Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Pekné domy v rodinne orientovanej štvrti v Záhorskej Bystrici, Vápenice

Pekné domy v rodinne orientovanej štvrti v Záhorskej Bystrici, Vápenice

Premena lokality Krče v bratislavskej Záhorskej Bystrici stále pokračuje a zastavané územie rozširuje o štruktúru skôr mestskejšieho charakteru. Vo formujúcej sa štvrti bola od začiatku prejavená snaha vytvárať vhodné podmienky predovšetkým na rodinný život, v developerských projektoch sú napríklad neobvyklo silne zastúpené štvorizbové byty. S určitým nadštandardom sa do oblasti pripája aj menší projekt Vápenice, za ktorým stojí spoločnosť OCCAM Real Estate.

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

 

Zelená lokalita pre rodiny

Rozsahom neveľmi výrazná realizácia oslovuje v prvom rade vkusným architektonickým prejavom a komfortnejším dispozičným riešením. 

Dva dvojdomy a jeden samostatne stojaci rodinný dom pribudnú na ulicu Pri Vápenickom potoku, na plochu hraničiacu priamo s Vápenickým potokom, situovanú pri vstupe do ohradeného, monitorovaného rezidenčného areálu Záhorské sady od Penta Real Estate. Rovnako ako vznikajúce Vápenice priniesol príjemnú architektúru, v rámci predmetného územia bolo postavených viacero vydarených objektov. Približne v 10 metrovej vzdialenosti od staveniska sa nachádza autobusová zastávka, dostupné chôdzou sú tiež školské zariadenia a supermarket. Jednoznačným lákadlom lokality je však blízkosť lesov Malých Karpát s prirodzeným potenciálom pre vykonávanie voľnočasových aktivít.

 

Príjemná architektúra

Pri stavbách projektu Vápenice bol využitý pomerne súčasný, ľúbivý jazyk. Výslednú podobu tak definuje elegancia a nekonfliktnosť, navodená i vybranou materiálovou a farebnou paletou, v ktorej sa uplatnia decentné odtiene a obľúbené vertikálne drevené lamely. O vyvážený dojem sa postará aj návrh hliníkových okien s izolačným trojsklom a exteriérovými elektricky ovládanými žalúziami vo farbe okenných rámov. 

Na aktuálne trendy na energetickú efektívnosť projekt reaguje zakomponovaním tepelného čerpadla, pričom vo všetkých miestnostiach bol zvolený systém podlahového teplovodného vykurovania a v kúpeľniach budú osadené rebríkové radiátory. V obytných izbách bude zároveň zrealizovaná príprava na osadenie klimatizačnej jednotky. Strechy budú podľa dnešných zvyklostí zelené. K ďalšej výbave patrí videovrátnik, vstupné bezpečnostné dvere s prípravou na biometriu a tzv. zhod prádla. 

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

 

Nadštandard v dispozíciách

Domy ponúkajú, v porovnaní s dnes bežnými nehnuteľnosťami v obdobných lokalitách, mierne nadštandardný dispozičný koncept prejavujúci sa najmä vo výmerách 5 obytných izieb. V každom nájdeme hlavnú spálňu s vlastným zázemím, priestranným šatníkom a kúpelňou, a zároveň veľkorysú spoločenskú zónu napojenú na exteriér, ktorá je v prípade samostatne stojaceho domu otočená atraktívne k Vápenickému potoku. Pri tomto objekte sa počíta tiež s prípadným osadením bazéna. Pred nehnuteľnosťami boli vyhradené plochy pre parkovanie vždy troch automobilov s prípravou na nabíjaciu stanicu elektromobilu, z toho dve budú prekryté tzv. carportom.

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

Výstavba projektu Vápenice sa postupne rozbieha, prvý míľnik v podobe hrubej stavby by mal byť dosiahnutý v 3Q tohto roku. Kolaudácia a odovzdanie domov prebehnú podľa aktuálnych predpokladov do konca 2Q nasledujúceho roku.

 

Získajte lepší prehľad o výstavbe a pozrite si všetky aktuálne developerské projekty zobrazené na mape https://www.nehnutelnosti.sk/developerske-projekty-a-novostavby

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

Diskusia

Podobné články

Do štíhlych bratislavských veží prinesú známi architekti luxusný dizajn

Do štíhlych bratislavských veží prinesú známi architekti luxusný dizajn

Medzi výškovými stavbami, ktoré sú v Bratislave sústredené predovšetkým na území nového centra alebo aj tzv. „downtownu“ začnú v dohľadnej dobe rásť dve ďalšie. Spoločnosti TK Estate a Top Estates pracujú na úvodných fázach výstavby projektu PORTUM Towers. Do pozornosti verejnosti sa zapísal vďaka propagácií vyzdvihujúcej proporcie obytných veží, a to ich pomerne výnimočnú stíhlosť.

...
Známe kúpeľné mesto láka vkusnými bytmi s investičným potenciálom

Známe kúpeľné mesto láka vkusnými bytmi s investičným potenciálom

Budova predstavená v dnešnom článku potvrdzuje, že realizácia developerských projektov s kultivovaným architektonickým prejavom nie je na našom území zďaleka obmedzená len na väčšie mestá. Vkusné dielo opäť raz pripravila spoločnosť ideálne bývanie, s.r.o. s ateliérom OFFICE110 architekti. Výsledok svojej spolupráce, Bytový dom Turčianske Teplice, vsádzajú do blízkosti centra populárneho kúpeľného mestečka Turčianske Teplice. Rekreačný charakter ...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon