V Snine prebieha výstavba Open Sports Centra

V Snine prebieha výstavba Open Sports Centra

Športové podmienky v Snine budú opäť o niečo lepšie. Budúci rok ich zlepší nové Open Sports Centrum. Moderný športový objekt sa aktuálne buduje na miestnom futbalovom štadióne.

Športové centrum pre zraniteľné skupiny

Cieľom projektu Open Sports Centrum je vznik verejne prístupného centra, v ktorom budú prebiehať viaceré športové aktivity. Nové stredisko bude prístupné širšej verejnosti s dôrazom na zraniteľné skupiny obyvateľstva. Jedným z hlavných cieľov projektu je vytvorenie verejne dostupného priestoru, v ktorom budú môcť (nielen) mladí ľudia zo sociálne slabších skupín rozvíjať svoj talent a športové zručnosti.

Náklady na výstavbu dosiahnu 1,1 mil. €

Open Sports Centrum bude zriadené v novej budove postavenej priamo v areáli futbalového štadióna v Snine. Súčasťou novopostaveného objektu sa stane aj tribúna, ktorá rozšíri súčasnú kapacitu hľadiska. Výstavba sídla športového centra s priľahlou tribúnou bude stáť 1,1 mil. €. Mesto bude časť nákladov na realizáciu financovať peniazmi z 500-tisícového úveru. Zvyšnú sumu zaplatí z grantu v hodnote viac ako 600 000 €, ktorý získalo na základe žiadosti podanej Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Realizácia projektu má trvať 7 mesiacov

S výstavbou nového športového centra sa začalo v priebehu letných prázdnin. Stavenisko bolo odovzdané michalovskej spoločnosti Scorp, spol. s r.o. v druhej polovici júla. Realizácia má byť ukončená v prvých mesiacoch budúceho roka. Ak výstavba prebehne podľa predbežného harmonogramu a nezdržia ju žiadne nečakané prieťahy, Open Sports Centrum bude hotové a pripravené na uvedenie do prevádzky po 7 mesiacoch od začiatku výstavby.

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: snina.sk

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné  byty

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné byty

Mladá speváčka Martina hľadá pre seba a manžela byt v Trnave, momentálne bývajú v Špačinciach v dome. Chcú vlastný byt, ideálne modernú novostavbu s dobrou dostupnosťou do centra, chystajú sa založiť si rodinu, tak by mal byť aspoň trojizbový a s parkovaním. Rozpočet je veľkorysých 250-tisíc eur, takže by nemalo byť ťažké nájsť vhodné bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon