Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Prvý juhoamerický projekt ateliéru MAD bude druhou najvyššou budovou v Ekvádore

Prvý juhoamerický projekt ateliéru MAD bude druhou najvyššou budovou v Ekvádore

Nie je to tak dávno, čo sa v Ekvádore menilo poradie najvyšších budov. Aktuálny líder si vedúcu pozíciu udrží aj v nasledujúcich rokoch. Budove na súčasnom 2. mieste sa to isté nepodarí. Striebornú priečku obsadí dielo navrhnuté ateliérom MAD. 130-metrová veža je prvým juhoamerickým projektom čínskeho architektonického štúdia.

Po BIG a Jeanovi Nouvelovi aj MAD

Nový výškový prírastok v ekvádorskom meste Quito zaostane za stavbou Iqon len o necelé 3 metre. 2. najvyššia budova v meste a zároveň v celom Ekvádore sa bude vypínať nad viac ako 60-hektárovým parkom La Carolina, ktorého okolie sa postupne transformuje na nové zelené srdce mesta. Tomu je prispôsobený aj dizajn 130-metrovej veže, ktorej vzhľad navrhol čínsky ateliér MAD. Jeho predstavitelia sa budú po prvýkrát podieľať na realizácii projektu v Južnej Amerike. Táto možnosť sa im naskytla vďaka spolupráci s developermi zo spoločnosti Uribe Schwarzkopf, ktorí pracujú na premene štvrte v okolí parku La Carolina na nové ekologické centrum mesta. K tejto premene prispejú aj návrhy od francúzskeho architekta Jeana Nouvela a dánskeho ateliéru BIG, ku ktorým sa ako k elitným ateliérom pridáva svojím premiérovým juhoamerickým projektom spoločnosť MAD.Qondesa, Zdroj: Cortesía Uribe Schwarzkopf - Mir

Dizajn pripomínajúci skrútené liany

Čínsky ateliér sa pri príprave svojho prvého juhoamerického projektu zameral na originálny dizajn, ktorý má odrážať prírodný charakter budovy. 36-poschodová stavba bola navrhnutá ako veža, ktorej zvlnená fasáda napodobňuje niekoľko skrútených alebo hojdajúcich sa lián v bielom prevedení umocňujúcich organický tvar stavby. Pomedzi fasádne „liany“ vykúkajú balkóny, ktorých časť bude dekorovaná živou zeleňou. Prírodný charakter budovy nadviaže na okolitý park La Carolina a ďalšie zelené zóny v postupne sa meniacom centre mesta, ktoré bude mať novú stavebnú dominantu v podobe druhej najvyššej budovy v Ekvádore. Qondesa, Zdroj: Cortesía Uribe Schwarzkopf - Plomp

Polyfunkčná budova v znamení „eko“

Organický tvar budovy a výsadba živej zelene na balkónoch len zvýrazní ekologický ráz celej stavby. Jej chodu budú pomáhať viaceré „zelené“ zariadenia, ktoré pomôžu budove znižovať celkovú spotrebu energie pri jej prevádzke. Úsporu pocítia majitelia bytov aj nájomníci, ktorí budú mať vo výškovej budove prenajatý niektorý z komerčných priestorov. Do prvých z nich sa budú môcť nasťahovať najskôr v roku 2027, kedy má byť realizácia polyfunkčnej budovy Qondesa oficiálne dokončená.

Qondesa, Zdroj: Cortesía Uribe Schwarzkopf - Mir

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: Cortesía Uribe Schwarzkopf - Plomp/Mir

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z si kúpili najdrahší dom v Kalifornii – za 200 miliónov dolárov

Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z si kúpili najdrahší dom v Kalifornii – za 200 miliónov dolárov

Slávny manželský pár sa dostal do siene miliardárov a na oslavu investoval 200 miliónov dolárov za dovolenkový dom v brutalistickom štýle. Nerobíme si srandu, je to legitímny názov pre štýl, ktorý výrazne používa pohľadový betón ako výrazový prostriedok pre zdôraznenie objemu. Skrátka „betónová rapsódia“.

...
Banská Štiavnica sa bohužiaľ zmenila, ale vlastniť tam nehnuteľnosť je stále žiadané

Banská Štiavnica sa bohužiaľ zmenila, ale vlastniť tam nehnuteľnosť je stále žiadané

Peknú chalupu, chatu, zrub alebo apartmán v okolí Banskej Štiavnice bude v nedeľu podvečer hľadať Vlado Voštinár pre Majku. Rozpočet na svoju víkendovú nehnuteľnosť má nadštandardný, až 240-tisíc eur. Chce si toto miesto užívať ako únik z reality, oázu pokoja a miesto na dobitie bateriek. Odtiaľ sa potom vráti do práce oddýchnutá a pripravená naplno pracovať s detičkami, čo ju veľmi baví.

...
Novostavby v Bratislave sú moderné, drahé, ale dopyt  po nich neustále rastie

Novostavby v Bratislave sú moderné, drahé, ale dopyt po nich neustále rastie

Z provizórneho bývania sa chce Tomáš presťahovať do vlastného trojizbového bytu. Uprednostnil by novostavbu, ale nevadí mu ani periféria Bratislavy. Oslovil so svojou požiadavkou Vlada Voštinára, ktorý sa do zadania pustil spolu so svojim tímom. Vo finančnom limite 330-tisíc eur našli viaceré zaujímavé ponuky. Ak vás zaujíma, aká je situácia na trhu nehnuteľností v Bratislave, pozrite si v nedeľu o 17:50 na JOJke reláciu Nové bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon