Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Pri obci Drahovce má byť nainštalovaných 7 veterných turbín

Pri obci Drahovce má byť nainštalovaných 7 veterných turbín

Na západnom Slovensku sa pripravuje ďalší „zelený“ projekt. Zrealizovaný by mal byť pri obci Drahovce v okrese Piešťany. Výsledkom realizácie má byť nový veterný park so 7 turbínami.

Dobrá poloha pri Drahovciach

Iniciátorom vybudovania nového veterného parku pri Piešťanoch je Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Spoločnosť prišla s návrhom tohto projektu v rámci stratégie vybudovať na západnom Slovensku niekoľko veterných parkov. Jeden z nich má tvoriť 7 veterných turbín nainštalovaných na 39 parcelách s výmerou takmer 300 hektárov pri obci Drahovce. Daná poloha bola zvolená z viacerých dôvodov. Oblasť nepatrí medzi chránené územia a nespadá ani do sústavy území európskeho významu Natura 2000. Zároveň ide o oblasť s priemernou  rýchlosťou vetra viac ako 6 m/s, čo pomôže zvýšiť celkový výkon veterných turbín.

Inštalovaný výkon do 50,4 MW

Celkový inštalovaný výkon 7 veterných turbín by mal prekročiť 50 MW. Pri plnej prevádzke za priaznivých veterných podmienok dosiahne do 50,4 MW. Vyrobená elektrina sa následne prevedie do verejnej siete, odkiaľ bude prúdiť k odberateľom. Odhadovaný termín zahájenia prevádzky veterného parku zatiaľ nie je známy. Spoločnosť SPP avizovala iba predpokladaný začiatok realizácie projektu. V prípade získania potrebných povolení a súhlasu všetkých strán je predbežne naplánovaný na rok 2025. Projekt si vyžiada investíciu vo výške viac ako 60 mil. €.Ilustračné foto, Zdroj: pixabay.com

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: TASR – tasr.sk

Zdroj foto: pixabay.com

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

„Diamantové“ stavby, za ktorými stojí i Eva Jiřičná lákajú efektnou kolekciou bytov

„Diamantové“ stavby, za ktorými stojí i Eva Jiřičná lákajú efektnou kolekciou bytov

V dnešnom článku sa opäť zameriame na nehnuteľnosti, ktoré majú potenciál zapôsobiť na náročných klientov. Dôležité ingrediencie vytvárajúce záruku prémiového bývania vybral developer Sekyra Group hneď v úvode a patrí k nim zaujímavá lokalita a spolupráca s renomovanými architektmi. Luxusná kolekcia Rohan City Penthouses bola predstavená v bytových domoch Diamanty Karlín, v štýlovom pražskom Karlíne ich navrhlo štúdio AI DESIGN.

...
Nové byty v centre Zvolena i blízko Hrona, Kubániho dvory

Nové byty v centre Zvolena i blízko Hrona, Kubániho dvory

Dnešný príspevok nám priblíži ponuku na trhu so zvolenskými rezidenčnými nehnuteľnosťami. Uvádzame Kubániho dvory, ktoré by mohli zapôsobiť svojou zaujímavou polohou. Budúci obyvatelia si budú užívať výhody bývania v meste a pohodlne sa zúčastnia i voľnočasových aktivít v zelenšom prostredí. 

...
Pôvabný projekt zachytáva čaro starých chalúp, Riedlovi boudy

Pôvabný projekt zachytáva čaro starých chalúp, Riedlovi boudy

Riedlovy boudy očaria. V popredí návrhu cítiť prácu s miestnou atmosférou a snahu o súčasnú interpretáciu svojského pôvabu starých chalúp. Kontakt s rázovitou prírodnou oblasťou zostáva zachovaný, inšpirácie v tradičnom tvarosloví však získavajú luxusnejší nádych. Zaujímavý výsledok je ukážkou spolupráce ateliérov QARTA Architektura a Flera.

...
V malej obci pod Tatrami plánujú trendy bývanie, Rezidencia Končistá

V malej obci pod Tatrami plánujú trendy bývanie, Rezidencia Končistá

Záujemcov o kúpu bývania s prípadným investičným potenciálom možno osloví ponuka uvedená v dnešnom článku. Priblížený bude komorný projekt Rezidencia Končistá osádzaný do tichého vidieckeho prostredia, ktorý by mohol už v budúcom roku fungovať ako príjemné útočisko pri rekreácií vo Vysokých Tatrách. Na prípravách aktívne pracuje developer Luxhaus s.r.o. a do konca roka má v pláne zrealizovať všetky potrebné inžinierske siete.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon