Táto vila na Riviére zažila večierky Picassa, Jamesa Bonda aj JFK, teraz je na predaj za 10,5 milióna eur | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Azet prihlásenie
Táto vila na Riviére zažila večierky Picassa, Jamesa Bonda aj JFK, teraz je na predaj za 10,5 milióna eur

Táto vila na Riviére zažila večierky Picassa, Jamesa Bonda aj JFK, teraz je na predaj za 10,5 milióna eur

Takmer celé storočie to bol pravdepodobne najlepší plážový bar na Azúrovom pobreží. Hosťovali v ňom napríklad Hemingway, Picasso, Churchill, Sean Connery, americkí prezidenti Harry Truman a JFK, Edith Piaf tu dokonca usporiadala svoj zásnubný večierok. Teraz je Villa La Garoupe prispôsobená pre súkromnú rodinnú zábavu a kým sa nepredá, môžete si ju prenajať za 24 000 eur týždenne.

Zdroj: Cap Villas

Villa La Garoupe je skutočným kúskom histórie Francúzskej riviéry. Nachádza sa na piesočnatej pláži pri meste Antibes, na jednom z najpríjemnejších miest medzi Cannes a Nice, v ohromujúcej zátoke s výhľadom na tyrkysové Stredozemné more a v diaľke na zasnežené Alpy. Večierky pre smotánku sa tu konali už od 30-tych rokov minulého storočia a v 40-tych rokoch dlhoročná majiteľka Jeannine Giotti zmenila vilu na exkluzívny plážový klub, bez návštevy ktorého by sa skrátka pobyt na Riviére ani nerátal.

JFK s priateľmi navštívili vilu La Garoupe pri pobyte v neďalekom hoteli Cap-Eden-Roc. Zdroj: Cap Villas

Agent 007 Sean Connery s manželkou Micheline Roquebrune boli vo Villa La Garoupe pravidelnými hosťami. Zdroj: Cap Villas

V roku 1999 kúpil La Garoupe bohatý parížsky pár, ktorý ju prevádzkoval ako exkluzívnu reštauráciu až do roku 2007. Vtedy ju premenili na jedinečnú vilu na pobreží určenú pre rodinnú zábavu. Po viac ako 20 rokoch vlastníctva tejto pozoruhodnej nehnuteľnosti sa rozhodli nechať ďalšiu kapitolu vily napísať niekomu inému a predať ju za požadovanú cena 10,5 milióna eur. Cena nielenže odráža legendárnu históriu vily, ale aj jej jedinečnú polohu priamo na piesočnatej pláži La Garoupe.

Zdroj: Cap Villas

„Veľká časť južného Francúzska má pobrežie zastavané hotelmi a výškovými budovami. Je zriedkavé nájsť takú nehnuteľnosť, ktoré je priamo pri vode s vlastnou plážou. Najmä na Cap d’Antibes,“ vysvetľuje realitná maklérka Emilia Jedamska zo spoločnosti Cap Villas, ktorá predaj sprostredkuje.

Zdroj: Cap Villas

Pri premene z plážového klubu na luxusnú vilu boli majitelia rozhodnutí zachovať pôvodný charakter miesta. Zatiaľ čo celá nehnuteľnosť má rozlohu viac ako 700 m2, samotná vila zaberá iba 153 m2. Aj keď sú tu štyri spálne a tri kúpeľne, priestory sú kompaktné. Detská spálňa je v útulnom malom priestore pod strechou. Čoho však má vila na rozdávanie, sú nekonečné terasy na opaľovanie, zábavu či ochladenie. Na jednej strane je zastrčený ponorný bazén a schody vedú dole na vlastnú malú piesočnatú pláž. Toto však nie je miesto pre pokoj a mier, je to centrum letoviska, kam sa idete zabaviť.

Zdroj: Cap Villas

Podľa maklérov by sa vila mohla ľahko vrátiť aj späť do podoby luxusného plážového klubu alebo luxusnej reštaurácie. Majitelia dokonca udržiavali príslušné licencie na jedlo a alkohol aktuálne. Aj pôvodná značka „Pláž Garoupe“ je stále pripevnená k bočnej strane domu. Pred pandémiou sa vila prenajímala na oslavu štýlových narodeninín, svadieb a špeciálnych udalostí. Nedávno tu usporiadal obrovskú párty napríklad ruský oligarcha pre viac ako stovku svojich najbližších priateľov. Pokiaľ ide o večierky, kým sa vila nepredá, je možné si ju prenajať za približne 24 000 eur týždenne. Treba sa však popnáhľať, pretože už je rezervovaná do konca augusta a počas filmového festivalu v Cannes sa ani nepokúšajte volať.

Zdroj: Cap Villas

Zdroj: Cap Villas

Elektronické brány z kľukatej cesty Chemin de la Garoupe ústia do súkromného parkoviska pre dve autá. Keď prídete k domu, otvorí sa vám neuveriteľný pohľad, vidíte more s vlnami striekajúcimi na skaly pod ním. Sklenené posuvné dvere sa otvárajú do obývacej izby aj do susedného hlavného apartmánu s množstvom vonkajších tieniacich prvkov, ktoré poskytujú vítaný chládok pred slnkom.

Zdroj: Cap Villas

K dispozícii je malá kuchyňa, ale neočakávajte, že tu budete pripravovať veľké jedlá, na to je rýchla voľba v telefóne na blízke stravovacie zariadenia. Napríklad legendárny 150-ročný päťhviezdičkový hotel Hotel du Cap-Eden-Roc s reštauráciou Louroc ocenenou michelinskými hviezdičkami je vzdialený len päť minút jazdy. „Toto je príležitosť raz za život vlastniť kúsok histórie Riviéry. Majitelia sú rozhodnutí vilu predať, ale vedia, že toto je veľmi zvláštne miesto vo veľmi zvláštnej časti sveta,“ dodáva realitná maklérka.

Zdroj: robbreport.com

Zdroj foto: Cap Villas

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon