4 najzaujímavejšie projekty plávajúcich pláží na svete

4 najzaujímavejšie projekty plávajúcich pláží na svete

Nie je dosť piesku alebo súkromia? Treba postaviť pláž plávajúcu po vode. Zdá sa to jednoduché, no v skutočnosti to asi až také ľahké nie je. Pozrite si štyri projekty, ktoré vyvolali obrovský záujem, no niektoré sú len na objednávku a iné zas dočasné.

Z’ile Beach, ostrov Maurícius, Afrika

Plávajúca pláž Z’ile prináša návštevníkom ostrova Maurícius nový a vzrušujúci spôsob, ako si užiť čas na mori. Majú príležitosť zabávať sa, opaľovať či navečerať uprostred Indického oceánu v úplnom súkromí. Táto jedinečná plávajúca pláž sa nachádza v jednej z najkrajších lagún na ostrove a za poplatok je možné si k nej zabezpečiť celodenný bufet, vodné lyžovanie i masáže a to počas dňa i v noci.

Zdroj: mauritiusattractions.com

Zdroj: mauritiusattractions.com

 

Floating Piers, Lago d'Iseo, Taliansko

Prírodná lokalita s vlastnou jedinečnou krásou, no pomerne neznáma,  jazero Iseo v provincii Brescia, sa v lete 2016 stalo cieľom viac ako milióna návštevníkov. Všetci chceli „kráčať po vode“ vďaka inštalácii umelcov Christa a Jeanne- Claude: The Floating Piers (Plávajúce móla). Na jazero umiestnili dočasný chodník cez vodu, plávajúce mólo pokryté 100 000 m2 žltej látky, po ktorom sa chodci mohli prechádzať až 3,4 km alebo na nej sedieť. „To, čo ma najviac fascinuje, je, že táto realizácia land artu bude navždy žiť nie v múzeách, ale na internete, kde sa jeho obraz bude neustále znova a znova objavovať. Teraz, keď je už rozobraný, každý, kto chce vidieť The Floating Piers, môže si len prezerať Google Street View alebo použiť web vyhľadávač,“ hovorí šéfredaktor floornature.com Paolo Schianchi.

Zdroj: Getty Images

Zdroj: Wolfgang Volz

Zdroj: Gianluca Giordano

Barge Beach Budapešť, Maďarsko

Niekoľko rokov bol v susednom Maďarsku veľkým hitom aj projekt dizajnérskeho tímu Urban Landscape Group. Umožňoval návštevníkom plaviť sa po Dunaji v prenosnom bazéne! Pieskový ostrov s plachetnicami, nazývaný Barge Beach Budapest, pôsobil zároveň ako turecké kúpele a kúpalisko pod holým nebom. Pop-up pláž bola postavená z troch recyklovaných člnov a poskytovala obyvateľom úplne nový verejný priestor na opaľovanie a kúpanie. Plošina s rozlohou 2 100 m2 bola vybavená 16-metrovým bazénom obklopeným ležadlami, vonkajšími sprchami, kaviarňou a barom, ako aj pieskoviskami a bazénikom pre deti. Migračné rekreačné mólo navrhli Barbara Szöllőssy a Zsolt Pyka ako miesto, kde si občania môžu užívať verejné bazény a zároveň sa spojiť s okolitým prostredím. Posledná zmienka o ňom je z roku 2011, čo je veľká škoda. Takáto atrakcia by sa zišla nielen v Budapešti, ale aj v Bratislave.

Zdroj: inhabitat.com

Zdroj: inhabitat.com

Kupu – kupu Beach, Bocas Bali, ostrov Frangipani, Panama

Luxusný rezort Bocas Bali na ostrove Frangipani mal všetko ostatné, chýbala mu len biela piesočnatá pláž. Tak jednu vkusnú plávajúcu dal hoteliér Dan Behm postaviť. „Uvažovali sme, ako by sme ju mohli postaviť tak, aby vyzerala byť súčasťou ostrova bez akéhokoľvek negatívneho dopadu na mangrovy, koraly alebo okolitý morský život,“ vysvetľuje Behm.  Inžinieri z firmy Marazul na riadenie projektov v Panama City spolupracovali s miestnymi dodávateľmi na ručnej výstavbe vysnívanej pláže s použitím veľmi malého množstva moderných strojov. Nová pláž Kupu-Kupu, pomenovaná podľa indonézskeho slova pre motýľa, je približne 30 m dlhá a 7 m široká a má siluetu podobnú tomuto okrídlenému hmyzu. Je prístupná cez drevenú promenádu ​​a je vybavená veľmi dôležitým bielym pieskom, palmami a štýlovými ležadlami. Okrem toho „Tipsy Bar“ ponúka návštevníkom pláže koktaily a ľahké jedlá.

Zdroj: Joshua Laabs

Zdroj: Joshua Laabs

Zdroj: Joshua Laabs

Zdroj: mauritiusattractions.com, floornature.com, inhabitat.com, robbreport.com

Zdroj foto: mauritiusattractions.com, Getty Images, Wolfgang Volz, Gianluca Giordano, inhabitat.com, Joshua Laabs

 

Autor: Ingrid Kántorová

Diskusia

Podobné články

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Je až neuveriteľné, ako rýchlo sa zväčšuje trh s nehnuteľnosťami. Na druhej strane nehnuteľnosti nikdy neboli také drahé, ako sú dnes. Aj to je dôvod, prečo mnoho mladých dáva prednosť menším bytom. Ak sa aj vy rozhodujete pre kúpu menšieho bytu, určite si nezabudnite všimnúť jeho dispozičné riešenie a zvážte možné usporiadanie nábytku.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon