Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Objem investícií do komerčných nehnuteľností vlani prekročil 770 mil. €

Objem investícií do komerčných nehnuteľností vlani prekročil 770 mil. €

Domáci realitný trh je stále príťažlivý pre domácich aj zahraničných investorov. Svedčí o tom aj celkový vlaňajší objem investícií do komerčných nehnuteľností a celkový počet transakcií, ktoré boli v uplynulých 12 mesiacoch na Slovensku zrealizované.

Zdroj: property-forum.eu

Objem investícií prekročil 770 mil. €

Rok 2021 bol z hľadiska výšky investícií do komerčných nehnuteľností na Slovensku jeden z najlepších za posledné obdobie. Napriek neistote spôsobenej pretrvávajúcou epidemickou situáciou boli investori pri chuti ešte viac ako v roku 2019, ktorý takisto patril medzi lepšie. Podľa čísel spoločnosti Cushman & Wakefield sa celkový objem investícií do komerčných nehnuteľností v SR za minulý rok dostal na úroveň 775 mil. €.

Medziročne vzrástol aj počet transakcií

Dosiahnuť takýto objem investícií sa podarilo najmä vďaka transakciám zrealizovaným počas 1. polroka. Tých bolo síce iba 9, čo je menej ako v nasledujúcich 6 mesiacoch, no ich celková hodnota dosiahla až 552 mil. €. Zvyšných 223 mil. € bolo preinvestovaných počas 2. polroka, kedy sa uzatvorilo celkovo 12 transakcií. Za celý rok sa zrealizovalo 21 transakcií, čo je o 5 viac ako v roku 2020.

Najviac investícií smerovalo do retailu

Práve retail je sektor, do ktorého išlo počas minulého roka najviac peňazí. Investori v tomto sektore dokopy preinvestovali až 330 mil. €. Skvelý výsledok majú na konte aj priemyselné nehnuteľnosti, do ktorých bolo v roku 2021 preinvestovaných 289 mil. €. Jedná sa o najvyšší objem investícií do tohto typu nehnuteľností v histórii. 3. miesto v rebríčku sa ušlo kancelárskemu sektoru, do ktorého vlani investori „naliali“ celkovo 105 mil. €. Zvyšných 51 mil. € smerovalo do hotelov, resp. ubytovacích zariadení.Zdroj: property-forum.eu

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: property-forum.eu

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

V elegantnej továrni vznikli efektné byty s vysokými stropmi, PARVI Cibulka

V elegantnej továrni vznikli efektné byty s vysokými stropmi, PARVI Cibulka

Potenciál bývalej továrne Meopta v Prahe našťastie nebol prehliadnutý. S pomerne zaujímavou, elegantnou stavbou v príjemnej zelenej lokalite sa rozhodla pracovať spoločnosť YIT Stavo s.r.o. v spolupráci s renomovaným ateliérom Jakub Cigler Architekti. V rámci konverzie pomenovanej PARVI Cibulka vzniklo 149 rôznorodých bytov, ktorých výsledná podoba rozhodne nezaprie industriálny pôvod viac ako 100 ročného objektu. 

...
Nový typ bývania na konci Petržalky, výhľady prinesú Slnečnice Nad mestom

Nový typ bývania na konci Petržalky, výhľady prinesú Slnečnice Nad mestom

Jeden z najznámejších bratislavských projektov sa dlhodobo rozrastá za južným okrajom nemenej známeho sídliska. Slnečnice spoločnosti CRESCO REAL ESTATE majú predstavovať viac súčasnú, udržateľnú tvár Petržalky, ku ktorej sa snažia smerovať tvorbou rozmanitejšej a príjemnejšej architektúry, zvýšeným dôrazom na kvalitu verejných priestranstiev a aktivitami podporujúcimi súnaležitosť k prostrediu. K pomerne pestrej stavebnej štruktúre sa v blízkej ...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon