Nový jadrový reaktor v USA vyrába elektrinu pre 500 000 firiem a domácností

Nový jadrový reaktor v USA vyrába elektrinu pre 500 000 firiem a domácností

Projekt najväčšej jadrovej elektrárne v USA postúpil do ďalšej fázy. Bližšie k ukončeniu kompletnej realizácie ho posunulo spustenie nového reaktora. Elektrinou má zásobovať 500 000 firiem a domácností.

Uvedenie do prevádzky po 14 rokoch

Nový reaktor bol uvedený do prevádzky v rámci projektu rozšírenia komplexu Plant Vogtle pri meste Waynesboro v štáte Georgia. 3. blok najväčšej jadrovej elektrárne v USA sa začal budovať v roku 2009 s cieľom spustiť výrobu elektriny v roku 2016. Výstavbu sprevádzalo 7-ročné meškanie. Dokončený reaktor sa uviedol do prevádzky až v priebehu tohtoročného leta.Plant Vogtle, bizjournals.com – BYRON E. SMALL

Čistá energia pre firmy aj domácnosti

Po úspešnom absolvovaní vstupných testov bola zahájená riadna produkcia elektriny. Tá bude distribuovaná do domácností a sídiel firiem v okolitých lokalitách. Výkon nového reaktora má pri plnej prevádzke dosahovať 1100 MW, čo postačí na zabezpečenie dodávok elektriny pre 500 000 firiem a domácností. Väčšina z nich vďaka odberu elektriny vyrábanej z jadra prejde z fosílnych palív na čistejší zdroj energie.

Prípravy na spustenie ďalšieho bloku

Dokončením a spustením nového reaktora sa rozširovanie Plant Vogtle nekončí. Ešte v tomto roku sa plánuje spustenie 4. bloku, na ktorom aktuálne prebiehajú finálne stavebné práce. Ak sa stihnú ukončiť včas, ďalší reaktor začne produkovať elektrinu v priebehu novembra alebo decembra, najneskôr v úvodnej časti budúceho roka. Výstavba oboch nových reaktorov vyjde spoločnosť Georgia Power viac ako 30 mld. USD.Plant Vogtle, bizjournals.com – BYRON E. SMALL

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj foto: georgiapower.com, bizjournals.com – BYRON E. SMALL

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné  byty

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné byty

Mladá speváčka Martina hľadá pre seba a manžela byt v Trnave, momentálne bývajú v Špačinciach v dome. Chcú vlastný byt, ideálne modernú novostavbu s dobrou dostupnosťou do centra, chystajú sa založiť si rodinu, tak by mal byť aspoň trojizbový a s parkovaním. Rozpočet je veľkorysých 250-tisíc eur, takže by nemalo byť ťažké nájsť vhodné bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon