Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Cisárky, rezidenčný projekt v novej obytnej zóne v Seredi

Cisárky, rezidenčný projekt v novej obytnej zóne v Seredi

Dnes prinášame na náš blog po prvýkrát článok o developerskom projekte realizovanom v rámci mesta Sereď. Do novej rozvojovej zóny sídla, v ktorej sa postupne rozširuje rôznorodá rezidenčná zástavba, pribudne projekt realizovaný spoločnosťou Stavflex s. r. o. pomenovaný Cisárky. Jeho výstavba sa rozbehla tento rok.

 

Cisárky_SereďCisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Nová obytná štvrť

Cisárky rastú v stavebne aktívnej oblasti na severe zastavaného územia Serede v mestskej časti Stredný Čepeň, kde môžeme sledovať rozličné stavebné prejavy. Pestrú zmesku samostatne stojacich rodinných domoch dopĺňajú napríklad aj „radovky“. 

Medzi prednosťami formujúcej sa štvrte je komunikovaná pokojná atmosféra spojená s prílevom obyvateľov z radov pravdepodobne skôr tzv. bonitnejších klientov, ktorí rovnako hľadajú nové bezproblémové susedstvo. Lokalita ďalej umožňuje rýchly prístup k dôležitému dopravnému ťahu, samotné miesto realizácie leží v blízkosti niekoľkých cykloturistických ciest vedúcich do mesta vzdialeného pár minút a tiež v atraktívnej prírodnej línií popri Váhu. 

Cisárky_SereďCisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Jednoduchý, účelný dizajn

Rezidenčný projekt pozostáva zo štyroch dizajnovo zhodných bytových domov, pričom výsledok by mal byť čistý a zodpovedajúci typologickému druhu stavby. Ako býva zvykom, hmoty vyrastajúce z nekomplikovaného obdĺžnikového pôdorysu oživuje ustúpenie najvrchnejšieho, v tomto prípade piateho, nadzemného podlažia, príjemne pôsobí jednoduchý počin v podobe rastra pravidelne rozmiestnených lodžií.

Nosný systém tvorí železobetónový skelet, priečky v bytoch budú z akustickej tehly.

Cisárky_SereďCisárky; Zdroj: cisarky.sk

Cisárky_SereďCisárky; Zdroj: cisarky.sk

Cisárky_SereďCisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Holobyt aj štandard

Spolu bude vybudovaných 108 bytov, a to prevažne dvoj- a trojizbových, skladbu spestrujú jednoizbové jednotky na prízemí a štvorizbové na piatom nadzemnom podlaží. Ku všetkým prislúchajú vonkajšie plochy, lodžia, predzáhradka alebo priestranná terasa, do výbavy ďalej patrí podlahové kúrenie, rekuperácia a príprava na vonkajšie žalúzie. V cene nehnuteľnosti je vyhotovenie do štádia „holobyt“, za príplatok však môže byť poskytnutý štandard zahŕňajúci dlažby, obklady, sanitu, plávajúce podlahy, interiérové dvere a maľovku. 

Finálny stav projektu Cisárky samozrejme počíta s úpravami okolia a vnútroblokov. Parkovacie miesta (rovnako v predaji) v celkovom počte 150 kusov nájdu klienti v garážach zapustených do terénu alebo vedľa bytoviek. V ponuke sú tiež služby ako upratovanie spoločných priestorov a letná/zimná údržba okolia.

Cisárky_SereďCisárky-výstavba; Zdroj: Stavflex s. r. o.

Cisárky_SereďCisárky - výstavba; Zdroj: Stavflex s. r. o.

Bývanie budúci rok

Na stavenisku aktuálne prebiehajú práce súvisiace so zakladaním objektov, realizujú sa výkopy a betónujú základové pásy. Za priaznivých podmienok by podľa odhadov realizátora mohol byť do konca tohto roka postavený skelet do výšky druhého nadzemného podlažia. Zavŕšenie výstavby sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Výstavba v ikonickom trnavskom cukrovare bola zahájená

Pekný projekt pri Železnej studničke je v príprave

Bývanie pri jazere blízko Bratislavy v príjemných rodinných domoch

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

V ďalšom zanedbanom areáli v Ružinove vyrastú nové byty i hotel

V ďalšom zanedbanom areáli v Ružinove vyrastú nové byty i hotel

Spoločnosť YIT Slovakia pracuje na revitalizácií viacerých priemyselných areálov v ružinovskej miestnej časti Nivy a v týchto aktivitách bude i naďalej pokračovať. V druhej polovici septembra ohlásila ďalší zámer, do mestskej štruktúry plánuje atraktívnejším spôsobom začleniť územie pri Hraničnej ulici. V úvodnej etape majú vzniknúť nielen potrebné byty, ale aj hotel.

...
V tichej lokalite Vysokých Tatier vyrastie Gerlach Rezort

V tichej lokalite Vysokých Tatier vyrastie Gerlach Rezort

V podtatranskej obci Gerlachov pribudne nový dovolenkový rezort. Nehnuteľnosti s investičným potenciálom plánuje vybudovať už známa rodinná developerská spoločnosť VI GROUP. Do popredia stavia príťažlivú kulisu štítov Vysokých tatier a tiež komplexnú ponuku služieb, ktoré svojim klientom prinesie projekt s názvom Gerlach Rezort. Výstavba by mala odštartovať v 1Q budúceho roku.

...
Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Dobrá kúpna zmluva vás ochráni pred stratou peňazí či samotnej nehnuteľnosti

Predstavte si, že si zarezervujete byt alebo dom, zaplatíte zálohu a tešíte sa, kedy si budete môcť užívať svoje bývanie. A zrazu Vám príde list od developera, že pre zlú aktuálnu ekonomickú situáciu, budete musieť za byt zaplatiť oveľa viac ako ste boli dohodnutí alebo o byt prídete. Čo sa s tým dá robiť? Má na takéto konanie developer právo? A čo by mala a nemala obsahovať dobrá kúpna zmluva? Odpovede na tieto otázky dostanete v podcaste portá...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon