Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Najluxusnejšia jaskyňa sveta je na predaj: Pozrite akú krásu ukrýva

Najluxusnejšia jaskyňa sveta je na predaj: Pozrite akú krásu ukrýva

Jaskyňa Beckham Creek Cave, ktorá sa nachádza v odľahlej oblasti amerického Arkansasu, má za sebou bohatú minulosť. V 80. rokoch slúžila ako bombový kryt, niekoľkokrát prešla viacerými rekonštrukciami, až sa ju nakoniec rozhodli premeniť na luxusný hotel.

Bývanie medzi jaskynnými stenami

Budovanie obývateľného priestoru v atypickom prostredí trvalo niekoľko rokov a bolo pomerne náročné, pretože interiér hotela je zasadený priamo do jaskynných stien. Namáhavá práca sa však vyplatila. Hotel patrí aktuálne k najoriginálnejším formám ubytovania na svete. V 4 izbách sa pohodlne vyspí až 8 hostí. Každá izba má dokonca aj vlastnú kúpeľňu. Samozrejmosťou sú spoločenské priestory a kuchyňa. Ubytovanie v jaskyni však nie je ubytovaním pre každého, cena za jednu noc v podzemnom bludisku stalagmitov a stalagtitov totiž začína na 1200 $. I napriek tomu núdza o záujemcov nie je.

Teraz na predaj

Napriek záujmu ľudí o netradičné jaskynné ubytovanie sa majiteľ nedávno rozhodol celý komplex predať. Treba podotknúť, že k nehnuteľnosti s veľkorysou rozlohou 550 m2 pritom prislúcha aj 105-hektárový pozemok a heliport. Výška vyvolávacej ceny jaskynného obydlia preto asi nikoho neprekvapí - je to 2,75 milióna dolárov.Zdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory GalleryZdroj: Mallory Gallery

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, Mallory Gallery, Bored Panda, beckhamcave.com

Diskusia

Podobné články