčnej stránke pôjde o nosný systém tvorený monolitickými železobetónovými stenami a stĺpmi s monolitickými železobetónovými stropnými doskami. Z monolitického železobetónu budú i medzibytové priečky, vertikálne členenie v rámci bytov bude murované, predsteny sadrokartónové. Osadia sa okná a presklené steny s hliníkovými rámami a izolačným trojsklom.

Ako zdroj tepla sa zrealizuje individuálne riešené vykurovanie tepelným čerpadlom, a to samostatne pre každý jeden byt. Kúrenie i chladenie bude zabezpečené prostredníctvom podlahového systému, na druhom a treťom nadzemnom podlaží sa počíta s predprípravou pre klimatizačné jednotky.

wachtmeister_terasaWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

 

Pôsobivý obytný priestor

Dispozičné riešenie zaujme svojou čistotou a rovnako veľkorysosťou hlavného obytného priestoru, ktorý sa logicky ďalej otvára na pekné, rozľahlé terasy. Tie budú v prípade vyššie umiestnených jednotiek prispôsobené na inštaláciu vírivej vane, klienti na prízemí môžu využívať vlastné predzáhradky. S výnimkou jedného majú všetky byty rozložené na dvoch či troch podlažiach striktne odčlenenú dennú a nočnú zónu. 

wachtmeister_kuchynaWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_interierWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

wachtmeister_spalnaWachtmeister; Zdroj: Sucha 4 s.r.o.

Byty budú odovzdávané v stave „white walls“, v cene je však návrh interiéru na mieru od architektonickej kancelárie BLZK architekti, ktorá ponúka i vyhotovenie na „kľúč“. Developer zvolil túto možnosť vzhľadom na skúsenosti s klientmi, ktorým vopred určený štandard zvyčajne nevyhovuje a priestory by radi prispôsobili vlastným predstavám.

Aktuálne prebieha tender na dodávateľa stavby, pričom stavebné práce by mali byť zahájené v septembri. Termín ukončenia realizácie sa predpokladá v marci roku 2023.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V pohodovej liečebnej osade vo Vysokých Tatrách rastie bytový dom POD LESOM

V obľúbenom vinohradníckom meste vzniká nová štvrť, dôležitou súčasťou má byť zeleň

Stavia sa konečne aj v Senici a priamo pri parku, v ponuke sú byty s terasami

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Štvrť v Senci tvoria podľa „zelených“ princípov, vybudované bude i jazero

Štvrť v Senci tvoria podľa „zelených“ princípov, vybudované bude i jazero

So zvyšovaním povedomia o ochrane životného prostredia sa už celkom bežne skloňuje pojem udržateľnosť. Prenikol pochopiteľne i do architektúry a rôznymi spôsobmi je uchopovaný v mnohých súčasných developerských projektoch. Uvedená, aktuálne veľmi žiaduca, kvalita by mala byť zohľadnená aj v kompletne novej obytnej štvrti Lužianky v Senci, ktorú počas dlhšieho obdobia pripravuje spoločnosť D O A S, a. s..

...
Váš partner pre reality v Levoči

Váš partner pre reality v Levoči

Každý kto chce predať alebo kúpiť miesto pre svoju rodinu, podnikanie alebo oddych využíva služby realitného makléra. Skôr či neskôr budeme potrebovať poradiť ako najlepšie predať aj tú svoju nehnuteľnosť a prečo to ponechať na služby profesionálneho realitného makléra si povieme nižšie.

...
V stredisku Malinô Brdo vznikajú apartmánové domy s výraznou architektúrou a grafikami inšpirovanými Ľudovítom Fullom

V stredisku Malinô Brdo vznikajú apartmánové domy s výraznou architektúrou a grafikami inšpirovanými Ľudovítom Fullom

Pri predstavovaní zapamätateľných dovolenkových rezortov sa vraciame na obľúbený Liptov, neďaleko Ružomberka vzniká Rezidencia Hrabovo. Predvádza dizajnovo menej tradičný koncept, ktorého silnou stránkou má byť tiež interiér doplnený grafikami inšpirovanými tvorbou rodáka z tejto lokality, maliara, ilustrátora a grafika Ľudovíta Fullu.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon