Českú cenu Interiér roka získal pražský loft | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Českú cenu Interiér roka získal pražský loft

Českú cenu Interiér roka získal pražský loft

Najlepšie interiéry v Česku opäť bojovali o získanie ceny Interiér roka. Hlavná cena pre absolútneho víťaza bola aj tentoraz udelená interiéru, ktorý oslovil porotu funkčnosťou, estetickým dojmom aj celkovým komfortom. Podarilo sa to jednému z loftov v pražskej štvrti Josefov.

Zdroj: Filip Šlapal

Loftové byty ponúkajú interiérovým dizajnérom otvorené možnosti. Svoje by o tom vedel aj Rudolf Netík, ktorý sa postaral o návrh jedného z loftov v josefovskom areáli Obecní dvůr. Práve tento byt bol v súťaži Interiér roka 2020 zvolený medzinárodnou porotou za najlepšie zo všetkých prihlásených diel.Zdroj: Filip Šlapal

Víťazom je 2-podlažný loftový byt

Dizajn spomínaného bytu bol navrhnutý pre manželský pár, ktorý hľadal bývanie zariadené v duchu originality a kreativity. Keďže majitelia chceli mať v byte aj klavír, knihy a bohatú zbierku umeleckých diel, okrem kreatívneho dizajnu požadovali aj dostatok priestoru, ktorý im zaistí pocit voľnosti. Túto predstavu mal splniť práve 2-podlažný loftový byt s výmerou viac ako 300 m², ku ktorému patrí aj priestranná terasa. Zdroj: Filip Šlapal

Dominantou je oranžové schodisko

2 podlažia a obrovská obytná plocha ponúkla Rudolfovi Netíkovi možnosť prísť s viacerými originálnymi prvkami, aké by si v menších bytoch miesto nenašli. Okrem umeleckej zbierky je príkladom aj súkromná telocvičňa a väčšia vaňa. V byte nechýba ani kompletne zariadená pracovňa. Dominantou celého priestoru je však elegantné točité schodisko vedúce na vrchné podlažie, ktoré sa aj vďaka oranžovému prevedeniu stalo ústredným bodom celého dizajnu.Zdroj: Filip Šlapal

2-podlažný loft nezískal v súťaži Interiér roka 2020 iba hlavnú cenu. Prvenstvo sa mu ušlo aj v kategórii „Súkromný interiér – novostavba“. V tej bojovali o prvenstvo ešte 2 rodinné domy. Porota však pred nimi uprednostnila práve pražský loft.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: interierroku.cz, rudolfnetik.com

Zdroj foto: Filip Šlapal

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Na Bali vyrástla nová športová hala z bambusu

Na Bali vyrástla nová športová hala z bambusu

Bambus sa ako plnohodnotný stavebný materiál osvedčil pri viacerých malých stavbách. Na využitie pri realizácii väčších projektov si však musel istý čas počkať. Prvým väčším objektom, ktorý bol vybudovaný z tohto materiálu, je nová športová hala na Bali.

...
Ako vybaviť prechodný pobyt?

Ako vybaviť prechodný pobyt?

Odchod na vysokú školu, sťahovanie za prácou či dočasná zmena pôsobiska, to sú len niektoré z dôvodov využívania prechodného pobytu. Nech je dôvod akýkoľvek, občana meniaceho bývanie čaká prihlásenie na prechodný pobyt a všetky úradné kroky, ktoré sa s týmto úkonom spájajú.

...
Kde všade sa ohlasuje zmena trvalého pobytu?

Kde všade sa ohlasuje zmena trvalého pobytu?

Sťahovanie do nového bydliska sprevádza niekoľko krokov. K tým patrí aj vybavovanie viacerých administratívnych úkonov. Jeden z nich sa spája s povinnosťou ohlásiť zmenu trvalého pobytu. Tá sa ohlasuje na viacerých miestach, resp. vo viacerých inštitúciách.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon