Dom kultúry v Rimavskej Sobote čaká komplexná rekonštrukcia

Dom kultúry v Rimavskej Sobote čaká komplexná rekonštrukcia

Budova kultúrneho domu v Rimavskej Sobote oslavuje tento rok 50. výročie začiatku jej výstavby. K okrúhlym narodeninám dostala najlepší možný darček. Mestu na Gemeri sa podarilo získať peniaze na komplexnú rekonštrukciu objektu.

Viac ako 3,77 mil. € z plánu obnovy

Predpokladané náklady na komplexnú rekonštrukciu kultúrneho domu boli vyčíslené na viac ako 3 mil. €. Mesto bude financovať plánované rekonštrukčné práce peniazmi z plánu obnovy a odolnosti. Projekt rekonštrukcie splnil podmienky získania finančných prostriedkov v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o príspevok na obnovu verejných, historických a pamiatkovo chránených budov. Na rekonštrukciu Domu kultúry v Rimavskej Sobote bolo vyčlenených 3 770 645 €.Rimavská Sobota, Zdroj: rimava.sk

Obnova strechy, fasády aj rozvodov

Za viac ako 3,77 mil. € bude zrealizovaných viacero rozsiahlych stavebných zásahov. V pláne je oprava strechy, ktorá bude spolu s fasádou kompletne zateplená. Spolu s výmenou okien to povedie k zníženiu energetickej náročnosti budovy. Časť schválených peňazí sa má použiť na opravu, resp. výmenu rozvodov. V pláne je tiež kompletná regulácia vykurovacieho systému vrátane klimatizácie. Predstavitelia mesta zatiaľ nezverejnili, ako dlho obnova potrvá a kedy má byť zrenovovaný kultúrny dom opätovne prístupný zamestnancom aj verejnosti.

 

Zdroj: nehnutelnosti.sk
Zdroj: rimavskasobota.sk
Zdroj foto: rimava.sk

Autor: Róbert

Diskusia

Podobné články

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné  byty

Trnava je rodisko Vlada Voštinára, ktorý tam teraz hľadal moderné byty

Mladá speváčka Martina hľadá pre seba a manžela byt v Trnave, momentálne bývajú v Špačinciach v dome. Chcú vlastný byt, ideálne modernú novostavbu s dobrou dostupnosťou do centra, chystajú sa založiť si rodinu, tak by mal byť aspoň trojizbový a s parkovaním. Rozpočet je veľkorysých 250-tisíc eur, takže by nemalo byť ťažké nájsť vhodné bývanie.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon