Obľúbená herečka Meg Ryan už nenatáča, no farmársky dom zrenovovala na parádu

Obľúbená herečka Meg Ryan už nenatáča, no farmársky dom zrenovovala na parádu

Roztomilej dievčine s nezbedným imidžom sa starne veľmi ťažko. Kedysi populárna Meg Ryan (59) po niekoľkých rokoch v ústraní sa tento rok však predsa len dostala do médií – ukázala nové plastické operácie, ale aj dom v pokojnom mestečku pri Los Angeles, ktorý zrekonštruovala a poriadne sa na ňom nabalila.

Zdroj: Amy Sussman/Getty Images

Zub času je neúprosný a zanecháva stopy aj na hollywoodskom miláčikovi s dievčenským šarmom. Meg Ryan (Bezsenné noci v Seattli, Mesto anjelov, Láska cez internet) čoskoro oslávi 60-ku, takže má na zrelý vzhľad nárok, ale akosi jej to nevedia odpustiť fanúšikovia, a ani ona sama. Už 6 rokov nenatočila žiadny film a neukázala sa ani na žiadnom podujatí. Túto jeseň po dlhej dobe prišla na slávnostné otvorenie múzea Academy Museum of Motion Pictures v Los Angeles a v kvetinových šatách od návrhárky Ulyany Sergeenko vyzerala naozaj pôvabne. Napriek botoxovým líčkam bez jedinej vrásky ju však fanúšikovia ani jej hereckí kolegovia takmer nespoznávali. S prekvapenými pohľadmi a obmedzenou mimikou tváre sa asi bude musieť vyrovnať, ale na realitnom trhu sa jej výborne darí.

Mestečko Montecito v Kalifornii, zdroj: forbes.com, Eric Foote

Pred rokom a pol kúpila moderné sídlo v štýle farmy za 5 miliónov dolárov a hneď sa aj pustila do jeho rekonštrukcie. Vybrala si veľmi dobrú lokalitu – mestečko Montecito neďaleko Los Angeles, v okrese Santa Barbara, ktorý je obľúbenou dovolenkovou destináciou. Montecito je tichou a pokojnou oblasťou na úpätí svahov pohoria Santa Ynez, v ktorej mnohé celebrity hľadajú úkryt pred zrakmi verejnosti. V júli 2020 sa tam však usadil princ Harry s Meghan Markle a ceny nehnuteľností razom vzrástli.

Zdroj: dirt.com

Donedávna bolo na realitnej mape Montecita veľa bielych miest a Meg Ryan to dokonale vychytala. Farmársky domček kompletne prerobila na modernú "šperkovnicu architektonických prvkov" a teraz ho predala za 13,3 milióna dolárov Gwen Campbellovej, výkonnej riaditeľke banky J.P. Morgan v San Franciscu. Aj tí, ktorí majú problémy s matematikou, tušia, že jej zisk bol obrovský, presne 8,3 milióna dolárov. Aj po započítaní poplatkov za renováciu, účtovných nákladov, daní a provízií realitnej kancelárie jej zostane výnos, s ktorým môže byť spokojná. Na druhej strane, Gwen Campbellová patrí medzi najlepších majetkových poradcov a určite by nešla do nevýhodného obchodu. Takže to bola win – win transakcia.

Zdroj: dirt.com

Zdroj: dirt.com

Sídlo s tromi spálňami a 3 a pol kúpeľňami s plochou 400 m2 Meg zrekonštruovala v spolupráci s miestnou dizajnérskou a stavebnou firmou Becker Studios. Vykonali kus práce, na pozadí bielych interiérových stien pekne vyniknú kompletne nové svietidlá, odhalené drevené trámy a zaujímavé textúry podláh.

Zdroj: dirt.com

Zdroj: dirt.com

Najzaujímavejšia je kompletne zrekonštruovaná kuchyňa, v ktorej skrinka s oblúkovými dvierkami, oblúkové dvere do špajze a jedinečné spotrebiče spolu vytvárajú elegantnú atmosféru. Veľmi efektná je aj jedáleň s nádhernými oknami od podlahy až po strop, ktorá ponúka krásne výhľady na elegantný vonkajší krb, bazénom a terasu. Terasu pod holým nebom tienia staré duby a obklopuje ju zeleninová záhrada a ovocných a avokádové stromy, ale aj tak si zachováva vznešený výhľad na okolité hory. 

Zdroj: dirt.com

Zdroj: dirt.com

Meg sa však útulného útočiska v pokojnom mestečku tak celkom nevzdala. Popri predaji tohto domu si kúpila v Montecite ďalší, ešte väčší a komfortnejší, za 9,5 milióna dolárov. Jej nové sídlo leží na jednej z najprestížnejších ulíc v meste a má hlavný dom s plochou 580 m2 a samostatný dom pre hostí. Ktovie, či sa v ňom zabýva alebo ho „strelí“ za dobrú cenu?

Nový dom Meg Ryanovej, zdroj: dirt.com

Zdroj: dirt.com, architecturaldigest.com, blesk.cz

Zdroj foto: Amy Sussman/Getty Images, Joe Scarnici/Invision/AP, dirt.com

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon