Menej je niekedy viac: 5 tipov ako vybrať doplnky do obývačkyObyvacka; Zdroj: Obyvacka

Menej je niekedy viac: 5 tipov ako vybrať doplnky do obývačky

Keďže nám dnešná konzumná doba ponúka kvantum dekoratívnych predmetov, je ťažké ostať minimalistický. Či už začínate zariaďovať obývačku od holých stien alebo chcete obmeniť svoj starý štýl, čaká vás ťažká výzva. Ako zariadiť obývačku útulne, no nezahltiť ju zbytočnosťami? V nasledujúcom článku sa dozviete pár užitočných rád, ako na to.

1. Všetko na zem

Najprv sa musíme zbaviť prebytočných kúskov. Každý z nás má vo svojej obývačke predmety, ktoré ani veľmi nechce, no nejak si na ne zvykol a nemá srdce ich vyhodiť. Marie Kondo, slávna japonská konzultantka a kráľovná upratovania, prišla na spôsob, ako sa zbytočných vecí nemilosrdne zbaviť.

Prvým krokom je všetko poukladať na zem. Naozaj všetko. Fotky v rámikoch, sviečky, sošky, vankúše. Nasledovne každý predmet podržte v ruke, a ak vám neprinesie čo i len záblesk radosti, vyhoďte ho. Týmto spôsobom sa zbavíte drvivej väčšiny zbytočných dekorácií.

2. Kde nakupovať?

Keď už je obývačka pripravená, je čas ísť nakupovať. Ideálne je nájsť si obchod, ktorý má širokú diverzitu. Jednou z možností je vsadiť na veľké obchodné reťazce, ako je Tesco alebo Lidl. Napriek širokému výberu sa musíte pripraviť, že ruch veľkej prevádzky vám možno nedovolí sa sústrediť na vizualizáciu vysnívanej obývačky.

Ak hľadáte väčší pokoj, odporúčame skôr obchody so zameraním na doplnky. Jedným z nich je Tedi. Za pomerne nízku cenu si tu viete vybrať zo širokého spektra interiérových dekorácií.

Ak, že chcete radšej podporiť umelcov a ručnú prácu, nebude to veľký problém. Môžete nahliadnuť do handmade obchodov vo vašom okolí alebo prejsť sociálne siete, kde sa autori zvyknú prezentovať. Tu sa však určite plesnete po vrecku.

3. Kvalita nad kvantitu

Doplnky v domácnosti zväčša nemajú žiadne praktické využitie. Ich jedinou úlohou je priestor oživiť. Keď to však s nimi preženieme, miesto oživenia priestor zapchajú. Dajte si preto pozor, aby vás lákavá cena, či aktuálny trend nepresvedčili kúpiť ozdoby vo veľkom množstve.

Nezabúdajte aj na praktický aspekt. Keď je priveľa vankúšov, hostia si nemajú kam sadnúť. Ak je priveľa kvetov, nemusíte stíhať starostlivosť o ne. Priveľa fotografií v rámikoch môže spôsobiť, že ľudia na fotkách vás budú opticky vyrušovať, keď budete potrebovať relax.

Mať menované dekorácie je úplne v poriadku, no všetkého veľa škodí. Radšej sa pri výbere zamerajte na kvalitu produktu a ako sa hodí do priestoru. Verte tomu, že pred čerstvo namaľovanou stenou a novým gaučom lepšie vynikne drahší kúsok. Investujte do kvality a celá izba dostane luxusný nádych.

4. Nebojte sa asymetrie

Pri výbere zariadenia sa zvykneme riadiť pravidlom: Nech to pôsobí upratane! Najlepšie, aby bolo všetko v rovnakých farbách a vertikálne postavené vedľa seba. Sú ľudia, ktorým tento štýl dokonale vyhovuje a je to úplne v poriadku.

Keď budete mať všetky doplnky v jednej farbe a poukladané do pravidelného vzorca, budete sa asi cítiť príliš sterilne. Ako sa môže niekto v takej miestnosti uvoľniť? Pre väčšinu je táto uniformita príliš nudná a vtedy je dobre pravidelnosť niečím rozbiť. Môže to byť netradičná lampa, divoký obraz na stene alebo pestrofarebné vankúše na sedačke. Aj extravagantné kúsky vedia spraviť veľký rozdiel.

5. Dovoľte si zmeniť názor

Určite sa stane, že spravíte prešľap a kúpite nevkusný doplnok, ktorý sa nikam nehodí. Pre každého je to mierne ponižujúce, a preto si zvykneme veci nakoniec nechať. Ďalšie dekády sa na ne pozeráme a nevieme ich vyhodiť. Je to škoda, pretože blokujeme miesto pre niečo kompatibilnejšie.

Zabráňte tomuto vývoju a nepasujúce predmety vyraďte hneď na začiatku. Samozrejme, minuli ste na to peniaze a ekológovia by z ľahkovážneho vyhadzovania tiež neboli nadšení. Najmä ak ich nevieme správne separovať. Miesto toho skúste nadbytočné predmety znovu predať, darovať alebo im nájsť miesto v inej izbe. Nedržte ich ale nasilu tam, kde evidentne nemajú čo robiť.

To bude k našim tipom všetko. Premyslite si zariaďovanie obývačky dopredu a predídete nepríjemnostiam, ktoré vedia celú rekonštrukciu skomplikovať. A to predsa nikto z nás nechce. Koniec koncov, mala by to byť aspoň trochu zábava.

PR článok

Podobné články

Prenajímate nehnuteľnosť v zahraničí? Tieto daňové pravidlá musíte poznať

Prenajímate nehnuteľnosť v zahraničí? Tieto daňové pravidlá musíte poznať

Prenájom nehnuteľností v zahraničí predstavuje atraktívnu investičnú príležitosť pre mnohých Slovákov. Či už ide o apartmán pri maďarskom Balatóne, horský apartmán v Rakúsku alebo investičný byt v susednej Českej republike, vlastníctvo takýchto nehnuteľností prináša nielen potenciálne zaujímavé výnosy, ale aj komplexné daňové a administratívne povinnosti. V tomto článku vám poskytneme ucelený prehľad o zdanení príjmov z dlhodobého prenájmu zahran...
List vlastníctva – ako získať výpis z katastra nehnuteľností

List vlastníctva – ako získať výpis z katastra nehnuteľností

List vlastníctva. Poskytuje informácie o vlastníkovi nehnuteľnosti, upozorňuje na vecné bremeno a iné ťarchy, prikladá sa ako príloha ku kúpno-predajnej zmluve. Nielen na tieto účely slúži list vlastníctva, bez ktorého sa pri realitných obchodoch alebo iných administratívnych úkonoch súvisiacich s nakladaním s nehnuteľnosťou nezaobídete.

...
Priepastné rozdiely: Za cenu jednej novostavby v Bratislave kúpite v Poltári šesť bytov

Priepastné rozdiely: Za cenu jednej novostavby v Bratislave kúpite v Poltári šesť bytov

Na Slovensku je aktuálne v ponuke približne 28-tisíc novostavieb, čo predstavuje asi tretinu všetkých predávaných bytov a domov. Najväčší vplyv na cenu má jednoznačne lokalita, pričom rozdiely medzi regiónmi sú priepastné. Kým v centre Bratislavy stojí meter štvorcový novostavby bežne takmer 6 000 eur, v niektorých okresoch stredného a východného Slovenska je to menej ako 950 eur. Vyplýva to z údajov aplikácie Trhové reporty realitného portálu Ne...
Susedské spory: Zápach a znečistenie - tichí, no neprehliadnuteľní narušitelia pokojného bývania (3. časť)

Susedské spory: Zápach a znečistenie - tichí, no neprehliadnuteľní narušitelia pokojného bývania (3. časť)

Otvoríte dvere svojho domova a okamžite vás zasiahne vlna nepríjemného zápachu. Namiesto relaxu po práci premýšľate, či otvoriť okná alebo ich radšej nechať zatvorené. Možno sa na vašej záhrade objavujú stopy znečistenia z vedľajšieho pozemku, alebo sa potýkate s nevysvetliteľnými škvrnami na fasáde. Nepríjemné pachy a znečistenie okolia patria medzi najproblematickejšie zásahy do pohody domova, ktoré sa často ťažko dokazujú, no ich vplyv na kval...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon