Ukážeme vám investičné byty v Košiciach a poradíme, na čo sa pozerať pri kúpe

Ukážeme vám investičné byty v Košiciach a poradíme, na čo sa pozerať pri kúpe

Rasťo má presné zadanie a jasnú víziu o byte, ktorý chce nájsť. S maželkou sa rozhodli investovať do trojizbového bytu v Košiciach, ktorý budú prenajímať a neskôr zostane deťom. Dôležitá je lokalita – ideálne sídlisko Terasa a Sever, aby bola dobrá dostupnosť do centra a možnosť parkovania. Preferuje jednoduchý, moderný byt, nemusí byť nový, pretože majú rozpočet do 200-tisíc eur, ale vhodný na okamžité prenajímanie. Sídliskové bývanie už nie je také ako v minulosti, preferujú ho starší a aj mladé rodiny pre dobrú vybavenosť. 

V tichej a zelenej lokalite na sídlisku Sever je na predaj zrekonštruovaný, moderne zariadený trojizbový byt. Nachádza sa v tehlovom nízkopodlažnom dome bez výťahu, ktorý sa práve pripravuje na zateplenie a novú fasádu. Cena bytu pri prepočte na metre štvorcové je príliš vysoká.  

Zdroj: Nové bývanie

Najzelenšie a najstaršie sídlisko Terasa ponúka svojim obyvateľom kompletnú občiansku vybavenosť. Vkusne a moderne zrekonštruovaný bytový dom je situovaný v parku. Trojizbový byt s loggiou sa nachádza na štvrtom poschodí. Dom je bez výťahu, a to jeho jediná nevýhoda. Cena je prijateľná. 

Zdroj: Nové bývanie

Zostávame v tichej časti sídliska Terasa, viacpodlažný bytový dom je zateplený, s vymenenou strechou a hlavne s výťahom. Byt sa predáva bez zariadenia, je priestranný a zrekonštruovaný pred pár rokmi. Sú tam tri samostatné izby, takže je vhodný na prenájom napríklad pre študentov. 

Zdroj: Nové bývanie

Na záver zoberie Vlado Voštinár Rasťa so synom do centra Košíc. Novostavba s parkovacím miestom v podzemí sa predáva v štandarde. Byt je dvojizbový, dispozične dobre vymyslený s malou predzáhradkou. Dizajnovo sa ho ujme architekt Michal Skrak, ktorý ho upraví do moderného štýlu, kde zjednotí vizuálny štýl bytu. Tento byt si určite rýchlo nájde nájomcu a na cene bude stále stúpať.

Zdroj: Nové bývanie

Realitná rada od Jána Palenčára, prezidenta Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska, znie: „Pri kúpe investičného bytu je potrebné preveriť plánované opravy samotného domu. Takéto opravy môžu zásadne zvýšiť poplatky do správy domu a môžu znevýhodniť samotnú kúpu investičného bytu.“

PR článok

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

Diskusia

Podobné články

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Kupujete malý byt? 4 tipy, ako ho prakticky zariadiť

Je až neuveriteľné, ako rýchlo sa zväčšuje trh s nehnuteľnosťami. Na druhej strane nehnuteľnosti nikdy neboli také drahé, ako sú dnes. Aj to je dôvod, prečo mnoho mladých dáva prednosť menším bytom. Ak sa aj vy rozhodujete pre kúpu menšieho bytu, určite si nezabudnite všimnúť jeho dispozičné riešenie a zvážte možné usporiadanie nábytku.

...
Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame Sledujte Nehnuteľnosti.sk na Instagrame
Aká je hodnota vašej nehnuteľnosti? Bezplatné hodnotenie
icon