Fínsko opäť obhájilo titul najšťastnejšej krajiny svetaZdroj: pixabay.com

Fínsko opäť obhájilo titul najšťastnejšej krajiny sveta

Na čele rebríčka najšťastnejších krajín sveta sa nič nemení ani tento rok. Prvú pozíciu si naďalej udržiava Fínsko. Severská krajina je na vedúcej priečke nepretržite 6 rokov. Na medailové stupienky sa postavilo s ďalšími severskými štátmi.

Účinný fínsky recept na šťastie

Opakované víťazstvo Fínska v rebríčku World Happiness Report, ktorý viac ako 10 rokov zostavuje organizácia United Nations Sustainable Development Solutions Network, nie je náhodné. Podľa predstaviteľov fínskych inštitúcií, ktoré sa venujú sociálnym, ekonomickým a environmentálnym otázkam podporujúcim budovanie šťastnej populácie za to môže účinný recept. Tajomstvom úspechu je filozofia „sisu“, ktorá má v severskej krajine rovnaké renomé ako „americký sen“ v USA. Ide o národnú filozofiu založenú na pestovaní silného charakteru energických, vytrvalých a priebojných ľudí. Fíni sú zároveň úzko prepojení s prírodou, čo im pomáha nasávať energiu a posilňovať pocit vnútornej pohody.Zdroj: pixabay.com

Lekcie šťastia priamo z Fínska

Filozofia „sisu“ nepomáha Fínom len s budovaním duševnej pohody. Jej aplikovanie v praxi sa podpisuje aj na dobrej fyzickej kondícii a odhodlaní zariadiť si dobrý život aj po finančnej a materiálnej stránke. Práve mentálne zdravie, fyzická kondícia a zárobky sú spolu s mierou slobody, korupcie a štedrosti obyvateľstva kľúčovými kritériami zohľadňovanými pri tvorbe rebríčka. Jeho víťaz chce učiť, ako budovať šťastnú populáciu, aj zástupcov iných štátov. Pri tejto príležitosti pripravuje 4-dňový kurz pre 10 vybraných ľudí, ktorým fínska vláda preplatí edukačný pobyt. Cieľom pobytu je naučiť účastníkov júnového kurzu základy filozofie „sisu“. Lekcie šťastia prebehnú aj počas letných prázdnin online formou. Online výuky sa budú môcť zúčastniť občania všetkých štátov vrátane obyvateľov najšťastnejších krajín sveta. Zdroj: pixabay.com

10 najšťastnejších krajín sveta (World Happiness Report 2023):

1. Fínsko

2. Dánsko

3. Island

4. Izrael

5. Holandsko, Švédsko

7. Nórsko

8. Švajčiarsko

9. Luxembursko

10. Nový Zéland

 

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj: worldhappiness.report

Zdroj foto: pixabay.com

Róbert Bosák
Autor
Róbert Bosák

Róbert Bosák je redaktorom portálu Nehnuteľnosti.sk od roku 2019. V rámci redakčnej činnosti sa špecializuje na svetovú architektúru, udržateľné stavby a nové stavebné projekty z domova a z ČR.

Diskusia

Podobné články

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Moderné riešenia pre stavebníctvo od AVG Group

Stavebný sektor sa neustále vyvíja a prináša nové technológie či postupy. Dôvodom je predovšetkým zlepšenie efektivity a kvality stavebných projektov, ktoré musia nielen dobre vyzerať, ale tiež spĺňať rôzne náročné kritériá. Takéto inovatívne riešenia a špičkové služby vám poskytne aj spoločnosť AVG Group, o ktorej si teraz niečo povieme.

...
Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Správny interiérový dizajn vnesie do priestoru estetiku i funkčnosť

Vytvoriť si krásny a príjemný domov či pracovné prostredie nie je len tak jednoduché. Dobrý interiérový dizajn spája estetiku s funkčnosťou a mení tak obytné i pracovné priestory na komfortné a inšpiratívne miesta. Aj keď sa môže zdať, že zariadiť si na základe týchto kritérií byť či kanceláriu je pomerne jednoduchá úloha, funkčný a moderný priestor si naopak často vyžaduje zásah skúsených odborníkov.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon