
Byty so službami luxusného hotela skryté pred očami verejnosti, Pekárenský dvůr
V rámci developerskej výstavby v Brne zaujal Pekárenský dvůr spoločnosti Domoplan, ktorý prináša zmenu a prekvapivé momenty do areálu Dělnických pekáren v štvrti Zábrdovice. Pre autorov bola okrem funkčnosti dôležitá aj tvorba osobitej atmosféry. Život v rezidenčnom súbore bude spríjemnený nadštandardnými službami a vybavením a pred očami verejnosti zostane do veľkej miery skrytý. Stavenisko totiž disponuje špecifickou polohou, vnára sa do hustej mestskej zástavby.
Mestský blok
Nový projekt sa už zreteľne presadzuje v staršej a miestami nie celkom primerane udržiavanej stavebnej štruktúre vymedzenej ulicami Bratislavská a Cejl. Prostredie je výrazne mestské a obyvatelia majú pohodlný prístup k rozmanitej vybavenosti. Spojenie s ostatnými časťami Brna zabezpečujú linky MHD, pričom priamo po komunikácií Cejl premáva električka. Centrum mesta so širokou ponukou obchodov a služieb leží v približne 10 minútovej pešej vzdialenosti.
Industriál ako inšpirácia
Radim Lička z DIMENSE architects, hlavný architekt projektu Pekárenský dvůr našiel prirodzený inšpiračný zdroj v priemyselnej minulosti lokality. Architektonické riešenie popísal ako oslavu histórie tejto brnenskej štvrte, ktorá bývala domovom umelcov, tlačiarov, výrobcov textilu a nábytku.
Okoloidúci budú vnímať elegantné priečelie tzv. Františkovho domu orientované do Bratislavskej ulice. Z industriálnej estetiky vychádzajú veľké, na menšie tabule členené hliníkové okná, ktoré pravidelne oddeľujú pásy s tehličkovým obkladom. Reprezentatívnosť parteru vyčleneného pre prevádzky podporuje veľkorysosť konštrukčnej výšky.
Obdobná striedmosť bude vlastná i ďalším objektom v súbore, osviežujúco pôsobia balkóny a lodžie nasmerované do vnútrobloku, ktorý je pre identitu projektu, spolu s ostatnými spoločnými priestormi, zásadný, keďže sa v nich má koncentrovať veľká časť každodenných aktivít.
Nejde len o bývanie
O dopovedanie celého konceptu sa v súvislosti s naladením unikátnej atmosféry postarali autorky Dagmar Zvoníčková & Ivana Linderová z ID Studio. Nápady čerpali z vlastného portfólia co-livingových projektov v Londýne.
Ich cieľom bolo vytvoriť osobité miesto na pokojné bývanie v centrálnej oblasti Brna, ktoré obyvateľom sprístupní zážitok 5-hviezdičkového hotela. K dispozícií bude recepcia a služba concierge, tzv. lounge, multifunkčný priestor umožňujúci pracovať priamo z bydliska, wellness so saunami, fitness centrum, v suteréne zázemie pre odkladanie i servis bicyklov plus garáž s elektronabíjačkami a samoobslužnou autoumývarňou.
Kľúčový priestor dvora
Na návrhu kľúčového prostredia semiprivátneho dvora sa podieľali Ing. Kamila Krejčiříková, Ph.D. a Doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.. Predstavujú v ňom nové záhradnícke trendy a súčasné dizajnové prvky čerpajúce zo zahraničia. Stavajú na čistých, organických líniách, pričom vo výbere rastlín spĺňajú požiadavky na estetiku, ale tiež trvalú udržateľnosť, klimatické podmienky a jednoduchú údržbu.
Vo vonkajších priestoroch sú naplánované viaceré rôznorodé zóny určené na prácu s wifi pripojením a usb nabíjaním, na pestovanie zeleniny, ovocia, bylín či kvetín, na grilovanie, na hru detí aj cvičenie dospelých a súčasťou bude party altánok osadený v najodľahlejšej časti spoločného dvora.
Pokrok na stavenisku
Bývanie bolo rozdelené do piatich objektov pomenovaných Františkův dům, Eduardův dům, Karlův dům, Ottův dům a Townhouse. Pripravených bolo 239 jednotiek, najmä jedno- až trojizbových, ponuka obsahuje aj niekoľko menej obvyklých dispozičných riešení v podobe mezonetov a vyniká luxusný šesťizbový penthouse.
Výstavba projektu pokročila, súbor sa zreteľne formuje a vynára z mestského bloku, postupne sa ukončujú jednotlivé hrubé stavby. Podľa aktuálneho harmonogramu pripadá záver realizácie na 1Q roku 2025.
Získajte lepší prehľad o výstavbe a pozrite si všetky aktuálne developerské projekty zobrazené na mape https://www.nehnutelnosti.sk/developerske-projekty-a-novostavby
Zdroj: Nehnuteľnosti.sk