Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Reality celkom: 91 514 inzerátov

Študent Matúš cestuje po Slovensku a zachytáva krásu našej architektúry

  • Tlačiť
  • 13. 03. 2018
  • Zdieľaj na Facebooku 0

Jeho fotky sú dôkazom toho, že máme byť na čo hrdí.

Bezplatnú vlakovú dopravu využil zmysluplne

25-ročný Matúš pochádza z Medzilaboriec a aktuálne študuje na Technickej Univerzite v Košiciach so sídlom v Prešove. Ako študent má teda nárok na bezplatnú vlakovú prepravu. Tento benefit sa však rozhodol využiť o trošku zmysluplnejšie než väčšina jeho rovesníkov. Spojil prostredníctvom neho svoje najväčšie vášne - cestovanie a fotografovanie. Už niekoľko rokov aktívne cestuje po Slovensku a fotí krásy našej krajiny. Staré kostolíky, majestátne hrady, tradičné chalúpky, ale aj divokú prírodu či samotné železničné trate. Jeho fotky sú dôkazom toho, že naše malé Slovensko je čarovné a rozhodne má čo ponúknuť.

Bojnice

Jeho srdcovkou sú staré slovenské kostolíky

Matúš má veľmi pozitívny vzťah k tradičnej slovenskej architektúre ako celku. Čo napokon vidno aj na jeho fotografiách. Špeciálne čaro však preňho majú najmä staré slovenské kostolíky, ktoré považuje za mimoriadne fotogenické.

"Každý z nich má nejaký svoj príbeh alebo ducha a často sú postavené na výnimočných miestach. Snažím sa ich fotiť v netradičnom čase či počasí, no zosynchronizovať to je často náročné."

Dražovce

Počas ciest ho prekvapilo počasie aj medveď

Matúšove výlety často zájdu do menších extrémov. Keď zmeškal prípoj, musel čakať na nočný vlak v 23-stupňových mrazoch. V Čičmanoch fotil pri - 19 °C. Mráz mu však vyšťavil batériu, preto sa mu podarilo urobiť len zopár záberov. Samostatnou kapitolou sú stretnutia so zvieratami. Okrem psov už 2x narazil dokonca aj na medveďa. Našťastie to vždy dopadlo dobre.

Čičmany

Na Slovensku máme plno krásnych nehnuteľností, ale...

Aj keď sa môže Slovensko pýšiť množstvom krásnych architektonických pamiatok a nehnuteľností, nie všetky Matúšove cesty sú v tomto smere len o pozitívach. Často sa mu naskytnú aj menej veselé pohľady.

"Mrzí ma, že na Slovensku máme veľa takých budov, ktoré boli kedysi slávne a významné, no teraz chátrajú. Či už to sú kúpele, kaštiele alebo aj staničné budovy."

Klin nad Bodrogom

Jeho fotografie zdieľajú ľudia po celom svete

O kvalite jeho práce svedčí nielen viacero ocenení, ale aj záujem verejnosti na sociálnych sieťach. Na svojom FB profile má viac ako 24 000 fanúšikov, na Instagrame viac ako 6300 followerov. Niektoré jeho fotografie sa objavili dokonca aj v časopise Forbes. Za svoj najväčší úspech považuje fotografiu z Medžugoria, ktorú zdieľalo množstvo ľudí po celom svete. Práve záujem ľudí podnecuje Matúša k tomu, aby cestoval a fotil častejšie. 

Haluzice

Holíč

Humenné

Dolný Smokovec

Žilina

Kráľova hoľa

Kremnické Bane

Mochovce

Nová Kelča

Prešov

Rimavské Janovce

Košice

Košice

Viac úžasných fotografií nájdete priamo na Matúšovej FB stránke alebo na jeho Instagrame.

Zdroj:

Text - Nehnuteľnosti.sk

Fotografie - Makbedrik dream photo

Najnovšie pridané inzeráty

Nehnutelnosti.sk na Facebooku