Bratislava je príliš drahá, satelitné mestá tiež. Ako to vyriešiť?

Bratislava je príliš drahá, satelitné mestá tiež. Ako to vyriešiť?

Zdražovanie stavebných materiálov vyháňa ceny realít do výšin. No bývať sa musí. Na vidiek a do satelitov sa sťahujú najme mladšie vekové kategórie, idú za predstavou súkromia, slobody, prírody. Aby sa usadili a najmä, aby zostali potrebujú občiansku vybavenosť, čulý komunitný život. Ak sa ich potreby nenaplnia odchádzajú späť do miest. Mnohí sa vracajú aj preto, aby sa posunuli vo svojom živote ďalej. Neostávame v dome, v byte ako kedysi po celý život. Naše bývanie sa mení s našimi potrebami.

Filip s priateľkou Skarlet sa rozhodli odísť z podnájmu. Momentálne bývajú v byte, ale chceli by dom so záhradkou v kľudnejšom prostredí a s dobrou dostupnosťou do Bratislavy. Dom by mohol byť väčší, aby tam bola pracovňa aj detská izba, pretože do budúcna počítajú s deťmi a chcú mať terasu alebo záhradku. Ich rozpočet je 270-tísíc euro.

Zdroj: Nové bývanie

Úvodný vzorový dom na okraji Rovinky zaujal svojim moderným prevedením. Prehliadli si nadštandardný byt v dvojdome. Na prízemí má dennú časť, na poschodí spálne s predzáhradkou. Developer pridal do štandardnej ponuky omnoho viac ako býva zvykom.

Zdroj: Nové bývanie

Ďalšia ponuka je v príjemnej lokalite Zálesie, kde je množstvo príležitostí na voľnočasové aktivity. Na predaj je byt v Kondomínium Zálesie, kde je viac bytových jednotiek, čo znamená viac ľudí a o čosi menej súkromia. Pre mladých rodičov to však môže priniesť podporné komunitné prostredie. Túto novostavbu v minimalistickom štýle dizajnovala mladým záujemcom na mieru architektka Silvia Brna.

Zdroj: Nové bývanie

V Dunajskej Lužnej, v rekreačnej oblasti Nové Košariská, blízko jazera našiel tím Vlada Voštinára dom v radovej zástavbe. Pôvodne súžil na rekreáciu, ale neskôr bol upravený na celoročné bývanie. K domu patrí lákavá záhradka.

Zdroj: Nové bývanie

Bonusová ponuka nás vrátila do Bratislavy, časti Vrakuňa. Štvorizbový byt v radovej zástavbe sa predáva v štandarde s uzatvoreným vstupom, s parkovaním a so záhradkou. Nevýhodou je blízkosť cesty, ruch a napriek lokalite vysoká cena.

Zdroj: Nové bývanie

V Novom bývaní na JOJke sa snažíme každý týždeň pomôcť nájsť vhodné a cenovo dostupné vlastné bývanie našim divákom.

 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon