Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V Kuala Lumpur sa dokončuje druhá najvyššia budova na svete

V Kuala Lumpur sa dokončuje druhá najvyššia budova na svete

V roku 2021 sa opäť prepisoval rebríček najvyšších budov na svete. K najväčšej zmene prišlo na druhej priečke. Tú už pred dokončením výstavby obsadila viac ako 600 metrov vysoká veža v malajzijskej metropole Kuala Lumpur.

118 poschodí a 679 metrov

Malajzia doposiaľ v rebríčku najvyšších budov na svete zástupcu nemala. Realizácia projektu Merdeka 118 to ale mení. 118-poschodový výškový objekt sa ešte pred koncom predošlého roka stal druhou najvyššou budovou na svete. Udialo sa tak po dosiahnutí najvyššieho bodu stavby, ktorý dosahuje výšku až 679 metrov. Rozostavaná veža so vzhľadom inšpirovaným modrým kryštálom tak prerástla všetky doposiaľ vybudované stavby okrem 828-metrového dubajského mrakodrapu Burj Khalifa.Merdeka 118, Zdroj: binyanstudios.com

Polyfunkčný mrakodrap

Výška 679 metrov ponúka dostatok priestoru na polyfunkčné využitie budovy. To požadovali aj developeri, ktorí poverili architektov z austrálskeho ateliéru Fender Katsalidis navrhnutím nadčasovej výškovej veže s viacúčelovým využitím. Z celkovej úžitkovej plochy 2,9 mil. m² zaberú najväčšiu časť kancelárie. Súčasťou mrakodrapu sa stanú aj nadštandardne zariadené hotelové izby a viacero obchodných prevádzok. Vo vnútri ikonického objektu nebude chýbať ani menšia mešita a 4-akrové verejné priestranstvo s krytým parkom na prízemí.Merdeka 118, Zdroj: malaymail.com

Vežu dokončia tento rok

Aj keď Merdeka 118 už dosiahla najvyšší bod, do jej otvorenia ešte ostáva zopár mesiacov. Aktuálne pokračujú ďalšie práce, ktoré prevedú projekt do podoby, v akej bol predstavený v rámci prezentácie návrhu. Všetky práce by sa mali stihnúť v priebehu tohto roka. V tomto roku má byť mrakodrap aj skolaudovaný a slávnostne otvorený, čím sa definitívne potvrdí jeho miesto medzi najvyššími budovami na svete.Merdeka 118, Zdroj: binyanstudios.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: binyanstudios.com, sgtalk.net, malaymail.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Najdlhší plot na svete

Najdlhší plot na svete

Nechráni hranice, tajné základne ani obrovské elektrárne. Jeho úloha je celkom prostá. Najdlhší plot, aký bol doposiaľ na svete vybudovaný, má zabrániť túlavým psom dingo útočiť na stáda dobytka. K tým sa hladné šelmy dostanú len v prípade, že prejdú tisícky kilometrov, aby obišli rekordne dlhé oplotenie.

...
Nové San Siro v Miláne má byť najkrajším štadiónom na svete

Nové San Siro v Miláne má byť najkrajším štadiónom na svete

Písal sa rok 1926. V Miláne bol slávnostne otvorený jeden z najväčších štadiónov v celej Európe. Domáci futbaloví priaznivci vtedy netušili, že v úchvatnom športovom stánku sa budú oslavovať obrovské víťazstvá. Napriek tomu sa takmer 100-ročná éra milánskeho San Siro čoskoro končí, no nie úplne. Dvojica veľkoklubov, ktoré majú na štadióne svoj domov, už ohlásila realizáciu futbalového stánku, ktorý má byť najkrajším na svete.

...
Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Salvádor vybuduje eko mesto Bitcoin City v tvare mince

Bitcoin má v stredoamerickej krajine dvere otvorené dokorán. Salvádor sa v septembri stal vôbec prvou krajinou sveta, kde túto kryptomenu povýšili na oficiálne platidlo. Tým sa plány predstaviteľov štátu súvisiace s Bitcoinom nekončia. Už niekoľko týždňov je na stole aj návrh nového eko mesta inšpirovaného práve touto kryptomenou.

...
Čierna stavba kontroverzného developera Mohameda Hadida v LA sa bude búrať, hrozí, že sa zrúti z útesu

Čierna stavba kontroverzného developera Mohameda Hadida v LA sa bude búrať, hrozí, že sa zrúti z útesu

Gigantická nedokončená stavba v lukratívnej štvrti Los Angeles, ktorú susedia volajú „Vesmírna loď Enterprise“, bola po piatich rokoch súdnych sporov predaná v aukcii za 5 miliónov dolárov. Jej majiteľ, jordánsko – americký luxusný developer dlho odolával, ale zákon ho dostihol. Súd nariadil, že sa musí do 9 mesiacov zbúrať.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon