Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Známy herec Nicolas Cage sa musí zbaviť dlhov, predáva svoj ostrov na Bahamách

Známy herec Nicolas Cage sa musí zbaviť dlhov, predáva svoj ostrov na Bahamách

Nicolas Cage (58) bol desaťročia tvárou filmových trhákov, čo mu prinieslo multimiliónový majetok. Podarilo sa mu ho však premrhať šnúrou drahých a výstredných nákupov, ktorých sa postupne musel zbaviť. Jedným z nich je aj úžasný panenský ostrov Leaf Cay, ktorý môže byť aj váš za 7,5 milióna dolárov.

Zdroj: AP/Christie's International Real Estate

Nicolas Cage je už roky miestnym obyvateľom Hollywoodu, ale po tom, čo oplieskal svoje milióny, skončil takmer na mizine. Všetci ho poznáme z hitov, ako Mesto anjelov, Ghost Rider či Proroctvo, jeho hlavné úlohy v úspešných filmoch mu priniesli veľké bohatstvo. Medzi rokmi 1996 a 2011 sa držal na vrchole rebríčka najlepšie zarábajúcich hercov v Hollywoode a jeho majetok mal hodnotu 150 miliónov dolárov. Jeho bohatstvo mu však, žiaľ, nevydržalo.

Luxusná pobrežná vila v Newport Beach. Zdroj: Coldwell Banker Residential Brokerage

Nicolasovi sa podarilo pomíňať svoje milióny za bizarné a úplne uletené veci. Kúpil napríklad lebku dinosaura za 300 000 dolárov, pyramídu na cintoríne v New Orleans či stredoveký hrad v Etzelwangu v Nemecku za 8 miliónov. Oskarového herca, ktorý kedysi vlastnil až 15 luxusných domov, medzi nimi legendárnu pobrežnú vilu v Newport Beach v Kalifornii za 25 miliónov dolárov, nakoniec jeho zlé hospodárenie prinútilo čeliť exekúcii jeho majetkov.  V roku 2009 dlhoval Internal Revenue Service ohromných 6,3 milióna dolárov na dani z nehnuteľností. Väčšinu svojho portfólia nehnuteľností predal zhruba pred desiatimi rokmi, no exotický neobývaný ostrov Leaf Cay na Bahamách sa ešte stále snaží predať.

Zdroj: AFP / Getty Images

Zdroj: DDP/AFP, Getty Images

Nerozvinutý ostrov Leaf Cay, ktorý sa nachádza v Exumas, časti bahamských ostrovov, má rozlohu 12 hektárov a ponúka tri pláže a priestor pre niekoľko stavieb a prístav. Nicolas ho údajne kúpil v roku 2006 za 3 milióny dolárov. Podľa údajov Christie’s International Real Estate, sú súčasťou ponuky aj „úplné povolenia na výstavbu“ piatich chát spolu s ďalšími podpornými budovami. Budúci majiteľ má tiež zelenú na premenu jedného z dvoch veľkých rybníkov na ostrove na prístav.

Zdroj: AP/Christie's International Real Estate

Leaf Cay je na skvelom mieste, je obklopený asi 365 ostrovčekmi, ktoré ponúkajú niekoľko výnimočných atrakcií. Napríklad na neďalekom Bock Cay sa buduje golfové ihrisko, luxusný rezort, prístav a heliport. „Leaf Cay predstavuje poslednú veľkú príležitosť na súkromný ostrov za rozumnú cenu, jednoduchý ostrov s krištáľovo čistým názvom, ako sú nádherné vody, ktoré ho obklopujú,“ píše Christie’s v ponuke.

Zdroj: dirt.com

Neoficiálna cena ostrova je 7,5 milióna dolárov. To znamená, že ak ho frajer Nicolas predá, zarobí za 16 rokov zisk 4,5 milióna dolárov. Možno si potom bude môcť kúpiť ďalšiu dinosauriu lebku...

Zdroj: robbreport.com, mirror.co.uk

Zdroj foto: AP/Christie's International Real Estate

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Najpôsobivejšie verejné záhrady na svete

Najpôsobivejšie verejné záhrady na svete

Krásne vybudované záhrady vždy slúžia ako útočisko pred ruchom a lákajú k oddychu. Niektorí záhradní architekti však dokážu vytvoriť taký waw efekt, že naň pozeráme s nemým úžasom. Pozrite si 10 verejných záhrad z celého sveta, ktoré neprestávajú svojich návštevníkov fascinovať dlhé roky i desaťročia.

...
Budhistická Sagrada Familia

Budhistická Sagrada Familia

Slávna barcelonská bazilika nie je jedinou novodobou sakrálnou stavbou s nekonečne dlhou realizáciou. Desiatky rokov sa bude budovať aj jeden z thajských budhistických chrámov. Dokončiť ho mali do roku 2070, no vzhľadom na udalosti ohľadom pandémie príde k omeškaniu. Nie náhodou mu prischol prívlastok „budhistická Sagrada Familia“.

...
Vypestujte si na streche zeleninu a ovocie. A navyše pomôžete aj našej klíme

Vypestujte si na streche zeleninu a ovocie. A navyše pomôžete aj našej klíme

Nedávne horúčavy jednoznačne ukázali, čo by malo ľudstvo podniknúť. Môžu byť zelené strechy kúskom riešenia pri ochrane našej planéty? Ako vlastne fungujú, aké majú benefity, môže si ich dovoliť hocikto alebo je to len pieseň budúcnosti. Odpovede na tieto otázky dostanete v podcaste portálu Nehnutelnosti.sk v rozhovore s predsedom Asociácie pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru a realizátorom zelených striech Branislavom Siklienkom.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon