Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Ako sa rozhodnúť pri výbere nehnuteľnosti? Rodinný dom alebo rekreačný dom?

Ako sa rozhodnúť pri výbere nehnuteľnosti? Rodinný dom alebo rekreačný dom?

Pani Ingrid hľadá pre svoju rodinu v okolí Banskej Bystrice štvorizbový dom so záhradkou. Má už väčšie deti a manžel cestuje za prácou do Bratislavy. Bývajú priamo v Banskej Bystrici, ale je tam často sama a vždy chcela mať svoju záhradku, o ktorú by sa mohla starať. Najprv premýšľala nad chalupou, ktorá by mala kúsok vlastnej zeme, ale ešte lepší by bol dom na stále bývanie. Sama už nepotrebuje byť v meste a deti sa dopravia samé, sú už veľké a netreba sa toľko o nich starať. Majú niečo našetrené, budú musieť predať byt a museli by sa zmestiť do rozpočtu 320-tisíc eur.

Realitnú ponuku okolia Banskej Bystrice v nedeľnom Novom bývaní bude spoznávať Ingrid, jej priateľka Mirka a sprevádza ich moderátor a odborník na reality Vlado Voštinár. 

Zdroj: Nové bývanie

Najskôr pôjdu do blízkej a hlavne tichej lokácie Suchý vrch, ktorá je vzdialená len 5 minút od centra mesta. Maklérka im predvedie vzorový dom v stave holodomu, v radovej zástavbe s garážou a s možnosťou dorobiť do stavu štandard. Je to energeticky aj ekonomicky efektívne bývanie v inteligentom dome s možnosťami stavebných úprav pred dokončením. Mínusom je len vyššia cena za dom v radovej zástavbe.  

Zdroj: Nové bývanie

V obci Kováčová, kde sú aj známe kúpele, je na predaj veľký montovaný dvojgeneračný rodinný dom. Potenciál domu odhalila architektka Lucia Ortutová a vo svojej vizualizácii odstránila všetky jeho negatíva. Pozemok je rozľahlý a jediným negatívom je cena, pretože Ingrid by ho rada zrekonštruovala a tak by stúpli náklady a boli by nad svoj limit.

Zdroj: Nové bývanie

Keďže bolo treba predchádzajúce ponuky prerábať, presunú sa s Vladom Voštinárom ďalej, do Vlkanovej, kde je v ponuke kompletne prerobený aj zariadený dom s obrovským pozemkom. Cena je už trochu nad rozpočet a zvýšila by sa ešte tým, ak by chceli budúci majitelia prerobiť podkrovnú izbičku. 

Zdroj: Nové bývanie

Všetky ponuky boli finančne náročné, a tak, aby sa zmestili do limitu, našiel tím relácie Nové bývanie rekreačný dom so záhradkou v Mošteniciach. Je to malý, útulný domček po vkusnej rekonštrukcii v prekrásnej doline. Poskytne miesto na relax, na víkendy strávené v prírode, ale určite nie je vhodný na celoročné bývanie. 

Zdroj: Nové bývanie

Klasicky sa na záver ako vždy moderátor pýta, či spolu našli ponuku, kde by si vedeli predstaviť svoj život. Ingrid svojou jednoznačnou odpoveďou Vlada zaskočila. Ona si  vybrala a verí, že sa tam bude jej rodine páčiť. Ak sme vás zaujali, pozrite si v nedeľu Nové bývanie na JOJke a uvidíte celú ponuku.

 

Zdroj: Nové bývanie

PR článok

 

Diskusia

Podobné články

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Hľadáme domy na Záhorí, ale očaril nás byt v novostavbe

Silvia sa vrátila na Slovensko s dcérkou z Nemecka. Aktuálne žije v Bratislave, kde pracuje ako lektorka nemčiny. Chcela by sa presťahovať do rodinného domu. Pôvodne rozmýšľala o Bratislave, ale má rozpočet do 230-tisíc euro a v hlavnom meste jej to finančne nebude stačiť. Vybrala si preto Záhorie, kde býva aj jej brat s rodinnou. Domček by mohol byť štvorizbový s menším pozemkom, ideálne novostavba, ak starší, tak už zrekonštruovaný.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon