V tejto poľovníckej chate v Hollywood Hills býval James Bond, Iron Man aj Gandalf | Nehnuteľnosti.sk
Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V tejto poľovníckej chate v Hollywood Hills býval James Bond, Iron Man aj Gandalf

V tejto poľovníckej chate v Hollywood Hills býval James Bond, Iron Man aj Gandalf

Víkendová chata v kopcoch nad Los Angeles má nielen ikonickú architektúru, ale aj zaujímavú históriu. Keď sa v nej dobre cítili hollywodske celebrity, určite by sa páčila aj vám. Za 2,4 milióna dolárov...?

Zdroj: Cameron Carothers

Bývalá poľovnícka chata v Hollywood Hills je inšpirovaná slávnym architektom Frankom Lloydom Wrightom. Vo vstupnej hale sa nachádzajú okná z umeleckého skla, ktoré vyrobil sám Wright a drevené schodisko je zhotovené z jeho obľúbených japonských drevených blokov. Ak vás však zaujímajú viac celebrity ako legendárni architekti, chata mala tiež veľa slávnych obyvateľov. Medzi hostí patrili herci Daniel Craig (aktuálny James Bond), Robert Downey Jr. (Iron Man) a Ian McKellen, známy ako Gandalf z Pána prsteňov. Teraz je tento víkendový dom na predaj za 2,4 milióna dolárov.

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

V súčasnosti je vo vlastníctve austrálskeho režiséra Gregora Jordana („Ukradni, čo môžeš“, „Odpočítavanie“) a jeho manželky Simone Kessell, herečky z Nového Zélandu, herečky (Seriál „Terra Nova“). Od chvíle, keď túto svojráznu, ale očarujúcu rezidenciu kúpili v roku 2014 za vyše 1 milión dolárov, prešla množstvom aktualizácií. Patrí medzi ne napríklad nová vikingská pec, zdobená zelená kuchynská linka so štýlovými detailmi spolu s cool svietidlami, podlahami a travertínovými dlažbami na nádvorí.

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

Nehnuteľnosť s tromi spálňami a 2,5 kúpeľňami bola pôvodne postavená v roku 1921. Ponúka 215 m2 obytného priestoru v eklektickom štýle na dvoch poschodiach plných obkladov z masívnej americkej jedle Douglasky a klenutých stropov. Dominantný je obrovského luster Noguchi v tvare mesiaca, ktorý manželom daroval ich blízky priateľ herec Heath Ledger. K ďalším zaujímavostiam patrí slnkom zaliata obývacia izba s vysokým stropom obloženým drevom, oknami od podlahy až k stropu a podkrovným priestorom, ktorý slúži ako knižnica.

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

V blízkosti kuchyne je rodinná izba s krbom, ktorá bola pristavaná v 60-tych rokoch a jedálenský kút pri krbe. Hlavná spálňa je vybavená vaňou obloženou zelenou mozaikou a ležadlom, z ktorého sa naskytá výhľad na mesto a kaňon. Denná miestnosť alebo kancelária sa otvára do oázovitých priestorov s vírivkou a grilom s keramickou dlažbou Heath.

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: Cameron Carothers

Zdroj: dirt.com

Zdroj foto: Cameron Carothers

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Najväčšia jadrová elektráreň na svete

Najväčšia jadrová elektráreň na svete

Novembrový klimatický summit v Glasgowe opäť oživil horlivé debaty o (ne)výhodnosti jednotlivých zdrojov energie. Jednou z hlavných tém boli aj jadrové elektrárne, ktoré sú naďalej rozporuplnou témou. Kým zástancovia jadra poukazujú na čistotu tejto energie, jeho odporcovia používajú ako odstrašujúci príklad problémy pri prevádzke niektorých atómových blokov. Tým sa nevyhla ani najväčšia jadrová elektráreň, aká bola doposiaľ vybudovaná a spojazdn...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon