Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Top 10 úžasných pobrežných ciest sveta

Top 10 úžasných pobrežných ciest sveta

Dlhá cesta autom asi nepatrí medzi najväčšie pôžitky života. No v rôznych kútoch sveta existujú dopravné komunikácie, ktoré môžu výlet nielen vylepšiť, ale sa dokonca stať jeho cieľom. Keď sa ocitnete v blízkosti týchto desiatich pobrežných ciest, určite si ich nenechajte ujsť.

1. Baie du Cap - Maurícius

Túto veľkolepú sľučku nájdete na hlavnej pobrežnej diaľnici na africkom ostrove Maurícius, ktorý leží na východ od Madagaskaru v Indickom oceáne.

Foto: Getty Images/Franz Marc Frei

2. Hana Highway - Maui, Havajské ostrovy

Hana Highway na havajskom ostrove Maui zahŕňa takmer 500 zákrut, mnohé z nich pozdĺž pobrežia Tichého oceánu.

Foto: Getty Images/RobsonAbbott

3. Avenida del Mar - Coquimbo, Čile

Tento nádherný výhľad na Pacifik a pláž La Serena si môžu vychutnať cestujúci po ceste Avenida del Mar v Coquimbo v Čile.

Foto: Getty Images/EAQ

4. Single Track Coast Road - Slea Head, Írsko

Single Track Coast Road v Slea Head, ktorú nazývajú aj Divokou Atlantickou cestou, zdôrazňuje mnohé z toho, čo robí Írsko tak neuveriteľne malebným: zelené polia, ktoré obmýva oceán.

Foto: Getty Images/grafxart8888

5. Chapman's Peak Drive - Kapské Mesto, Juhoafrická republika

Cesta Chapman's Peak Drive, ktorá sa tiahne takmer 14 km po Kapskom polostrove, sa vinie pozdĺž okraja útesu s nádherným výhľadom na južný Atlantický oceán.

Foto: Getty Images/Siegfried Layda

6. Great Ocean Road - Victoria, Austrália

Výhľady pozdĺž Great Ocean Road v austrálskom štáte Victorii zahŕňajú pohľad na úžasnú prírodnú krásu Dvanásť apoštolov. Týchto sedem vápencových komínov, ktoré sa náhle vynárajú z búrlivého južného oceánu, je súčasťou národného parku Port Campbell. Najlepšie je ich vidieť pri západe slnka, keď sa žltá skala zmení na odtiene červenej a oranžovej.

Foto: Getty Images/Mary Myla Andamon

7. Cesta SS 163 - pobrežie Amalfi, Taliansko

Jazda po SS 163 na talianskom pobreží Amalfi poskytne jedny z najneuveriteľnejších výhľadov na more v celej krajine. Treba si však vybrať pekný deň, pretože trasa, často označovaná ako Amalfi Coast Road, patrí medzi najnebezpečnejšie cesty na svete.

Foto: Getty Images/MaRabelo

8. Bixby Bridge - Big Sur, Kalifornia USA

Most Bixby Bridge sa klenie nad hlbokým kaňonom na tichomorskom pobreží severnej Kalifornie.

Foto: Getty Images/Ershov_Maks

9. Atlantic Ocean Road - neďaleko Molde, Nórsko

Nórska cesta cez Atlantický oceán vedie cez desiatky ostrovov v Nórskom mori.

Foto: Getty Images/cookelma

10. Phromthep Cape - Phuket, Thajsko

Na samom južnom cípe Phuketu, ostrova pri pobreží Thajska, je ohybová cesta nazývaná Phromthep Cape. Vodičom sa naskytne úchvatný výhľad na Andamanské more.

Foto: Getty Images/jayk7

Zdroj: architecturaldigest.com

Zdroj foto: journeygazer.com, Getty Images/Franz Marc Frei, RobsonAbbott, EAQ, grafxart8888, Siegfried Layda, Mary Myla Andamon, MaRabelo, Ershov_Maks, cookelma, jayk7

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Byty v bratislavskom Ružinove, moderne prerobené, kam sa dá ihneď nasťahovať. Toto je zadanie nedeľnej relácie Nové bývanie

Byty v bratislavskom Ružinove, moderne prerobené, kam sa dá ihneď nasťahovať. Toto je zadanie nedeľnej relácie Nové bývanie

V nedeľu podvečer bude tím relácie Nové bývanie hľadať mladej lekárke prvý vlastný byt v Bratislave. Charlotte skončila medicínu, pracuje v nemocnici a rozhodla sa investovať do bytu, aby sa osamostatnila. Predstavovala by si pre seba už rovno trojizbový byt, aby to bola investícia do budúcnosti. Ideálny je zrekonštruovaný, s dobrou dostupnosťou do centra Bratislavy. Preferuje Ružinov alebo centrum, kde sú však ceny príliš vysoké. Uvidíme, či jej...
Spúšťame novú kampaň

Spúšťame novú kampaň

Od 18.9. spúšťame novú reklamnú kampaň. Hlavným motívom je pomoc spoľahlivého partnera pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Vďaka spoľahlivému partnerovi sa aj tak významná životná udalosť, akou je predaj či kúpa nehnuteľnosti, obíde bez chýb či nesprávnych rozhodnutí.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon