Realitné fórum: Nahradia nepotrebné kancelárie byty? Výzvy pre realitný sektor v dobe postcovidovejZdroj: Realitné fórum

Realitné fórum: Nahradia nepotrebné kancelárie byty? Výzvy pre realitný sektor v dobe postcovidovej

Reality čelia novej realite. Rezidenčný trh ovplyvňuje inflácia, stúpajúce ceny energií, vstupov, zvýšené úrokové sadzby a opatrnosť kupujúcich. V časoch, keď sa hybridná forma práce stáva častejšou, začína byť prebytok kancelárií. Do toho všetkého prichádza nový stavebný zákon a chaotické legislatívne opatrenia. Odpovede na pálčivé otázky vám poskytnú spíkri počas podujatia Realitné fórum – Jar 2023. Srdečne vás pozývame už 30. marca 2023 do AC Hotel by Marriott Bratislava Old Town.

Hneď v úvode odbornej diskusie otvoríme tému rezidenčných nehnuteľností. Dlhodobé trendy sa síce nemenia – ceny realít minulý rok rástli aj naďalej –, ale zásadne sa zmenili ekonomické podmienky a geopolitická situácia. Spoločnosť Herrys v roku 2022 zaznamenala v Bratislave iba 1 992 predaných bytov, čo je medziročný pokles o 40 %. Sprísnili sa podmienky pre získanie úverov, čo sa prejavilo na zvýšenom záujme o prenájom a kúpu bytov na sekundárnom trhu. Navyše, od júla vzrastie aj životné minimum a dostupnosť hypoték sa skomplikuje ľuďom s nižším príjmom. Ako v týchto časoch neistoty získať nových kupujúcich? Čo je pre developera unique selling proposition, teda jedinečný predajný argument? Bude stále Bratislava kľúčový trh a ako sú na tom regióny? Diskusiou, ktorá bude podporená ďalšími aktuálnymi dátami z trhu, bude sprevádzať Kristína Čambalová (Kharisma). Účasť v paneli prisľúbili zástupcovia významných hráčov, a to Juraj Bukna (Bukna & Laurinčík), Juraj Privrel (ITB Development) a Filip Žoldák (Herrys).

Druhá panelová diskusia je už tradične venovaná novinkám v oblasti práva a daní v roku 2023. Keďže legislatívnych zmien a noviniek nás zrejme do volieb čaká ešte veľa, Peter Ďanovský (TPA) a Robert Daniš (Wilsons) vás upozornia na tie najdôležitejšie.

Nový je aj stavebný zákon, pričom k reforme stavebného práva sme organizovali už dva mimoriadne úspešné semináre. Sprevádzali nimi právničky zo Squire Patton Boggs a práve jedna z nich, Tatiana Prokopová, príde na Realitné fórum. Partnermi v očakávanom diskusnom paneli jej budú Juraj Suchánek (Inštitút urbánneho rozvoja), Juraj Šujan (hlavný architekt Bratislavy) a moderátor Ján Palenčár (NARKS). Aké sú teda klady a zápory zákona? Pomôže vôbec developmentu a verejnej správe? Aké nové pojmy vnáša do stavebného práva a čo to bude znamenať v praxi? Dozviete sa už 30. marca. 

Záver konferencie bude opäť patriť mimoriadne aktuálnej téme. Pandémia a prechod na hybridné modely práce sa totiž premietli do potreby menšej výmery kancelárií. Niekde firmám stačí aj 50 % pôvodne využívanej plochy. Čo s tým hodlajú firmy robiť? Jedným z riešení je kreatívne uchopenie priestoru pre tých zamestnancov, ktorí dávajú prednosť kanceláriám pred home office. Pod moderátorskou taktovkou Pavla Bartošíka z HB Reavis zástupca realitno-konzultačnej spoločnosti CBRE prezradí, ako sa prenajímatelia snažia získať nových a udržať terajších nájomníkov. Dominika Fecková (Nowy Styl Group) bude hovoriť o nových dispozičných riešeniach, zónovaní a vybavení priestorov, a to na konkrétnych príkladoch klientov. Dozviete sa aj to, či konverzia pôvodne kancelárskych projektov na rezidenčné zamieša kartami na trhu nehnuteľností.

Registrujte sa ešte dnes:

http://www.realitne-forum.sk/program_jar23-2/

 

Diskusia

Podobné články

Byt v Čerešniach poňali štýlovo: Inšpirácia sa našla v Miláne

Byt v Čerešniach poňali štýlovo: Inšpirácia sa našla v Miláne

K zapamätateľným realizáciám patria bezpochyby Dúbravské Čerešne od ITB Development. Exteriér vyniká pestrosťou tvarov a farieb, no pomerne výživný zážitok ponúkajú aj vnútorné priestory. Napríklad v kompletne zariadenom vzorovom byte prezentujú dizajnérky z Arcada interior design s.r.o. najčerstvejšie trendy interiérového dizajnu. 

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon