Pozostalosť po zvrhlíkovi Jeffreym Epsteinovi: Dva karibské ostrovy sa predávajú za 125 miliónov dolárov

Pozostalosť po zvrhlíkovi Jeffreym Epsteinovi: Dva karibské ostrovy sa predávajú za 125 miliónov dolárov

Na týchto súkromných ostrovoch v Karibiku sa udialo mnoho zo sexuálnych zločinov bývalého finančníka Jeffreyho Epsteina, no na ich kráse to neuberá. Výnos z ich predaja má ísť na uhradenie súdnych sporov a odškodnenie jeho obetí.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Pred tromi rokmi sa jeho meno skloňovalo vo všetkých svetových médiách. Najprv v súvislosti so súdnym procesom kvôli zneužívaniu neplnoletých dievčat, ich prenajímaniu celebritám a potom pre jeho samovraždu vo väzenskej cele za záhadných okolností. A keď sme už dúfali, že o zvrátenom Jeffreym Epsteinovi už nikdy nebudeme počuť, vyhlásili predaj jeho exkluzívnych súkromných ostrovov, ktoré ležia na území Amerických Panenských ostrovov v západnej časti Karibského mora.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Bespoke Real Estate

Finančník a miliardár Jeffrey Epstein mal bombastické medzinárodné portfólio nehnuteľností. Väčšina jeho položiek sa už predala v uplynulých dvoch rokoch po jeho smrti. Na realitnom trhu už bol jeho mestský dom v New Yorku za 51 miliónov, nasledoval jeho parížsky byt za 14 miliónov, sídlo v Palm Beach za 18,5 miliónov a ranč v Novom Mexiku za 27,5 milióna dolárov. Tentoraz sú to však možno jeho najznámejšie majetky – duo ostrovov, ktoré sa nazývajú Little St. James a Great St. James, v hodnote ohromných 125 miliónov dolárov.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Bespoke Real Estate

Ich príbeh je dosť smutný. Ostrovy, ktoré sa nachádzajú len pár desiatok kilometrov od Portorika a asi 5 minút cez záliv od veľkého obývaného ostrova St. Thomas voľakedy zneuctený finančník opísal ako „svoje obľúbené miesto“. Oficiálne ich využíval ako osobné a firemné útočisko. No práve sem podľa obžaloby Epstein priviezol jachtou a súkromným vrtuľníkom dievčatá vo veku 11 rokov a spolu so svojimi spoločníkmi dievčatá sexuálne napadol.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Emily Michot/Getty Images

Epstein kúpil ostrovy ešte v 90-tych rokoch, dovedna za 25,5 milióna dolárov a mnoho rokov ich rozvíjal. Väčší z ostrovov, Great St. James s plochou 64 hektárov, je z veľkej časti nedotknutý, len s malým súborom stavieb a morskou rezerváciou známou ako Christmas Cove. Menší ostrov s rozlohou 28 hektárov je obklopený plážami a útesmi lemovanými palmami a ponúka heliport, súkromný prístav, čerpaciu stanicu, dva bazény, hlavný obytný komplex, štyri vily pre hostí, tri súkromné ​​pláže, posilňovňu a chatu tiki. Súčasťou ostrovov je aj japonský kúpeľný dom, kino a niekoľko ďalších hospodárskych štruktúr.

Zdroj: Emily Michot/Getty Images

Podľa denníka The New York Times majú výnosy z predaja oboch ostrovov ísť na vyriešenie neuhradených súdnych sporov a bežných prevádzkových nákladov, budú podliehať daňovým úradom, veriteľom a iným žalobcom, vrátane záložných práv, ktoré na nehnuteľnosti uvalila generálna prokurátorka Amerických Panenských ostrovov Denise Georgeová. Približne 121 miliónov dolárov z Epsteinovho majetku už išlo do kompenzačného fondu pre jeho obete, ktorý ukončil činnosť v auguste 2021. Po výmene vlastníka budú snáď tieto čarovné ostrovy skutočným rajom pre všetkých návštevníkov.

Zdroj: dirt.com, wikipedia.org

Zdroj foto: Bespoke Real Estate; Associated Press, Reuters, Emily Michot/Getty Images

 

 

Ingrid Kántorová
Autor
Ingrid Kántorová

Ingrid Kántorová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. Zameriava sa na dizajn nehnuteľností, energetickú efektívnosť stavieb, legislatívne témy a bývanie celebrít.

Diskusia

Podobné články

Moderné byty s charizmou v hlavnom meste

Moderné byty s charizmou v hlavnom meste

Mladý kreatívny podnikateľ Leo je aj influencer a spolu s priateľkou hľadajú priestranný byt v hlavnom meste, ktorý by bol blízko centra alebo s jeho dobrou dostupnosťou. Lokalitu nemá vyhradenú, ide mu o pekný priestor s dušou, kde by si mohli vytvoriť vlastné štúdio na nakrúcanie videí. Rozpočet má 350-tisíc euro. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon