Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Pozostalosť po zvrhlíkovi Jeffreym Epsteinovi: Dva karibské ostrovy sa predávajú za 125 miliónov dolárov

Pozostalosť po zvrhlíkovi Jeffreym Epsteinovi: Dva karibské ostrovy sa predávajú za 125 miliónov dolárov

Na týchto súkromných ostrovoch v Karibiku sa udialo mnoho zo sexuálnych zločinov bývalého finančníka Jeffreyho Epsteina, no na ich kráse to neuberá. Výnos z ich predaja má ísť na uhradenie súdnych sporov a odškodnenie jeho obetí.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Pred tromi rokmi sa jeho meno skloňovalo vo všetkých svetových médiách. Najprv v súvislosti so súdnym procesom kvôli zneužívaniu neplnoletých dievčat, ich prenajímaniu celebritám a potom pre jeho samovraždu vo väzenskej cele za záhadných okolností. A keď sme už dúfali, že o zvrátenom Jeffreym Epsteinovi už nikdy nebudeme počuť, vyhlásili predaj jeho exkluzívnych súkromných ostrovov, ktoré ležia na území Amerických Panenských ostrovov v západnej časti Karibského mora.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Bespoke Real Estate

Finančník a miliardár Jeffrey Epstein mal bombastické medzinárodné portfólio nehnuteľností. Väčšina jeho položiek sa už predala v uplynulých dvoch rokoch po jeho smrti. Na realitnom trhu už bol jeho mestský dom v New Yorku za 51 miliónov, nasledoval jeho parížsky byt za 14 miliónov, sídlo v Palm Beach za 18,5 miliónov a ranč v Novom Mexiku za 27,5 milióna dolárov. Tentoraz sú to však možno jeho najznámejšie majetky – duo ostrovov, ktoré sa nazývajú Little St. James a Great St. James, v hodnote ohromných 125 miliónov dolárov.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Bespoke Real Estate

Ich príbeh je dosť smutný. Ostrovy, ktoré sa nachádzajú len pár desiatok kilometrov od Portorika a asi 5 minút cez záliv od veľkého obývaného ostrova St. Thomas voľakedy zneuctený finančník opísal ako „svoje obľúbené miesto“. Oficiálne ich využíval ako osobné a firemné útočisko. No práve sem podľa obžaloby Epstein priviezol jachtou a súkromným vrtuľníkom dievčatá vo veku 11 rokov a spolu so svojimi spoločníkmi dievčatá sexuálne napadol.

Zdroj: Bespoke Real Estate

Zdroj: Emily Michot/Getty Images

Epstein kúpil ostrovy ešte v 90-tych rokoch, dovedna za 25,5 milióna dolárov a mnoho rokov ich rozvíjal. Väčší z ostrovov, Great St. James s plochou 64 hektárov, je z veľkej časti nedotknutý, len s malým súborom stavieb a morskou rezerváciou známou ako Christmas Cove. Menší ostrov s rozlohou 28 hektárov je obklopený plážami a útesmi lemovanými palmami a ponúka heliport, súkromný prístav, čerpaciu stanicu, dva bazény, hlavný obytný komplex, štyri vily pre hostí, tri súkromné ​​pláže, posilňovňu a chatu tiki. Súčasťou ostrovov je aj japonský kúpeľný dom, kino a niekoľko ďalších hospodárskych štruktúr.

Zdroj: Emily Michot/Getty Images

Podľa denníka The New York Times majú výnosy z predaja oboch ostrovov ísť na vyriešenie neuhradených súdnych sporov a bežných prevádzkových nákladov, budú podliehať daňovým úradom, veriteľom a iným žalobcom, vrátane záložných práv, ktoré na nehnuteľnosti uvalila generálna prokurátorka Amerických Panenských ostrovov Denise Georgeová. Približne 121 miliónov dolárov z Epsteinovho majetku už išlo do kompenzačného fondu pre jeho obete, ktorý ukončil činnosť v auguste 2021. Po výmene vlastníka budú snáď tieto čarovné ostrovy skutočným rajom pre všetkých návštevníkov.

Zdroj: dirt.com, wikipedia.org

Zdroj foto: Bespoke Real Estate; Associated Press, Reuters, Emily Michot/Getty Images

 

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z si kúpili najdrahší dom v Kalifornii – za 200 miliónov dolárov

Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z si kúpili najdrahší dom v Kalifornii – za 200 miliónov dolárov

Slávny manželský pár sa dostal do siene miliardárov a na oslavu investoval 200 miliónov dolárov za dovolenkový dom v brutalistickom štýle. Nerobíme si srandu, je to legitímny názov pre štýl, ktorý výrazne používa pohľadový betón ako výrazový prostriedok pre zdôraznenie objemu. Skrátka „betónová rapsódia“.

...
Banská Štiavnica sa bohužiaľ zmenila, ale vlastniť tam nehnuteľnosť je stále žiadané

Banská Štiavnica sa bohužiaľ zmenila, ale vlastniť tam nehnuteľnosť je stále žiadané

Peknú chalupu, chatu, zrub alebo apartmán v okolí Banskej Štiavnice bude v nedeľu podvečer hľadať Vlado Voštinár pre Majku. Rozpočet na svoju víkendovú nehnuteľnosť má nadštandardný, až 240-tisíc eur. Chce si toto miesto užívať ako únik z reality, oázu pokoja a miesto na dobitie bateriek. Odtiaľ sa potom vráti do práce oddýchnutá a pripravená naplno pracovať s detičkami, čo ju veľmi baví.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon