Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Objem investícií do komerčných nehnuteľností vlani prekročil 770 mil. €

Objem investícií do komerčných nehnuteľností vlani prekročil 770 mil. €

Domáci realitný trh je stále príťažlivý pre domácich aj zahraničných investorov. Svedčí o tom aj celkový vlaňajší objem investícií do komerčných nehnuteľností a celkový počet transakcií, ktoré boli v uplynulých 12 mesiacoch na Slovensku zrealizované.

Zdroj: property-forum.eu

Objem investícií prekročil 770 mil. €

Rok 2021 bol z hľadiska výšky investícií do komerčných nehnuteľností na Slovensku jeden z najlepších za posledné obdobie. Napriek neistote spôsobenej pretrvávajúcou epidemickou situáciou boli investori pri chuti ešte viac ako v roku 2019, ktorý takisto patril medzi lepšie. Podľa čísel spoločnosti Cushman & Wakefield sa celkový objem investícií do komerčných nehnuteľností v SR za minulý rok dostal na úroveň 775 mil. €.

Medziročne vzrástol aj počet transakcií

Dosiahnuť takýto objem investícií sa podarilo najmä vďaka transakciám zrealizovaným počas 1. polroka. Tých bolo síce iba 9, čo je menej ako v nasledujúcich 6 mesiacoch, no ich celková hodnota dosiahla až 552 mil. €. Zvyšných 223 mil. € bolo preinvestovaných počas 2. polroka, kedy sa uzatvorilo celkovo 12 transakcií. Za celý rok sa zrealizovalo 21 transakcií, čo je o 5 viac ako v roku 2020.

Najviac investícií smerovalo do retailu

Práve retail je sektor, do ktorého išlo počas minulého roka najviac peňazí. Investori v tomto sektore dokopy preinvestovali až 330 mil. €. Skvelý výsledok majú na konte aj priemyselné nehnuteľnosti, do ktorých bolo v roku 2021 preinvestovaných 289 mil. €. Jedná sa o najvyšší objem investícií do tohto typu nehnuteľností v histórii. 3. miesto v rebríčku sa ušlo kancelárskemu sektoru, do ktorého vlani investori „naliali“ celkovo 105 mil. €. Zvyšných 51 mil. € smerovalo do hotelov, resp. ubytovacích zariadení.Zdroj: property-forum.eu

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: property-forum.eu

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Proxenta obnovuje predaj bytov v projekte Kesselbauer, k dispozícii je iba časť ponuky

Proxenta obnovuje predaj bytov v projekte Kesselbauer, k dispozícii je iba časť ponuky

V úplnom centre hlavného mesta, na Námestí 1. mája, sa už naplno odhalila fasáda projektu Kesselbauer. Ten vyrástol na mieste bývalej pekárne veľkopodnikateľa Alexandra Kesselbauera. Odkaz na minulosť lokality nesie nielen v svojom názve, ale aj v obnove priečelia pôvodného domu. Tú vyžadoval od developera, ktorým je investičná skupina Proxenta, pamiatkový úrad.

...
Vývoj cien bytov:  Ako sa menili ceny bytov za posledných 5 rokov v slovenských regiónoch?

Vývoj cien bytov: Ako sa menili ceny bytov za posledných 5 rokov v slovenských regiónoch?

Vývoj cien nehnuteľností v SR v uplynulom období bol veľmi dynamický. Ovplyvňovali ho nielen globálne udalosti, ale aj lokálne faktory. Najväčší skok za 5 rokov zaznamenali regióny, v ktorých bol v roku 2017 realitný trh najmenej rozvinutý – byty v Banskobystrickom kraji poskočili o 127 %, v Prešovskom o 125 %. Potvrdzujú to údaje z aplikácie Trhové reporty realitného portálu Nehnuteľnosti.sk

...
Dopyt tlačí na ceny v krajských mestách, Bratislava stagnuje

Dopyt tlačí na ceny v krajských mestách, Bratislava stagnuje

Priemerná cena väčších i menších bratislavských bytov medzikvartálne stagnuje a niekde až mierne klesá. Naopak vysoký dopyt v krajských mestách ako Nitra, Prešov či Trenčín spôsobuje dvojciferný nárast. Anomáliou sú ceny 2-izbových bytov vo viacerých regiónoch, ktoré sa dotiahli takmer na úroveň 3-izbových. Potvrdzujú to aktuálne údaje z aplikácie Trhové reporty realitného portálu Nehnuteľnosti.sk.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon