Aj na menšom priestore vie architekt vytvoriť účelné bývanieZdroj: Nové bývanie

Aj na menšom priestore vie architekt vytvoriť účelné bývanie

V okolí Martina sú krásne lyžiarske strediská a Vlado Voštinár si spolu s Katkou, ktorá si bude hľadať nové bývanie, užije aj trošku zimnej atmosféry na lyžiach. Byt budeme v nedeľu podvečer hľadať v Martine pre Katku, učiteľku v materskej škôlke, a jej syna. Rada by našla ideálne trojizbový byt, aby mal syn detskú izbu a ona svoje súkromie, nemusí to byť nič veľké, ale v stave, aby nemusela nič prerábať. Na svoj vysnívaný byt má rozpočet 145-tisíc eur.

Prvý trojizbový byt je v lokalite Záturčie. Priestranný byt je prerobený už dávnejšie, takže by potreboval modernizáciu. Zmestili by sa do rozpočtu, zostalo by im aj na malú rekonštrukciu, ale mínusom sú vysoké zálohové platby.

Zdroj: Nové bývanie

V širšom centre mesta je dobrým príkladom zhodnotenia starého tehlového domu rozľahlý atypický podkrovný byt. Škoda len, že pri takej zásadnej rekonštrukcii obytného domu nepostavili aj výťah, ktorý by ocenili všetci vlastníci. Byt je atypický, čo znamená, že zariadenie bude treba vyrobiť na mieru a tým sa zvýšia náklady. Podlahová plocha, bohužiaľ, nie je celá využiteľná.

Zdroj: Nové bývanie

Ponuka v časti Nový Martin je vkusné, útulné, moderné bývanie na menšej rozlohe. Plusom je novostavba, výrazne nižšie zálohové platby a parkovanie v cene bytu. Mínusom je menšia kuchyňa, ktorá je zároveň obývačkou a cena je nad rozpočet. Byty sú však sú v peknom prostredí so zaujímavou architektúrou. Okolie postupne dokončujú. Výhodou je, že tam bývajú mladé rodiny, čo znamená veľa kamarátov pre Katkinho syna.

Zdroj: Nové bývanie

Bonusovú ponuku blízko centra v staršej časti Martina bude riešiť architekta Lucia Ortutová. Byt bol pred pár rokmi prerobený na dvojizbový a ona ho opäť navrhne podľa zadania na menší trojizbový. Plusom je tehlová stavba, skvelá cena, pivnica, loggia situovaná do parku. Mínusom je chýbajúci výťah a malá rozloha. 

Zdroj: Nové bývanie

Katku dostala posledná ponuka, ktorú vizualizovala architektka Lucia. Hneď by si tam vedela predstaviť seba aj syna. Nezabudnite v nedeľu na JOJke na Nové bývanie a uvidíte, čo skrýva Martin a ako treba premýšľať pri hľadaní novej nehnuteľnosti. 

 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

Diskusia

Podobné články

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

Historicky prvý Veľtrh nehnuteľností a bývania na Slovensku: Nájdite svoje nové bývanie alebo investičnú príležitosť

V septembri sa Bratislava stane centrom realitného sveta. V dňoch 19. – 21. septembra 2024 sa v bratislavskej Inchebe po prvýkrát uskutoční prestížne podujatie Veľtrh bývania a nehnuteľností. Širokej verejnosti prinesie aktuálny prehľad ponúk a služieb na realitnom trhu. Svoje projekty a novinky budú prezentovať nielen developerské spoločnosti a realitné kancelárie, ale aj stavebné firmy, architekti, dizajnéri, ale tiež finančné a hypotekárne cen...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon