Revitalizácia parku Zoltánka v Tornali

Revitalizácia parku Zoltánka v Tornali

Krajší vzhľad, čistejšie prostredie, viac pohodlia. Nielen to bude výsledkom revitalizácie parku Zoltánka v Tornali. Obnova za tisíce eur prinesie úpravu existujúcej zelenej zóny aj jej rozšírenie o nové prvky.

Revitalizácia zeleného srdca mesta

Historický mestský park Zoltánka bol kedysi „zeleným srdcom“ Tornale. Jeho areál slúžil aj ako dejisko kultúrno-spoločenských akcií organizovaných v tamojšom amfiteátri s kapacitou pre viac ako 1000 ľudí. Roky využívania parku ako oddychovej a kultúrno-spoločenskej zóny poznačili jeho funkčný stav aj estetickú podobu. Pretrvávajúce čakanie na obnovu ho obralo o návštevnosť. Zmeniť to má rozsiahla revitalizácia, ktorá chce parku vrátiť zašlú slávu.

Nový mobiliár aj náučné chodníky

Rozsiahla revitalizácia prinesie niekoľko noviniek, ktoré zvýšia komfort a skrášlia prostredie v celom areáli. Okrem úpravy existujúcej zelene sa v parku vybudujú nové náučné chodníky, ktoré majú zvýšiť atraktivitu dendrologicky cennej historickej lokality s viacerými stromami staršími ako 200-300 rokov. V parku pribudnú aj pergoly s oddychovou zónou pre niekoľko ľudí. Súčasťou zmien bude osadenie nového mobiliára.

Náklady na obnovu vyše 68 000 €

Odhadovaná doba naplánovaných prác sa ráta v niekoľkých mesiacoch. Ak sa všetky zásahy stihnú vykonať podľa plánovaného harmonogramu, realizácia bude hotová za 6 mesiacov od jej zahájenia. Dokopy si vyžiada náklady vo výške viac ako 68 000 €. Mestu sa na tento účel podarilo získať dotáciu. Financovanie projektu podporila zo svojich zdrojov Pôdohospodárska platobná agentúra.

 

Zdroj: nehnutelnosti.sk

Zdroj foto: sobotnik.sk

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné  byty

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné byty

Mladá speváčka Martina hľadá pre seba a manžela byt v Trnave, momentálne bývajú v Špačinciach v dome. Chcú vlastný byt, ideálne modernú novostavbu s dobrou dostupnosťou do centra, chystajú sa založiť si rodinu, tak by mal byť aspoň trojizbový a s parkovaním. Rozpočet je veľkorysých 250-tisíc eur, takže by nemalo byť ťažké nájsť vhodné bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon