Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Slovenské prvenstvo na bratislavskom nábreží

Slovenské prvenstvo na bratislavskom nábreží

V oblasti bratislavského downtownu bolo zaznamenané zaujímavé prvenstvo, ktoré zároveň platí aj pre celú našu krajinu. Rezidenčná budova Eurovea Tower od spoločnosti JTRE je vďaka prekonaniu 125 metrov momentálne najvyššou budovou na Slovensku a postupne smeruje k získaniu ďalšieho titulu. S plánovanými 168 metrami sa stane prvým slovenským mrakodrapom.

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

 

Atraktívna lokalita

Výšková stavba patrí do polyfunkčnej štvrte Eurovea City, konkrétnejšie jej súčasti Eurovea 2, ktorá rastie v atraktívnej lokalite dunajského nábrežia. Celý rozsiahly projekt môžeme už dnes vidieť v pomerne jasných kontúrach. Na začiatku bolo vybudované obľúbené obchodné centrum Eurovea, populárne vďaka blízkosti vodného elementu a tiež výhodnému umiestneniu. Leží v rámci formujúcej sa novej mestskej štruktúry, prezývanej downtown, v dotyku so Starým Mestom. 

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

Unikátna stavba

Po ukončení bude Eurovea Tower spĺňať medzinárodné kritérium, podľa ktorého sa budova klasifikuje ako mrakodrap ak nadobudne výšku aspoň 150 metrov. Výstavba bola zahájená na konci roku 2019, v septembri 2020 bola vykonaná súvislé 3 dni trvajúca betonáž 3 metre hrubej základovej dosky. Následne, po realizácií podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V, pribúdali poschodia, približne každých 11 dní jedno, pričom číslo toho aktuálne budovaného zobrazuje digitálny displej osadený na šplhacom debnení. Svoj najvrchnejší bod by mala stavba dosiahnuť do konca tohto roka.

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

Výborný predaj 

Záujem o bývanie v obytnej veži so 47 nadzemnými podlažiami nepodmienil len jej budúci titul prvý slovenský mrakodrap. Dôležitú úlohu pri výbere zohrala spomínaná príťažlivá nábrežná lokalita situovaná v stavebne veľmi aktívnej oblasti s prirodzene výborným dosahom k bohatej, nielen základnej vybavenosti. 

Takmer všetky byty boli už predané. Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE, vysvetľuje: „Za najcennejšie a najhodnotnejšie bývanie v byte v Bratislave považujem to, ktoré sa spája s vodou, nábrežím Dunaja. Ak je zároveň spojené aj s centrom mesta s jeho širokou ponukou služieb, vybavenosti, kultúry i gastra v pešej dostupnosti, je to ďalšia pridaná hodnota.“

V ponuke aj luxusné rezidencie

Celkovo vznikne 389 rezidencií, vrátane 45 luxusných rozložených od 35. poschodia disponujúcimi tromi a viacerými obytnými miestnosťami, pričom súčasťou skladby sú tiež 3 mezonety na 44. a 45. poschodí. Lákadlom sú bezpochyby výhľady zaistené cez veľkoformátové výplne s trojsklami siahajúce od podlahy po strop, s úmyslom nenarušiť zážitok z okolia boli tiež zvolené sklenené zábradlia na terasách.

Štandardná výbava ďalej pokrýva chladenie, vonkajšie tienenie, individuálnu reguláciu kúrenia, dnes žiadaná príprava na smart home technológie a finálne vrstvy povrchov v podobe veľkoformátových dlažieb a parkiet.

K očakávanému exkluzívnemu pocitu z bývania prispeje zriadenie vstupného lobby s recepciou, 6 najmodernejších rýchlovýťahov, luxusné koberce na chodbách a pre mnohých lákavý a užitočný prechod suchou nohou do nákupnej galérie Eurovea plus monitorované parkoviská. 

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

 

Priebeh výstavby zdokumentuje film

Priebeh realizácie, na slovenské pomery, unikátnej stavby bude zachytený v dokumentárnom filme režiséra Jara Vojteka, tohtoročného držiteľa ocenenia Slnko v sieti z uvedenej kategórie.

V rozhovore pre magazín Spojená Bratislava o rozpracovanom filme uviedol: „Hlavná postava je mrakodrap a to, ako sa rodí, a pri ľuďoch, ktorí ho stavajú, sa zameriavam najmä na ich náplň práce. Zaujíma ma, ako jednotlivé profesie pribúdajú aj ubúdajú počas výstavby, no film bude viac o technických špecifikách stavby samotnej. Spoznal som, akí sú dôležití statici a ich presné výpočty, ale aj detailná ručná práca tesára. Jednotlivé zložky a postupy sa na seba viažu, a to ma fascinuje.“ 

Eurovea_towerEurovea Tower; Zdroj: JTRE

Rastie celá štvrť

Aj keď môžeme mrakodrap Eurovea Tower chápať ako vyvrcholenie celého projektu Eurovea City, celkový obraz atraktívnej mestskej štvrte pochopiteľne výrazne dotvárajú aj ďalšie súčasti. 

EUROVEA 2 ešte zahŕňa rozšírenie nákupného centra EUROVEA, rezidencie RIVERSIDE, administratívne budovy PRIBINOVA X, PRIBINOVA Y a podzemné garáže. Pre celkovú atmosféru bude významné spracovanie predĺženia nábrežnej promenády, vybudovanie bulváru Pribinova a tiež výstavba ďalších nových verejných priestorov, ihrísk a športovísk.

O ozvláštnenie námestia pred mrakodrapom sa postará interaktívne umelecké dielo, ktoré má priniesť súťaž vyhlásená developerom, jeho podoba bude predstavená čoskoro.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

Hotel v Dolnom Kubíne mení BL, s. r. o. na nadčasovú bytovku

Filmy Matrix a Hobit, inšpirácia pre víťazný „office roka“

 

Zdroj: Novostavby.sk, JTRE

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Nová obytná štvrť v Nitre, pod ktorú sa podpísalo aj štúdio COMPASS

Nová obytná štvrť v Nitre, pod ktorú sa podpísalo aj štúdio COMPASS

Do nitrianskej mestskej časti Kynek vstupuje ďalší developerský projekt koncipovaný ako tzv. komunitné bývanie. Výstavbu novinky s názvom Slnečná pláň tu len celkom nedávno rozbehla spoločnosť Building Service a.s.. Architektonická štúdia bola zverená ateliéru COMPASS, ktorý sa môže pochváliť relevantnými dlhoročnými skúsenosťami, s návrhmi väčších rezidenčných súborov.

...
Areál textilnej továrne sa premení na štvrť Rezidencie Slovenka

Areál textilnej továrne sa premení na štvrť Rezidencie Slovenka

Investičná skupina Proxenta zostala opäť verná svojím zvyklostiam. Minulý týždeň ohlásila začiatok realizácie nového projektu v Banskej Bystrici, ktorý sa obdobne ako prevažujúca časť jej developerského portfólia nachádza vo výhodnej centrálnej mestskej oblasti a v názve odráža históriu miesta. Rezidencie Slovenka vzniknú v areáli po textilnej továrni Slovenka, len tri minúty chôdze od Námestia SNP.

...
V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

Dnes si predstavíme rezidenčný projekt Panský dvor, ktorý vyrastie v centre malej obce na Záhorí a okrem nových priestorov pre byty a zopár prevádzok pokryje nároky aj dôležitej miestnej inštitúcie. Do stavby situovanej vo výhodnej lokalite pripravovanej spoločnosťou ATOPS Development s.r.o. sa premiestni dokonca Obecný úrad Sekule.

...
Hotel v Dolnom Kubíne mení BL, s. r. o. na nadčasovú bytovku

Hotel v Dolnom Kubíne mení BL, s. r. o. na nadčasovú bytovku

Do portfólia košického architektonického štúdia Atrium by malo približne o rok pribudnúť ďalšie zrealizované dielo. Komorný rezidenčný projekt Zelená lipa navrhlo toto úspešné, už viackrát ocenené, zoskupenie pre spoločnosť BL, s. r. o.. Riešenie využíva nosné konštrukcie staršieho hotela a zaujme najmä veľmi príjemnou, nadčasovou architektúrou.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon