Pekné domy v rodinne orientovanej štvrti v Záhorskej Bystrici, Vápenice

Pekné domy v rodinne orientovanej štvrti v Záhorskej Bystrici, Vápenice

Premena lokality Krče v bratislavskej Záhorskej Bystrici stále pokračuje a zastavané územie rozširuje o štruktúru skôr mestskejšieho charakteru. Vo formujúcej sa štvrti bola od začiatku prejavená snaha vytvárať vhodné podmienky predovšetkým na rodinný život, v developerských projektoch sú napríklad neobvyklo silne zastúpené štvorizbové byty. S určitým nadštandardom sa do oblasti pripája aj menší projekt Vápenice, za ktorým stojí spoločnosť OCCAM Real Estate.

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

 

Zelená lokalita pre rodiny

Rozsahom neveľmi výrazná realizácia oslovuje v prvom rade vkusným architektonickým prejavom a komfortnejším dispozičným riešením. 

Dva dvojdomy a jeden samostatne stojaci rodinný dom pribudnú na ulicu Pri Vápenickom potoku, na plochu hraničiacu priamo s Vápenickým potokom, situovanú pri vstupe do ohradeného, monitorovaného rezidenčného areálu Záhorské sady od Penta Real Estate. Rovnako ako vznikajúce Vápenice priniesol príjemnú architektúru, v rámci predmetného územia bolo postavených viacero vydarených objektov. Približne v 10 metrovej vzdialenosti od staveniska sa nachádza autobusová zastávka, dostupné chôdzou sú tiež školské zariadenia a supermarket. Jednoznačným lákadlom lokality je však blízkosť lesov Malých Karpát s prirodzeným potenciálom pre vykonávanie voľnočasových aktivít.

 

Príjemná architektúra

Pri stavbách projektu Vápenice bol využitý pomerne súčasný, ľúbivý jazyk. Výslednú podobu tak definuje elegancia a nekonfliktnosť, navodená i vybranou materiálovou a farebnou paletou, v ktorej sa uplatnia decentné odtiene a obľúbené vertikálne drevené lamely. O vyvážený dojem sa postará aj návrh hliníkových okien s izolačným trojsklom a exteriérovými elektricky ovládanými žalúziami vo farbe okenných rámov. 

Na aktuálne trendy na energetickú efektívnosť projekt reaguje zakomponovaním tepelného čerpadla, pričom vo všetkých miestnostiach bol zvolený systém podlahového teplovodného vykurovania a v kúpeľniach budú osadené rebríkové radiátory. V obytných izbách bude zároveň zrealizovaná príprava na osadenie klimatizačnej jednotky. Strechy budú podľa dnešných zvyklostí zelené. K ďalšej výbave patrí videovrátnik, vstupné bezpečnostné dvere s prípravou na biometriu a tzv. zhod prádla. 

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

 

Nadštandard v dispozíciách

Domy ponúkajú, v porovnaní s dnes bežnými nehnuteľnosťami v obdobných lokalitách, mierne nadštandardný dispozičný koncept prejavujúci sa najmä vo výmerách 5 obytných izieb. V každom nájdeme hlavnú spálňu s vlastným zázemím, priestranným šatníkom a kúpelňou, a zároveň veľkorysú spoločenskú zónu napojenú na exteriér, ktorá je v prípade samostatne stojaceho domu otočená atraktívne k Vápenickému potoku. Pri tomto objekte sa počíta tiež s prípadným osadením bazéna. Pred nehnuteľnosťami boli vyhradené plochy pre parkovanie vždy troch automobilov s prípravou na nabíjaciu stanicu elektromobilu, z toho dve budú prekryté tzv. carportom.

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

VápeniceVápenice; Zdroj: OCCAM Real Estate

Výstavba projektu Vápenice sa postupne rozbieha, prvý míľnik v podobe hrubej stavby by mal byť dosiahnutý v 3Q tohto roku. Kolaudácia a odovzdanie domov prebehnú podľa aktuálnych predpokladov do konca 2Q nasledujúceho roku.

 

Získajte lepší prehľad o výstavbe a pozrite si všetky aktuálne developerské projekty zobrazené na mape https://www.nehnutelnosti.sk/developerske-projekty-a-novostavby

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor
Natália Mokoš Hulmanová

Natália Mokoš Hulmanová je redaktorkou portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2018. V rámci magazínu sa zameriava na developerské projekty a snaží sa identifikovať a odprezentovať riešenia, ktoré by mohli poslúžiť ako pozitívne príklady pre ďalšiu výstavbu.

Diskusia

Podobné články

Slovenské mesto, ktoré stále napreduje: Pripravuje štvrť škandinávskych autorov

Slovenské mesto, ktoré stále napreduje: Pripravuje štvrť škandinávskych autorov

Štvrť odrážajúca ideály súčasnej mestotvorby má vzniknúť aj na Slovensku a na jej podobe sa podpíše ateliér Mandaworks AB zo Švédska. Ide o víťaza ojedinelej medzinárodnej urbanistickej súťaže návrhov označenej príznačne Štvrť, ktorá riešila rozsahom pôsobivé územie v Trnave. Výsledky sa odborná verejnosti dozvedela 24. apríla 2024 v priestoroch Kreatívneho centra Trnava, víťazný návrh predstavili samotní tvorcovia.

...
Juraj Bukna: Developer by mal ísť vzorom pri dodržiavaní pravidiel a mal by pozitívne formovať prostredie

Juraj Bukna: Developer by mal ísť vzorom pri dodržiavaní pravidiel a mal by pozitívne formovať prostredie

Aká je úloha developera v dnešnej dobe a akým spôsobom ovplyvňujú títo investori prostredie okolo nás? Prečítajte si rozhovor s Jurajom Buknom, konateľom spoločnosti BL, s.r.o., v ktorej sa riadia heslom: „Chceme žiť v takých priestoroch, aké tvoríme”. Ich bytový dom Zelená lipa priniesol peknú architektúru do Dolného Kubína a v Hornom Smokovci prestavujú staršiu zotavovňu na štýlový apartmánový dom Lebenski.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon