Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj

Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj

Predávate svoju nehnuteľnosť? Potom je dôležité, aby ste ju dokonale pripravili na fotografovanie a prezentáciu, pretože prvý dojem hrá kľúčovú úlohu pri prilákaní potenciálnych kupujúcich. V tomto článku vám predstavíme sedem dôležitých krokov, ktoré vám pomôžu pripraviť váš dom alebo byt tak, aby na fotografiách a videu pôsobil čo najlepšie.

Upracte a vyčistite

Nezabudnite na to, že čistota je základ. Než sa pustíte do fotenia, dôkladne upracte svoju nehnuteľnosť. Odstráňte staré a nepotrebné veci, ktoré už nepotrebujete a zbavte sa neporiadku. Umyte okná, dvere, kuchyňu a kúpeľňu. Venujte pozornosť aj plesniam a vodnému kameňu, ktoré môžu pôsobiť nepríjemne. Urobte všetko preto, aby váš dom vyzeral sviežo a upravene.

Zdroj: Canva.com

Odstráňte osobné predmety

Pri predaji nehnuteľnosti je dôležité, aby si potenciálni kupujúci mohli predstaviť, ako sa budú v nej cítiť. Preto odstráňte všetky osobné predmety, ako sú fotografie, suveníry, cenné zbierky a podobné veci. Cieľom je vytvoriť neutrálnu atmosféru, v ktorej si budú môcť budúci majitelia ľahko predstaviť svoj nový domov.

formulár seller leads

Spriechodnite trasy

Zabezpečte, aby priestor bol dobre prístupný pre fotografa alebo kameramana, najmä pri video prehliadkach. Nepotrebný starý nábytok by mal byť odstránený, aby sa izby javili väčšie a vzdušnejšie. Menej nábytku môže vytvoriť lepší dojem.

Zdroj: Canva.com

Vykonajte potrebné opravy

Často sa stáva, že nehnuteľnosť potrebuje len pár hodín záujmu predávajúceho a vykonaním drobných opráv sa jej hodnota v očiach kupujúceho zvýši. Preverte a vykonajte najmä tieto opravy a údržbu:

➡️ Vymeňte nefunkčné žiarovky v lampách a očistite ich od prachu. Zabezpečte osvetlenie tmavých kútov a miestností.

➡️ Dajte do poriadku podlahy, najmä drevené. Prebrúste a nalakujte parkety. Odstráňte staré PVC podlahoviny. Steny a podlahy sú nosným predmetom záujmu kupujúcich v izbách.

➡️ Opravte vady rozvodov, kvapkajúce radiátory, kúrenie a vodovodné kohútiky.

➡️ Vymeňte poškodené tesnenie okolo vaní, spŕch a umývadiel.

➡️ Opravte steny a premaľujte ich neutrálnou, všeobecne príjemnou farbou, najlepšie bielou

➡️ Opravte prasknuté alebo rozbité okná.

➡️ Opravte zatekajúcu strechu.

Upravte okolie domu

Ak predávate dom, venujte pozornosť aj jeho okoliu. Upravte záhradu, odstráňte nepotrebné veci, pokosťe trávu a očistite chodníky a fasádu. Prvý pohľad na dom je dôležitý, pretože rozhoduje o tom, či si potenciálni kupujúci budú chcieť váš dom bližšie prezrieť.

Zdroj: Canva.com

Zabezpečte dostatočné svetlo

Pri fotografovaní a natáčaní je dôležité mať dostatočné osvetlenie. Snažte sa využiť denné svetlo, ale v prípade potreby použite aj doplnkové svetelné zdroje. Vždy sa snažte fotografovať alebo natáčať tak, aby svetlo nepriamo dopadalo na objekt.

Profesionálne fotografie a video zvýšia vaše šance

Najlepším spôsobom, ako predstaviť svoju nehnuteľnosť, sú profesionálne fotografie a videá. Kvalitní fotografi a kameramani vedia zachytiť krásu a potenciál vášho domu lepšie ako amatéri. Preto sa oplatí investovať do profesionálnych služieb, ktoré vám pomôžu zaujať potenciálnych kupujúcich.

S týmito krokmi dokážete vašu nehnuteľnosť pripraviť na predaj a zvýšiť jej atraktivitu pre potenciálnych kupujúcich. Nezabudnite, že prvý dojem je často rozhodujúci, a preto sa oplatí venovať pozornosť každému detailu.

Potrebujete pri predaji nehnuteľnosti pomôcť a poradiť?

Obráťte sa na služby profesionálov, ktorí vám pomôžu s celým procesom predaja nehnuteľnosti. Stačí, ak vyplníte tento dotazník, a my sa postaráme o to, aby sme vám našli kvalifikovaného makléra, ktorý vám bude skvelým partnerom počas celého procesu.Zdroj: Nehnuteľnosti.sk, Canva.com

Diskusia

Podobné články

Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon