Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V realitnej ponuke v New Yorku sa objavil luxusný byt na predaj za 169 mil. USD

V realitnej ponuke v New Yorku sa objavil luxusný byt na predaj za 169 mil. USD

Najlepšie byty na Manhattane sa predávajú za milióny dolárov. Ich cena rastie úmerne s tým, aká je ich veľkosť, ako sú vybavené a v ktorej lokalite sa nachádzajú, resp. aká je ich poloha v danom rezidenčnom objekte. V prípade jedného z bytov na adrese 432 Park Avenue sa jeho cena aj vďaka týmto kritériám vyšplhala až na 169 mil. USD.

432 Park Avenue, Zdroj: zillow.com

Veľký luxusný byt na 96. poschodí mrakodrapu

Dôvodov, pre ktoré cena jedného z najdrahších bytov v New Yorku narástla na astronomickú úroveň, je viacero. Podľa súčasného majiteľa, ktorým je saudský miliardár Fawaz Al Hokair, má byt najlepšiu polohu na Manhattane. Obrovský apartmán je totiž na vrchnom 96. poschodí mrakodrapu 432 Park Avenue, čo je zárukou ohromujúceho panoramatického výhľadu rovno z centra Manhattanu. Ten ale nie je jediným benefitom, ktorý dostal nehnuteľnosť na vrchol realitnej ponuky. Byt ponúka ďalšie atribúty, ktoré viedli k stanoveniu takejto vysokej ceny.432 Park Avenue, Zdroj: bloomberg.com

Byt v mrakodrape 432 Park Avenue v číslach: 

- výmera celého bytu je 767 m²

- v byte sa nachádza až 6 spální

- majiteľ môže využívať 7 kúpeľní

- súčasťou sú 2 technické miestnosti

- byt je na predaj za 169 mil. USD432 Park Avenue, Zdroj: wsj.com

Druhá najdrahšia nehnuteľnosť na Manhattane

Stanovená cena robí z bytu kandidáta na zisk štatútu druhej najdrahšej nehnuteľnosti, aká bola kedy na Manhattane predaná. Cenné prvenstvo si od roku 2019 drží luxusný byt na adrese 220 Central Park South, ktorý kúpil finančník Ken Griffin za 238 mil. USD. Hneď za neho sa môže zaradiť práve byt saudského miliardára. Realitná kancelária, ktorá vzala predaj bytu na svoje plecia, však musí nájsť kupujúceho, ktorý zaplatí za luxusnú nehnuteľnosť dvojnásobok ceny, za akú kúpil daný byt spomínaný saudský realitný magnát.432 Park Avenue, Zdroj: wsj.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: zillow.com, bloomberg.com, wsj.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

V malej obci pri lese rastú luxusné vily od známeho architekta

V malej obci pri lese rastú luxusné vily od známeho architekta

V malej, pre mnohých neznámej, obci Streženice prebieha výstavba nápadného projektu. Do prostredia, v ktorom sa stretávame skôr s tradičným prístupom a objekty zvyknú ukončovať rôzne formy šikmého prestrešenia, vstupuje pomerne neobvyklá architektúra, akú poznáme skôr z mesta, bratislavskej Koliby či Kramárov. Vily nad Slatinou vytvorené pod vedením renomovaného architekta Pavla Kosnáča tu rozhodne prekvapia.

...
Ako si vytvoriť príjemné sviatky vďaka vianočnej výzdobe

Ako si vytvoriť príjemné sviatky vďaka vianočnej výzdobe

Odborníčka radí, ako to so zdobením neprehnať. Pomaly ale isto prichádzajú najkrajšie sviatky v roku. K tomu, aby sme si vytvorili tú správnu vianočnú atmosféru, určite prispieva aj vianočná výzdoba. Ako to neprehnať, čo sa k sebe hodí, čoho už je priveľa a aké vianočné vychytávky sú aktuálne trendy si povieme v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk so zástupkyňou maloobchodnej siete Kondela Ivanou Gieciovou.

...
Dostupné bývanie v Bratislave? Ceny v Ovocných sadoch začínajú už na 109 tisíc eur

Dostupné bývanie v Bratislave? Ceny v Ovocných sadoch začínajú už na 109 tisíc eur

Nedostatok bytov, rastúce ceny materiálov a stále prísnejšie podmienky na získanie hypotéky vyháňajú ceny nehnuteľností do výšok, ktoré si môže dovoliť málokto z nás. Aj v hlavnom meste však rastie projekt, ktorý ponúka kvalitné bývanie za rozumnú cenu. Po úspešnej prvej etape ponúka projekt Ovocné sady jedinečnú možnosť bývať výhodne a už do dvoch rokov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon