Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
V Londýne vyrastie futuristická veža v tvare tulipánu

V Londýne vyrastie futuristická veža v tvare tulipánu

The Tulip. To je názov netradičnej budovy, ktorá by mala vyrásť v centre Londýna.

Návrh veže pochádza z dielne architektonického štúdia Foster + Partners. To ho verejnosti predstavilo ešte v novembri. Budova by mala byť novým kultúrnym a turistickým centrom. So svojovou výškou 305 metrov sa stane najvyššou budovou v Londýne.

Zdroj: thetulip.com

Tulipán hneď vedľa uhorky

Názov The Tulip je odvodený od samotného tvaru veže. Pripomínať by mala nerozvitý tulipán.  Vyrásť má pritom hneď vedľa ikonickej londýnskej uhorky od architekta Normana Fostera.

Začiatok stavebných prác je naplánovaný na rok 2020, veža by mala byť hotová do roku 2025. Jej špecialitou má byť nielen niekoľko presklených vyhliadkových podlaží, ale taktiež pár špeciálnych vyhliadkových kapsúl, ktoré budú jazdiť po fasáde. V budove nebude chýbať ani reštaurácia a kaviareň.

Zdroj: thetulip.comZdroj: thetulip.com

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, fosterandpartners.com, thetulip.com, designmag.cz

Diskusia

Podobné články

6 kancelárskych budov s najnetradičnejším dizajnom

6 kancelárskych budov s najnetradičnejším dizajnom

Kancelárie si väčšinou spájame s veľkými administratívnymi centrami. Novým trendom sa ale stáva realizácia samostatných prízemných sídel, ktoré vynikajú práve svojím sólo prevedením. Tie nájdeme po celom svete. Príkladom je 6 budov s tým najnetradičnejším dizajnom, aký si pri kancelárskych objektoch vieme predstaviť.

...