Rebríček najšťastnejších krajín sveta opäť ovládli SeveraniaZdroj: livehappy.com

Rebríček najšťastnejších krajín sveta opäť ovládli Severania

Život na severe Európy nemusí byť zákonite šťastný, no podmienky v tomto kúte sveta tomu výrazne napomáhajú. Potvrdzujú to aj pravidelné rebríčky hodnotiace jednotlivé národy a ich aktuálnu mieru šťastia. V tých dominujú práve Severania, a to už niekoľko rokov.

Najšťastnejší sú znovu Fíni

Najnovšiemu rebríčku najšťastnejších krajín sveta, ktorý v rámci Svetovej správy o šťastí zostavila OSN, dominuje Fínsko. Jeden zo severských štátov nie je na čele poradia prvýkrát. Na základe niekoľkých hodnotených kritérií je lídrom už 5. rok po sebe. Domáci vyzdvihujú najmä štedrosť, dôveru v spoločnosti, slobodu pri rozhodovaní či sociálne cítenie. Plusom je aj rastúca životná úroveň, nízka miera korupcie a bezpečnosť vo fínskych mestách.Zdroj: livehappy.com

V TOP 3 aj Dánsko a Island

Hegemóniu Severanov potvrdzujú aj krajiny na ostatných medailových priečkach. Pomyselné striebro si uchmatlo Dánsko, ktoré sa okrem tohto typu rebríčka umiestňuje medzi najlepšími aj v rebríčkoch najoptimistickejších národov sveta. V tých sa až tak dobre nedarí Islandu, čo ale nebolo prekážkou, aby ho OSN pasovala za aktuálne 3. najšťastnejšiu krajinu na svete.

10 najšťastnejších krajín sveta:

1. Fínsko

2. Dánsko

3. Island

4. Švajčiarsko

5. Holandsko

6. Luxembursko

7. Švédsko

8. Nórsko

9. Izrael

10. Nový ZélandZdroj: scrabbl.com

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj: worldhappiness.report

Zdroj foto: livehappy.com, scrabbl.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Stavebný sektor sa neustále vyvíja a prináša nové technológie či postupy. Dôvodom je predovšetkým zlepšenie efektivity a kvality stavebných projektov, ktoré musia nielen dobre vyzerať, ale tiež spĺňať rôzne náročné kritériá. Takéto inovatívne riešenia a špičkové služby vám poskytne aj spoločnosť AVG Group, o ktorej si teraz niečo povieme.

...
Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Vytvoriť si krásny a príjemný domov či pracovné prostredie nie je len tak jednoduché. Dobrý interiérový dizajn spája estetiku s funkčnosťou a mení tak obytné i pracovné priestory na komfortné a inšpiratívne miesta. Aj keď sa môže zdať, že zariadiť si na základe týchto kritérií byť či kanceláriu je pomerne jednoduchá úloha, funkčný a moderný priestor si naopak často vyžaduje zásah skúsených odborníkov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon