Luxusnú obytnú vežu pri Sade Janka Kráľa dokončia do konca leta

Luxusnú obytnú vežu pri Sade Janka Kráľa dokončia do konca leta

Neďaleko petržalského brehu Dunaja bude ku koncu letných prázdnin ukončená výstavba luxusne ladeného rezidenčného projektu. Spoločnosť VSD Development pracuje s potenciálom miesta realizácie a do atraktívnej blízkosti Sadu Janka Kráľa osadila vežiak Liget, ktorý má priniesť bývanie tzv. veľkomestského charakteru.

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

Pomerne nadštandardný koncept výškovej stavby vychádza z pozitív existujúcich podmienok. K aktuálnym výhodám sa zaraďuje bezprostredné susedstvo, schopné dobre vyvažovať dopravnú situáciu v priľahlom území. Nájdeme v ňom najstarší verejný park v Strednej Európe, Sad Janka Kráľa a oslovia tiež možnosti dunajského nábrežia či pestrá ponuka vybavenosti v neďalekom štvorhviezdičkovom nákupnom centre Aupark. Staré Mesto ležiace na opačnej strane Dunaja je dostupné vďaka pravidelným električkovým linkám premávajúcim po blízkom Starom moste.

Navyše, sever Petržalky sa už dlhšie spája s vyhliadkami na vybudovanie súčasnej mestskej zástavby, ktoré nasledujú žiaduce rozšírenie centra a súvisia s posilnením obrazu Bratislavy ako mesta položeného na oboch brehoch. Bývanie v predmetnej oblasti tak môže v budúcnosti poskytnúť naozaj celkom nové, zaujímavé kvality. 

 

LigetLiget - november 2022; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

LigetLiget - november 2022; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

 

Efektná fasáda

Architektúra Ligetu bola navrhovaná s úmyslom sprostredkovať klady okolitého prostredia a reprezentuje aj zamýšľaný koncept veľkomestského bývania. Z týchto dôvodov prišlo nakoniec k zmenám pôvodného projektu z dielne architekta Ľubomíra Závodného, ktorý autori zo štúdia DZ Architekti upravili, napríklad rozšírením presklených plôch a doplnením balkónov o priehľadné samonosné zábradlia.

Nosný systém 18 podlažnej stavby tvorí železobetónový skelet a jej obálku odvetrávaná fasáda vyskladaná z dvojfarebných hliníkových panelov značky Etalbond. Výrazné presklené plochy z prvkov spoločnosti Schüco siahajúce od podlahy po strop budú uplatnené na troch stranách objektu. Estetickosť výsledku podporí spôsob tienenia, zvolené boli rolety Fixscreen značky Renson riadené inteligentnou elektroinštaláciou. Okrem jednotného výrazu zaručia efektívne znižovanie teploty vo vnútorných priestoroch počas teplých mesiacov.

Výber technológií na kúrenie a chladenie reaguje na čoraz silnejší tlak na zvyšovanie nezávislosti od fosílnych palív. Použité sú tepelné čerpadlá typu voda-voda, ktoré zároveň dávajú zmysel vzhľadom na polohu v blízkosti Dunaja s pomerne stálou hladinou vody. 

Liget

Liget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

 

Nadštandardný interiér

Exkluzivitu rezidencie pomáhajú zaistiť aj ďalšie riešenia. Svetlá výška jednotlivých podlaží sa líší a vo vyšších polohách dosahuje pôsobivejší rozmer, do 10. poschodia je 2,63 m, od 11. po 16. poschodie 2,96 m a na 17. poschodí má efektných 3,5 m. Na nastavení príjemných podmienok v interiéri sa budú podielať, pri rezidenčnej výstavbe zatiaľ ešte nie celkom bežné, technológie prispievajúce tiež k energetickej úspore. Byty budú vybavené rekuperáciou, stropným chladením, podlahovým vykurovaním a tienením, ale i zátopovými senzormi. Všetko bude ovládateľné pomocou inteligentnej inštalácie Loxone a inteligentným riadením bude rovnako zabezpečená celá stavba. 

Klienti si svoje byty prevezmú vyhotovené v takpovediac nadštandardnom štandarde s drevenými parketami HYWOOD o dĺžke cez 2,37 m, veľkoformátovými obkladmi a dlažbami s rozmermi 1,2 m x 0,6 m, sanitou Duravit, batériami Hansgrohe a sklenenými zástenami navrhnutými od podlahy po strop a vnútornými dverami o výške 2,4 m až 2,6 m.

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

Služby v podobe upratovania a čistenia fasád pokryje správcovská spoločnosť. Opäť, s ohľadom na charakter projektu sa v rámci spoločných priestorov zriadi 24-hodinová recepcia a v areáli bude operovať strážna služba, plus vznikne aj akási verejná obývačka s rokovacou miestnosťou zariadená štýlovými prvkami, a to najmä od výrobcu ROLF BENZ. Prevádzky vyberal developer citlivo, aby nenarušil pohodu budúcich obyvateľov, sídliť tu bude architektonický ateliér DZ Architekti a tiež Mercedes-Benz Café. Parkovacie kapacity zastreší ponuka miest v exteriéri a podzemných garážach.

LigetLiget - výhľad; Zdroj: VSD Development

 

Výstavba napreduje

Developer v spolupráci s generálnym dodávateľom stavby, spoločnosťou DirektStav s.r.o. pokračuje vo výstavbe i v zimnom období, pričom aktuálny pokrok je v súlade s dohodnutým harmonogram. 

Najneskôr do konca februára by mal byť dokončený a postupne odhalený charakteristický exteriér výškovej stavby, keďže má začať demontáž lešenia. Aktuálne prebiehajú práce v interiéri na sadrokartónoch a omietkach, ktoré sú už takmer hotové. Od marca bude zacielené na povrchové úpravy a koncové zariadenia v podobe dlažby, obkladov, podláh, vypínačov, batérií, sanity a poslednou aktivitou bude maľovanie priestorov. Byty sa klientom odovzdajú pravdepodobne už na jeseň tohto roku.

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

 

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

LigetLiget; Zdroj: VSD Development

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor
Natália Mokoš Hulmanová

Natália Mokoš Hulmanová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. V rámci magazínu sa zameriava na developerské projekty a snaží sa identifikovať a odprezentovať riešenia, ktoré by mohli poslúžiť ako pozitívne príklady pre ďalšiu výstavbu.

Diskusia

Podobné články

Správna separácia odpadu a jej prínos

Správna separácia odpadu a jej prínos

Redukcia komunálneho odpadu, menšie zaťaženie skládok, opätovné zužitkovanie použitých materiálov. Separovanie má viacero plusov pre domácnosti aj celú spoločnosť. Podmienkou je správny spôsob triedenia odpadu.

...
Nová nájomná bytovka: Kvalitný výsledok aj s tesným rozpočtom

Nová nájomná bytovka: Kvalitný výsledok aj s tesným rozpočtom

Téma nájomného bývania je u nás nanajvýš aktuálna, pričom viaceré z pripravovaných či rozbiehajúcich sa projektov sa potešujúco môžu popýšiť architektúrou na pomerne slušnej úrovni. Dnes si odprezentujeme vydarený projekt dokončený u našich susedov, v Brne. Poslúži ako dobrý príklad kvalitného výsledku, ktorý bol dosiahnutý napriek nutnosti prispôsobiť sa tesnejšiemu rozpočtu.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon